Pvc Kapı Kilidi Pimapen Kapı Kilit Sistemi


Pvc kapı kilitleri – ispanyolet kapı kilidi sistemleri ahşap ve çelik kapı kilit sistemine nazaran kullanımı ve montajında farklılık göstermektedir. Pimapen kapı kilidi diye de bilinen Pvc (PLASTİK) üretim olan kapılarda ispanyolet tarzı kilit sistemi kullanılmaktadır. Plastik PVC kapılar esnek malzeme oldukları için  dışarıdan gelen zorlamalara karşı mukavemet gösteremezler. Bu yüzden ispanyolet diye tabir edilen çubukların merkez kilide bağlantısı ile kilit sistemini kilitledikden sonra hareketli çubuklarında yardımı ile kapının tüm alt ve üst bölgelerininde hareketli çubuklar vasıtası ile komple bir kilitleme olanagı sağlamaktadır.

Pvc kapı kilitlerinde sıkça görülen arızaların başında kapı kilitlerinin iç çalışan mekanizmalarının kırılması ve/veya ispanyolet çubuklarının kilit giriş tırnaklarının kırılması gibi problemler diyebiliriz. Bunun yanı sıra pvc kapılarda menteşe sorunu ve pvc kapı sarkması gibi sıkıntılarda görülebilmektedir.

Pvc kapı kilitlerinin kullanımı hakkında kısa bir bilgi vermek gerekirse pvc kapı kilitleri diğer kapı kiliteri gibi kilitlenmezler. Yani kapı kolu ile, kilit mekanizması ilk önce kilitleme pozisyonuna alınmalı, yani kapı kolu yukarıya doğru kaldırılıp kilit iç mekanizmasının kilitlenebilir hale getirilmesi sağlanmalıdır. Ancan bundan sonra kapınızı anahtar yardımı ile kilitleme moduna sokmuş olursuz. Daha sonra ise anahtar yardımı ile kilitlenen kapı kilidi yine kapı kilit anahtarı ile açılabilmektedir. Kilitlenmiş olan pvc kapı kilidinde kapı koluna basıldığında kol aşagı doğru hareket etmez ve bu sayede kilit açılmaz.

Kısacası pvc kapı kilit sistemleri diğer kapı kilitlerine nazaran daha farklı bir kullanıma sahipdir. Pvc kapının kilitlenmesi için kapı kolunun kaldırılması ve ispanyolet çıbukların karşı yuvalarına geçirilmesi sağlanmalıdır. Pvc kapı kilitleri hassas olduğu için zaman içerisinde zorlamalardan dolayı çabuk arıza yapabilme durumu da vardır.

 

Pimapen Kapı Kilidi

Pvc Pimapen Kapı Kilidi

Bir önceki yazımız olan Eskişehir Çilingir Hizmet Bölgeleri başlıklı makalemizde anahtarcı çilingir, çilingir servisi ve çilingir telefonu hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Tekay Hidrolik No:2 Kapı Hidroliği
No:2 Tekay kapı hidroliği ofis ve büro ahşap kapılarında ve binaların kat aralarındaki yan...
Kapı Arkasında Anahtar Varken Hırsız Kapıyı Açar Mı
Kilit üstüne anahtar bırakma huyu 7 den 70 e kadar birçok insanın yaptığı ve faydasının ol...
Kale Alarmlı Silindir
Kale Alarmlı Barel Kale alarmlı kilit dünyada ilk olma özelliğini taşıyan bir silindir mo...

Pvc Kapı Kilidi Pimapen Kapı Kilit Sistemi ile Benzer Yazılar:

25 Kasım 2012 Saat : 4:11

“Pvc Kapı Kilidi Pimapen Kapı Kilit Sistemi” için 24 Yorum

 1. Yalçın diyor ki:

  Balkon kapımızın pimapen pvc kapı kilidi arızalandı ve kapıyı da açamıyoruz. Pimapen kapı kilidi nasıl açılır, kapıyı kaça açarsınız. Pvc kapı kilit fiyatları hakkında bilgi alabilirmiyim

 2. Recep Kaya diyor ki:

  Pvc kapı kilidi değişimi yapıyormusunuz. Bizim kapı kilidimiz arızalı olabilir kolu yukarı kaldırıyoruz çubuklar hareket etmiyor, bunun sebebi ne olabilir

 3. Meltem diyor ki:

  Pvc kapı kilidi ispanyolet kilit değiştirmek istiyoruz komşumuzun balkon kapısı kilitlenmiyor pimapen kilidi değiştirme ücreti nekadar

  • escancilingir.com diyor ki:

   Pimapen kapı kilitleri değişik boylarda ve değişik markaların üretimleri olduğu için alacağınız pimapen ispanyolet kapı kilidinin mevcut kilidin yerine uyum sağlaması gerekmektedir. Elimizde değişik markalarda ve boylarda ispanyolet pvc kapı kilitleri mevcut olup Pimapen balkon kapı kilidi değişimi için gelmekteyiz. Balkon kapı kilidi değişim ücreti adresinize gönderilmişdir. İletişim numaralarımızdan bizi arayarak pvc balkon kapı kilidi değişimi için usta çağırabilirsiniz.

