Pvc Kapı Kilidi Pimapen Kapı Kilit Sistemi

Pvc kapı kilitleri – ispanyolet kapı kilidi sistemleri ahşap ve çelik kapı kilit sistemine nazaran kullanımı ve montajında farklılık göstermektedir. Pimapen kapı kilidi diye de bilinen Pvc (PLASTİK) üretim olan kapılarda ispanyolet tarzı kilit sistemi kullanılmaktadır. Plastik PVC kapılar esnek malzeme oldukları için  dışarıdan gelen zorlamalara karşı mukavemet gösteremezler. Bu yüzden ispanyolet diye tabir edilen çubukların merkez kilide bağlantısı ile kilit sistemini kilitledikden sonra hareketli çubuklarında yardımı ile kapının tüm alt ve üst bölgelerininde hareketli çubuklar vasıtası ile komple bir kilitleme olanagı sağlamaktadır.

Pvc kapı kilitlerinde sıkça görülen arızaların başında kapı kilitlerinin iç çalışan mekanizmalarının kırılması ve/veya ispanyolet çubuklarının kilit giriş tırnaklarının kırılması gibi problemler diyebiliriz. Bunun yanı sıra pvc kapılarda menteşe sorunu ve pvc kapı sarkması gibi sıkıntılarda görülebilmektedir.

Pvc kapı kilitlerinin kullanımı hakkında kısa bir bilgi vermek gerekirse pvc kapı kilitleri diğer kapı kilitleri gibi kilitlenmez. Yani kapı kolu ile, kilit mekanizması ilk önce kilitleme pozisyonuna alınmalı, yani kapı kolu yukarıya doğru kaldırılıp kilit iç mekanizmasının kilitlenebilir hale getirilmesi sağlanmalıdır. Ancan bundan sonra kapınızı anahtar yardımı ile kilitleme moduna sokmuş olursuz. Daha sonra ise anahtar yardımı ile kilitlenen kapı kilidi yine kapı kilit anahtarı ile açılabilmektedir. Kilitlenmiş olan pvc kapı kilidinde kapı koluna basıldığında kol aşagı doğru hareket etmez ve bu sayede kilit açılmaz.

Kısacası pvc kapı kilit sistemleri diğer kapı kilitlerine nazaran daha farklı bir kullanıma sahipdir. Pvc kapının kilitlenmesi için kapı kolunun kaldırılması ve ispanyolet çubukların karşı yuvalarına geçirilmesi sağlanmalıdır. Pvc kapı kilitleri hassas olduğu için zaman içerisinde zorlamalardan dolayı çabuk arıza yapabilme durumu da vardır.

 

Pimapen Kapı Kilidi
Pvc Pimapen Kapı Kilidi

Bir önceki yazımız olan Eskişehir Çilingir Hizmet Bölgeleri başlıklı makalemizde anahtarcı çilingir, çilingir servisi ve çilingir telefonu hakkında bilgiler verilmektedir.

 1. Balkon kapımızın pimapen pvc kapı kilidi arızalandı ve kapıyı da açamıyoruz. Pimapen kapı kilidi nasıl açılır, kapıyı kaça açarsınız. Pvc kapı kilit fiyatları hakkında bilgi alabilirmiyim

  Cevap
 2. Pvc kapı kilidi değişimi yapıyormusunuz. Bizim kapı kilidimiz arızalı olabilir kolu yukarı kaldırıyoruz çubuklar hareket etmiyor, bunun sebebi ne olabilir

  Cevap
  1. Pimapen kapı kilitleri değişik boylarda ve değişik markaların üretimleri olduğu için alacağınız pimapen ispanyolet kapı kilidinin mevcut kilidin yerine uyum sağlaması gerekmektedir. Elimizde değişik markalarda ve boylarda ispanyolet pvc kapı kilitleri mevcut olup Pimapen balkon kapı kilidi değişimi için gelmekteyiz. Balkon kapı kilidi değişim ücreti adresinize gönderilmişdir. İletişim numaralarımızdan bizi arayarak pvc balkon kapı kilidi değişimi için usta çağırabilirsiniz.

