Çilingir ekipmanları bir çilingirin kapı açma yada anahtar kopyalama işinde kullandığı başlıca olmazsa olmazlardan dır. Bu ekipmanların birçoğu elle çalışılan makina ve maymuncuk olduğu gibi diğer bir kısmıda elektrikli el aletleri ve ekipmanlar sınıfına girer. Usta bir çilingir bu el aletlerini kullanarak kapı kilitlerini kolaylıkla açabiliyorken elektrikli ve şarzlı olan modellerini de kullanarak kapı kilitlerini kısa sürede açmaktadır. Bu ekipmanların satışı ve kullanımı da kontrol altında olmak zorunda olduğu için çilingir malzemelerine ve ekipmanlarına sahip olmak için ustalık belgesi şartı aranmaktadır. Bir kişinin bu malzemeleri alabilmesi için anahtarcı çilingir ustalık belgesinin olması ve işyerinin bulunması gerekir. Anahtarcı çilingir dükkanı açmak için yapılması gereken prosüdürler ve ustalık belgesi alma şartları için yazmış olduğumuz bir yazımızdan Çilingir Belgesi Nasıl Alınır ve ustalık belgesi alma şartları hakkındaki gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yazımızın başında da belirttiğimiz üzere çilingir ekipmanları mekanik ve elektrikli olarak iki sınıfta yer almaktadyı. Çilingir el aletleri ve çilingir maymuncuk setleri hakkındaki bilgilere çilingir el aletleri sayfamızdan ulaşarak konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. “Takım çalışır el övünür” ata sözünü unutmamayılız ve bundan yola çıkarak bir çilingirin bu malzemelerere sahip olması için gerekli belgelere sahip olduktan sonra çilingir ekipmanlarının temininden sonra kapı ve kilit açması artık daha kolay ve profesyonel olacaktır. Ev kapısı açma, çelik kapı çilingir hizmetleri, otomobil kapısı açma oto çilingir hizmetleri ve çelik para kasa kilitlerini açıp yedek anahtar oluşturme işlemi yine bu malzemeler yardımı ile yapıldığı için bir çilingir için aslında çilingir ekipmanları vazgeçilmez bir unsurdur.

Kendi sektörümüzde usta çilingir olduktan sonra bu ekipmanları kullanarak kapı kilitlerini hasarsız açmak için yıllardan beri çalışıyoruz ve bu sayede müşteri memnuniyetini yakaladığımızı düşünüyoruz. Çilingir Malzemeleri

Bir önceki yazımız olan Korsan Çilingir'e Hayır başlıklı makalemizde Anahtarcı Çilingir Şikayet Formu, Çilingirler İçin Şikayet Dilekçesi Örneği ve Korsan Çilingirleri Şikayet Et hakkında bilgiler verilmektedir.