 4. kenan diyor ki:

  Pvc kapı kilidi ispanyolet kilit değiştirmek istiyoruz komşumuzun balkon kapısı kilitlenmiyor pimapen kilidi değiştirme ücreti nekadar acaba bilgi alabilirmiyim

  • escancilingir.com diyor ki:

   Kenan bey pimapen kapı kilidi değişimi için iletişim numaralarımızdan arayarak anahtarcı servisimizden faydalanabilirsiniz. Eskişehir içi tüm mahallelereler servisimiz vardır. Pimapen kapı kilidi değiştirme fiyatı adresinize gönderilmişdir

 5. kenan diyor ki:

  aynı sorun bendede var yaa (Pvc kapı kilidi değişimi yapıyormusunuz. Bizim kapı kilidimiz arızalı olabilir kolu yukarı kaldırıyoruz çubuklar hareket etmiyor, bunun sebebi ne olabilir)

  • escancilingir.com diyor ki:

   Pvc kapı kilit değişimi yapmaktayız. Bunun için iletişime geçip adresinizi yazdırarak servis alabilirsiniz. Pvc kapı kilitlerindeki ispanyolet kilitleri tutya alaşımlı malzemeden üretildiği için iç aksamlarındaki dişli parçalar zaman içerisinde kullanıma bağlı olarak kırılmakda ve kapı kilitlenip açılmamaktadır. Bu gibi durumlarda kapı açıkken de kapı kolu yukarı kaldırıldığında kilidin çubuklarını yukaru aşağı indirip kaldırmıyorsa kilidin değişmesi gerekecektir. Yeni bir kilit taktırarak çözüme kavuşabilirsiniz.

 6. Orçuk Azrak diyor ki:

  Balkon kapısı kilidi arızalandı kola basıyorum kapı kilidi açılmıyor balkon kapısı kilidi açma ve ispanyolet pimapen kapı kilidi değişimi hakkında bilgi e-mail olarak fiyat bilgisi alabilirmiyim

  • escancilingir.com diyor ki:

   Pimapen kapılarda için balkon kapısı kilidi açma ve ispanyolet kapı kilidi değişimi adresinize gönderilmişdir. Pimapen kapı kilit sistemleri çubuklu ispanyolet model olduğu için diğer kapı kilitlerine benzemezler. Bu kilitlerin kilitlenebilmesi için kapı kolunun yukarıya kaldırılarak kilitlenmesi gerekir

 7. Cüneyt diyor ki:

  Pimapen kapi nasil açılır, kilit mekanizması çalışmıyorken siz bu kapıyı nasıl açabilirsiniz

  • escancilingir.com diyor ki:

   Çilingir marifeti ile kapı açmak kolay olmayan bir iş olmakla beraber kilidi bozuk olan ve çalışmayan pimapen kapı kilidini açmak da kolay olmayacaktır. Elimizdeki takımlarla gelerek kapı kilidinizi açıp değiştirebiliriz. Bunun için iletişim numaralarımızdan arayarak servis talebinde bulunabilirziniz

 8. Yelda Tuna diyor ki:

  Pimapen kapı kilidi arıza yaptı kapı kapandı ama birdaha açılmıyor. Kapıyı yavaş kapattık ama kapandığında içerisinden bir ses geldi şimdi kapıyı açamıyoruz. Kapı koluna bastırınca kol yumuşak olarak aşağı inip çıkıyor, pimapen kilit arızalanmış olabilir mi?

  • escancilingir.com diyor ki:

   Söyleminize göre pimapen kapı kilidiniz arızalanmış yani içerisinden bir parça kırılmış ve bu yüzden kola bastığınızda kapı açılmıyor olabilir. Kapının açılıp kapanmaması bu yüzden olabilir, kapı ilk başta açılıp daha sonra kilit değişimi yapılarak bu probleminiz giderilebilir

 9. Yusuf Tan diyor ki:

  Pvc kapı kilitleri birbirine uyum sağlarmı, bizim bir tane çıkma pimapen kapımız var bunun kilidini balkonda arızalan kapımıza taksak olurmu birbirlerine uyum sağlarmı acaba ?