   Cevap
 3. Pvc kapı kilidi ispanyolet kilit değiştirmek istiyoruz komşumuzun balkon kapısı kilitlenmiyor pimapen kilidi değiştirme ücreti nekadar acaba bilgi alabilirmiyim

  Cevap
  1. Kenan bey pimapen kapı kilidi değişimi için iletişim numaralarımızdan arayarak anahtarcı servisimizden faydalanabilirsiniz. Eskişehir içi tüm mahallelereler servisimiz vardır. Pimapen kapı kilidi değiştirme fiyatı adresinize gönderilmişdir

   Cevap
 4. aynı sorun bendede var yaa (Pvc kapı kilidi değişimi yapıyormusunuz. Bizim kapı kilidimiz arızalı olabilir kolu yukarı kaldırıyoruz çubuklar hareket etmiyor, bunun sebebi ne olabilir)

  Cevap
  1. Pvc kapı kilit değişimi yapmaktayız. Bunun için iletişime geçip adresinizi yazdırarak servis alabilirsiniz. Pvc kapı kilitlerindeki ispanyolet kilitleri tutya alaşımlı malzemeden üretildiği için iç aksamlarındaki dişli parçalar zaman içerisinde kullanıma bağlı olarak kırılmakda ve kapı kilitlenip açılmamaktadır. Bu gibi durumlarda kapı açıkken de kapı kolu yukarı kaldırıldığında kilidin çubuklarını yukaru aşağı indirip kaldırmıyorsa kilidin değişmesi gerekecektir. Yeni bir kilit taktırarak çözüme kavuşabilirsiniz.

   Cevap
 5. Balkon kapısı kilidi arızalandı kola basıyorum kapı kilidi açılmıyor balkon kapısı kilidi açma ve ispanyolet pimapen kapı kilidi değişimi hakkında bilgi e-mail olarak fiyat bilgisi alabilirmiyim

  Cevap
  1. Pimapen kapılarda için balkon kapısı kilidi açma ve ispanyolet kapı kilidi değişimi adresinize gönderilmişdir. Pimapen kapı kilit sistemleri çubuklu ispanyolet model olduğu için diğer kapı kilitlerine benzemezler. Bu kilitlerin kilitlenebilmesi için kapı kolunun yukarıya kaldırılarak kilitlenmesi gerekir

   Cevap
  1. Çilingir marifeti ile kapı açmak kolay olmayan bir iş olmakla beraber kilidi bozuk olan ve çalışmayan pimapen kapı kilidini açmak da kolay olmayacaktır. Elimizdeki takımlarla gelerek kapı kilidinizi açıp değiştirebiliriz. Bunun için iletişim numaralarımızdan arayarak servis talebinde bulunabilirziniz

   Cevap
 6. Pimapen kapı kilidi arıza yaptı kapı kapandı ama birdaha açılmıyor. Kapıyı yavaş kapattık ama kapandığında içerisinden bir ses geldi şimdi kapıyı açamıyoruz. Kapı koluna bastırınca kol yumuşak olarak aşağı inip çıkıyor, pimapen kilit arızalanmış olabilir mi?

  Cevap
  1. Söyleminize göre pimapen kapı kilidiniz arızalanmış yani içerisinden bir parça kırılmış ve bu yüzden kola bastığınızda kapı açılmıyor olabilir. Kapının açılıp kapanmaması bu yüzden olabilir, kapı ilk başta açılıp daha sonra kilit değişimi yapılarak bu probleminiz giderilebilir

   Cevap
 7. Pvc kapı kilitleri birbirine uyum sağlarmı, bizim bir tane çıkma pimapen kapımız var bunun kilidini balkonda arızalan kapımıza taksak olurmu birbirlerine uyum sağlarmı acaba ?

  Cevap
  1. Her 2 kilidin ölçüleri tutarsa bir birine uyum sağlayabilir. Ölçüler aynı olmalı, dil yönleri aynı olmalı bu ölçüler aynı olduğu taktirde yuvaya ve kapı koluna uyum sağlar. Montajı kapıya yaptınız son olarak da ispanyolet pimapen kapı kilidini kilitlemek için kilit çubuğunun üzerindeki parçaları kolu kaldırında karşılık kısımdaki yuvalarına otutturmanız gerekecektir. Bunun ayarınıda yaparak kilidinizi kullanabilirsiniz.

   Cevap
 8. Merhaba hocam sizden pvc balkon kapı kilit fiyatları almak istiyorum. Bu pimapen kapı kilidini biz alsak kaça olur siz getirip taksanız kaça olur yazarsanız sevinirim

  Cevap
  1. Çağatay bey pimapen kapı kilitleri boyuna ve ölçüsüne göre 3 – 4 çeşitde vardır. Ürünleri bizim takma işciliğimiz ve kilit fiyatları olarak bilgi adresinize gönderilmişdir.

