Arkasında Anahtar Unutulan Çelik Kapı Kilidi Açılır mı

Klasik bir soru: Arkasında Anahtar Unutulan Çelik Kapı Kilidi Açılır mı?

Klasik bir cevap: Evet

Nasıl olurda anahtar arkasında bırakılmış ve anahtar ile ön tarafdan kapıyı açamazken “Arkasında Anahtar Unutulan Çelik Kapı Kilidi Açılır mı?” sorusuna “Evet” cevabı verilebilir….. gayet basit biz çilingirler olarak kapının arkasında anahtar kaldığında, anahtarınızı kaybettiğinizde yada kapınız kilitli kaldığında kapının durumu ne olursa olsun AÇARIZ…

Elinizde bir anahtar var iken o anahtar ile kapıyı açmak mümkün değildir. Kilit mekanizmaları üretim esnasında bu şekilde tasarlanmış olduğu için anahtarı üzerinde bırakmış olduğunuz taraf çalışır ve diger taraf iptal dir. Bu genelde geceleri yatmadan önce kapının iç kısmından anahtar koyularak dışarıdan başka bir kişinin anahtarla zorlaması durumunda kapının açılmaması için tasarlamışlardır. Güvenlik düşünülerek bu şekilde kapı kilitleri dizayn edilmiştir. Ama siz eger kapının arkasında anahtarı unutup dışarı çıktıysanız arkasında unutulmuş anahtardan dolayı kapınızı yine oranın kendi yedek anahtarı olsa bile açamazsınız… Bilginize

Bu tür sıkıntılar ile karşılaşan kimseler kapıya istedikleri kadar müdahale etseler de kapı o anahtar ile açılmaz. Biz eskişehir çilingir olarak tüm kapı kilitleri için üretilmiş maymuncuk ekipmallarına sahip olduğumuz için bu tarz olaylar ile karşılaşmış müşterilerimize kapı açma çilingir hizmeti sunmaktayız. Ahşap kapı yada çelik kapı fark etmez dışarıda kaldınız ve anahtarlarda kapının arkasında kaldı bu gibi durumlarda hemen bizi eskişehir anahtarcı numarası ndan arayarak çilingir kapı açma hizmetlerimizden faydalanabilir ve çilingir telebinde bulunabilirsiniz.

Eskişehir çilingir ve eskişehir anahtarcı hizmeti veren firmamız escan çilingir olarak eskişehir in tüm mahallelerine servis araçları ile kapı açma hizmeti sunmaktadır. Bizlere anahtarcı ve çilingir alanlarında hizmet almak için 0505 933 59 56 / 0542 253 16 49 / 0222 220 63 32 nolu eskişehir çilingir numaralarından ulaşabilirsiniz.

Çelik Kapı Kilidi Açılır mı
Arkasında Anahtar Kalan Kapı Kilidi Açılır mı?

 

Bir önceki yazımız olan Eskişehir Oto Çilingir başlıklı makalemizde araba kapısı açma, araba kapısı nasıl açılır ve arabamın kapısı kilitli kaldı hakkında bilgiler verilmektedir.

 1. Arkasında anahtar unutulan çelik kapı nasıl açılır? Şehir merkezinden uzakta yazlık bahçemizde mahsur kaldık ve burası Eskişehir’e uzak olduğu için kimsenin gelme şansı olmayabilir bu yüzden yardımınızı bekliyoruz

  Cevap
  1. Arkasında anahtar unutulan çelik kapı kilidi elinizde anahtarda varsa açılmıyor malesef. Biz bu gibi durumlarda kapı arkasına anahtar koyma alışkanlığı olup kapıda kalnlar için topuzlu barel öneriyoruz. Topuzlu bareller kapı arkasına anahtar koymanızı engellediği için böylelikle kapıda da kalmazsınız. Bu durumda çilingir çağırmanız yada kendi imkanlarınız ile uğraşmanız gerekecektir.

   Cevap
 2. Bizim problemimiz biraz farklı. Kapımızda Escan Kilit Koruma Sistemi takılı. Bu sistemin takılı olduğu kapılarda anahtar varken kapı asla açılmıyor dediler. Acaba bu koruma sistemini bozmadan kilidi anahtar arkasındayken açma şansınız var mı?

  Cevap
  1. Anahtar kapının arkasında kaldıysa elinizdeki anahtarla kapı kilidinizi açamazsınız bunun sonucunda farklı yöntemler uygulanması gerekir ama sizinde dediğiniz gibi Escan Kilit Koruma sistemi kapınıza takıldıysa bu sistem sayesinde diğer yöntemleri de uygulama şansınız kalmaz. Kapınızda escan koruma sistemi varsa ustalarımızı arayarak arkasında anahtar kalan kapı kilidinizin açılması için ustalarımızdan hizmet alabilirsiniz.

   Cevap
 3. Sürükleyici ve bilgilendirici harika bir yazı dizisi olmuş. Kapı arkasında anahtar varken elimizdeki anahtarın açmadığı herkes tarafından biliniyor ama biz bu durumda yani kapı arkasında anahtar varken elinizdeki yedek anahtarlar ile kapılarınızı açıyoruz. Ama elinizdeki anahtar işlem sonunda kullanılamaz hale geliyor o da ayrı bir mevzu. Bende bu bilginin yazıya katkısı olur düşüncesi ile yazmak istedim, kolay gelsin.

  Cevap

Mesaj Yorum