  • escancilingir.com diyor ki:

   Her 2 kilidin ölçüleri tutarsa bir birine uyum sağlayabilir. Ölçüler aynı olmalı, dil yönleri aynı olmalı bu ölçüler aynı olduğu taktirde yuvaya ve kapı koluna uyum sağlar. Montajı kapıya yaptınız son olarak da ispanyolet pimapen kapı kilidini kilitlemek için kilit çubuğunun üzerindeki parçaları kolu kaldırında karşılık kısımdaki yuvalarına otutturmanız gerekecektir. Bunun ayarınıda yaparak kilidinizi kullanabilirsiniz.

 10. Çağatay diyor ki:

  Merhaba hocam sizden pvc balkon kapı kilit fiyatları almak istiyorum. Bu pimapen kapı kilidini biz alsak kaça olur siz getirip taksanız kaça olur yazarsanız sevinirim

  • escancilingir.com diyor ki:

   Çağatay bey pimapen kapı kilitleri boyuna ve ölçüsüne göre 3 – 4 çeşitde vardır. Ürünleri bizim takma işciliğimiz ve kilit fiyatları olarak bilgi adresinize gönderilmişdir.

 11. Kazemi Yazdi diyor ki:

  Pimapen kapı kilidi arıza yaptı kapı kapandı ama birdaha açılmıyor. Kapıyı yavaş kapattık ama kapandığında içerisinden bir ses geldi şimdi kapıyı açamıyoruz. Kapı koluna bastırınca kol yumuşak olarak aşağı inip çıkıyor, pimapen kilit arızalanmış olabilir mi?Bunun acmasi ve degistirilmesi nekadar olur?
  Saygilarimla.

  • escancilingir.com diyor ki:

   Yazılarınızdan anladığım kadarı ile kilit içerisindeki parçaların kırılma yada yaylarının boşa çıkma ihtimali var. Bu kapı açıldıktan sonra belli olacaktır ama genelde bu tarz olaylarda sıkça karşılatığımız durum kapı kilidi içerisinde parça kırılmasıdır. Bunun için kapıyı açıp daha sonra kilidi değiştirmemiz gerekir. Pimapen kapı açma ve ispanyolet kilit değişim ücreti e-mail adresinize gönderilmiş olup oradan fiyat incelemesi yaparak dönüş yapabilirsiniz, iyi günler

 12. Özlem diyor ki:

  Büyükderede oturuyoruz balkon kapısının pimapeni bozuk kilidi değiştiriyormusunuz. Bunun hiç anahtarları da yok anahtar göbeğide değişecek. Pimapen kapı kilit sistemini kaça değiştirirsiniz.

  • escancilingir.com diyor ki:

   Arızalı bozuk pimapen kapı kilitlerini açarak kilit değişimi işlemini yapıyoruz. Pimapen kilidi değişimi esnasında kapı göbeği kilit ile beraber gelmediği için ayrıyeten anahtarlarınız olmadığı için birde pimapen kapı göbeği taktırmanız gerekecektir. Kapının açılıp pimapenin ispanyoletini değiştirme ve sonrasında yeni bir pimapen bareli takma ücretini adresinize gönderdim inceleyebilirsiniz iyi günler..

 13. Nur diyor ki:

  Pimapen kapının balkon kilidi arızalı açılıp kapanmıyor bunun için çilingir servisiniz pvc balkon kapı kilidi değişimi içinde geliyormu teşekkürler..

  • escancilingir.com diyor ki:

   Çilingir servisimiz eskişehirde kapı kilidi değişimi anahtar ve kilit yenileme işlemleri yanı sıra pimapen kapıların balkon kilitlerinide değiştirmektedir. Bunun için iletişim numaralarımızı arayarak usta talebinde bulunmanız yeterlidir.

Pvc Kapı Kilidi Pimapen Kapı Kilit Sistemi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

anahtarcı Son Yazılar FriendFeed
Eskişehir Göstergeç
Eskişehir Klima Soğutma
Oto Anahtar Kabı
eskişehir çilingir

Biz Kimiz ?

Escan çilingir eskişehir de anahtar kilit çilingir alanında faaliyet gösteren bir firma olup, 2000 yılından beri sektöründe teknolojiyi ve yeniliği takip ederek anahtarcı - çilingirlik mesleğinin yanında kendini günden güne geliştirerek, oto anahtarı kopyalama ve uzaktan kumanda yedekleme ve satışıda yapmaktadır. Kendi markası adı altında ürettirdiği kartlı geçiş sağlayan Göstergeç Sistemlerine sahip, bunun yanında birçok kilit markalarının ürünleri ile hırsızlara karşı geliştirilmiş sistemlerin eskişehir halkının hizmetine sunulmasında katkısı olup, Desi Alarm Güvenlik Sistemleri'nin Eskişehir PİKS - Parmak İzli Geçiş Kontrol Sistemi servisi olarak hizmet vermektedir. Kale kilit çeşitleri ve Tekay kapı kapama sistemleri satış ve servisliği ile siz eskişehir halkına servis araçları ve teknik personelleri ile de hizmet sunmaktadır.