   Cevap
 9. Pimapen kapı kilidi arıza yaptı kapı kapandı ama birdaha açılmıyor. Kapıyı yavaş kapattık ama kapandığında içerisinden bir ses geldi şimdi kapıyı açamıyoruz. Kapı koluna bastırınca kol yumuşak olarak aşağı inip çıkıyor, pimapen kilit arızalanmış olabilir mi?Bunun acmasi ve degistirilmesi nekadar olur?
  Saygilarimla.

  Cevap
  1. Yazılarınızdan anladığım kadarı ile kilit içerisindeki parçaların kırılma yada yaylarının boşa çıkma ihtimali var. Bu kapı açıldıktan sonra belli olacaktır ama genelde bu tarz olaylarda sıkça karşılatığımız durum kapı kilidi içerisinde parça kırılmasıdır. Bunun için kapıyı açıp daha sonra kilidi değiştirmemiz gerekir. Pimapen kapı açma ve ispanyolet kilit değişim ücreti e-mail adresinize gönderilmiş olup oradan fiyat incelemesi yaparak dönüş yapabilirsiniz, iyi günler

   Cevap
 10. Büyükderede oturuyoruz balkon kapısının pimapeni bozuk kilidi değiştiriyormusunuz. Bunun hiç anahtarları da yok anahtar göbeğide değişecek. Pimapen kapı kilit sistemini kaça değiştirirsiniz.

  Cevap
  1. Arızalı bozuk pimapen kapı kilitlerini açarak kilit değişimi işlemini yapıyoruz. Pimapen kilidi değişimi esnasında kapı göbeği kilit ile beraber gelmediği için ayrıyeten anahtarlarınız olmadığı için birde pimapen kapı göbeği taktırmanız gerekecektir. Kapının açılıp pimapenin ispanyoletini değiştirme ve sonrasında yeni bir pimapen bareli takma ücretini adresinize gönderdim inceleyebilirsiniz iyi günler..

   Cevap
 11. Pimapen kapının balkon kilidi arızalı açılıp kapanmıyor bunun için çilingir servisiniz pvc balkon kapı kilidi değişimi içinde geliyormu teşekkürler..

  Cevap
  1. Çilingir servisimiz eskişehirde kapı kilidi değişimi anahtar ve kilit yenileme işlemleri yanı sıra pimapen kapıların balkon kilitlerinide değiştirmektedir. Bunun için iletişim numaralarımızı arayarak usta talebinde bulunmanız yeterlidir.

   Cevap
 12. 12-13 yıllık pimapen kapımın ispanyoleti bozuldu. Daha doğrusu göbekte kapama mekanizmasını hareket ettiren dişlerin bir iki tanesi kırık. Mekanizma 24 mm eninde göbek ile kilit mekanizması arasında yaklaşık 15 cm ara var. Bana mail adresi verebilirseniz, size kapının üzerindeki ispanyoletin resmini gönderebilirim. O zaman tamiri hakkında daha iyi görüş bildirebilirsiniz.
  Saygılarımla
  Mehmet Serim
  Marmaris

  Cevap
  1. Mehmet bey, ispanyolet pimapen kapı kilit iç aksamı plastik alaşımlı malzemeden üretildiği için zamanla kırılıp deforme oluyor. Böyle durumlarda ise yeni kilit alınıp değişim yapılması gerekir. Tamir malzemeleri olmadığı için bizde bu yöntemi uyguluyoruz. Mehmet bey bu ürünün yenisini bulunduğunuz ilden temin edebilirsiniz yada bulunduğunuz ildeki anahtar kilit işi yapan ustalardan talep edip taktırabilirsiniz. Ürünü alırken söylediğiniz ölçüler önemli olup kol ve göbek arası mesafeye ve kilidin derinlik ölçüsüne dikkat etmeniz gerekir. Firmaların ürünleri ve ölçüler birbirine çok yakın olup farklı bir ölçünün alınıp takılması işleminde yuvaya denk gelmeyeceği için daha sonrasında kapı iç kasasında oyma ilemi yaparak ölçüyü yakalamak için pvc’yi oymanız gerekir. Bunun dışında yeni montajda yine karşılıkta bulunan tırnaklar marka değişiminden dolayı uyum sağlamayacağı için kilidin kapanmasını etkileyecek ve kilit karşılığındaki tırnaklara yeni bir ayar yapmak zorunda kalacaksınız. Merhemt bey bu bilgilerin dışında buradan size başka türlü yardımcı olamayız. Mersinde bu işi yapan ustalar muhakkak vardır ve yardımcı olacaklardır. Değerli yorumunuz için biz teşekkür eder iyi günler dileriz.

   Cevap
 13. Merhabalar, intenette arastirmalarim sonucu sizin sayfaniza ulastim. Ama maalesef siz de Eskisehir ilinde hizmet veriyormussunuz buna cok uzuldum. Afyon ili icin onerebileceginiz bir mesletasiniz var mi acaba?
  Bizim iki adet balkon kapimiz var ikisi de pimapen.

  Ikisinin de kilitleri bozuldu ve degistirtmek istoyoruz arti kapi kollari kirildi cikti yenilemek istiyoruz. Acaba kapi kilitlerinin ikisinin de devisimi arti kapi kollarinin takilmasi bize YAKLASIK OLARAK ne kadara mal olur ki????? Afyon ilinde onerebileceginiz meslektasiniz var mi?
  Ilginize simdiden tesekkur eder kolayliklar dilerim

  Cevap
  1. Esra hanım afyon ilinde bu işler ile uğraşan anahtarcı çilingiler ile iletişime geçerek gerekli fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz. Eğer anahtarcılardan bu işi yapan birilerine ulaşamazsanız pimapen kapı ve pencere takanlarlada iletişime geçebilirsiniz. Pimapen kapı kilitleri boy boy değiştiği için aynı ölçüde kilit ile değişim yapılması gerekir. Malesef afyon ilinde tanıdığımız anahtarcı arkadaşımız ok olsa yardımcı olmak isteriz. Afyon çilingir anahtarcı tarzında arama yarak ustalardan gerekli fiyat bilgisi alabilir bu şekilde kıyaslama yabilirsiniz, iyi günler

   Cevap
  1. Pimapen kapıların kilitleri ispanyolet kilit dediğimiz model olup kapının yukarısından aşağı kadar uzanan bir kilit mekanizmasına sahiptir. Bu kilitler kullanıma bağlı olarak zorlandığında mekanizması kırılabilir ve kapının açılmasını engeller. En çok görülen arıza tipi kapı koluna basıldığında dilin açılmaması ve yine kola basıldığında hareketli çubukların hareket etmemesi ve kapının açılamaması arızasıdır. Kapıyı 2 det alttan ve 2 adet de üstten olarak 4 hareketli çubuk ve bunları ortadan destekleyen kilit dili bulunmaktadır. 5 ayrı dilin açılması için uğraşmak sizi yoracağı belli olup müdahele etme durumunda pimapen kapıda deforme oluşacağını unutmamanız gerekir. Bu durum ile karşılaşan müşterilerimize usta elemanlarımızı göndererek kapının hasarsız açılması ve arızalı olan çalışmayan kilidin değişmesi için usta gönderiyoruz. Sizde eğer böyle bir hizmet almak isterseniz iletişim sayfamızdaki numaralardan bizlere ulaşarak hizmet alabilirsiniz, iyi akşamlar

   Cevap
 14. Dediğiniz gibi kapıyı kilitledim fakat şimdi açılmıyor. Anahtarı çeviriyorum fakat yine kilitli. Yardımcı Olursanız çok sevinirim

  Cevap
  1. Ömer bey yukarıdaki yazımızda pvc kapılarda kapının nasıl kilitleneceği anlatılmıştır. Bu yöntem ile kapınız kilitlendikten sonra anahtar yardımı ile açılmıyorsa kilit arızası yaşıyorsunuz demektir. Yine yazımızın alt kısmında dediğimiz gibi pimapen kapı kilitleri zaman içerisinde zorlanarak çalıştığı için kilit iç parça aksamında kırılma meydana gelebilir. Bu durumda anahtar dahi olsa kapı açılmaz. Sanırım elinizdeki anahtarın kilidi açmaması bu yüzden olabilir. Kilitli kalan ve anahtarı ile açılmayan pvc pimapen kapınızın açılıp kilidinizin yenisi ile değişmesi gerekir. 0505 li İletişim numaramızı arayarak bilgi alabilirsiniz.

   Cevap
 15. Merhaba balkon pimapen kapimizi kapi açikken kilitlendi dügmeli oldugu icin yanlislikla basildi.anahtarini bulamiyorum kapi kapanmiyor tekrar anahtar yapiyormusunuz.

  Cevap
  1. Düğmeli kilit sistemine sahip olan balkon kapı kolu sistemlerinin düğmesine basıldığında kilit devreye girer. Bu durumda elimizdeki maymuncuk ile düğmeyi boşa çıkartıp kapının kapanmasını sağlayabilirim ama o kapıya anahtar ayarlama şansımız yoktur. Bu durumda yeni bir kilitli kol da taktırabilirsiniz.

   Cevap

Mesaj Yorum