Oto Anahtarlarına Pil Takılma işlemi her araç için kumandaya has üretilmiş olan pilin seçimi ile yapılmalıdır. Kumanda pili bitmiş olan araç anahtarlarının içerisinde bulunan pillerin değişimi esnasında kumanda hafızası silinebilmektedir. Kumanda pili değişimi yapılmadan önce anahtarın içerisinde bulunan pil koduna göre aynı seride ve voltajda olan uzaktan kumanda pili ile değişim yapılmalıdır.

Örnek olaran araç anahtarları içerisinde bulunan uzaktan kumanda pillleri şu şekilde olabilir.

GP 11A 6V PİL KUMANDA PİLİ

GP 23AE 12V PİL UZAKTAN KUMANDA PİLİ

GP 27A 12V PİL KUMANDA PİLİ

29A 12V PİL GP MARKA KUMANDA PİLİ

CR1025 3V PİL GP UZAKTAN KUMANDA PİLLERİ

CR1216 3V PİL GP KUMANDA PİLİ

CR1220 3V PİL GP KUMANDA PİLLERİ

CR1616 3V PİL KUMANDA PİLLERİ

CR1620 3V PİL GP KUMANDA PİLİ ÇEŞİTLERİ

CR2016 3V PİL KUMANDA PİLİ

CR2025 3V PİL OTO KUMANDA PİLİ

CR 2032 3V PİL OTO ANAHTARI KUMANDA PİLİ

CR2430 PİL GP PİL ÇEŞİTLERİ

Oto anahtar pil değişimi yada oto kumanda pil değişimi anahtar ve kumandaya uygun olan pil ile yapılmalıdır. Aynı özelliğe sahip olan pilin değişiminden sonra kumandayı test etmek gereklidir. Oto anahtar ve kumanda sahipleri kumanda pili bitmiş olan araç anahtarlarında pil değişimi yaparken uzaktan kumandayı silebilmektedirler. Oto anahtarınızın pilini değiştirirken kumandanızın silinme riski vardır. Kumandanın silinmesi ve pil değişiminden sonra kumandanın çalışmaması gibi durumlarla karşılaşmamak için firmamıza ugrayınız.

Firmamızda oto anahtarı pili değişiminden sonra kumandalar test edilmektedir. Kumanda pilini değiştirdikten sonra kumandanız ışık çıkartıp sinyal gönderiyorsa kumanda çalışıyor demektir. Ama kumanda ışığını yakıyor ve aracı çalıştırmıyorsa kumandanızın hafızası silinmiş olabilir. Hafızası silinmiş olan oto anahtar ve kumandalarının araca tanıtma işlemlerini de firmamızda yapıyoruz.

Oto anahtarınızın pilini değiştirdikden sonra kumanda çalışmadıysa ve kumanda sinyal göndermiyor ve aracın kapılarını açmıyorsa kumandanın hafızasının yenilenmesi ve kumandayı araca tanıtmak gereklidir. Eskişehirde oto anahtarı pili ve oto kumanda pili değişimiile kumandası silinmiş olan araç anahtarlarına kumanda tanıtma işlemleri için escan çilingir’e uğrayınız.

Kumanda kartına lehimli şarjlı piller ve garaj bariyer otomatik kapı otomasyon ve bahçe kapıları ile alarm kumandalarının özel pilleri ve pil çeşitlerini firmamızdan temin edebilirsiniz.

Oto Kumanda Pili

Oto Anahtar Kumanda Pilleri

Bir önceki yazımız olan Eskişehir Oto Anahtarı başlıklı makalemizde eskişehir araba anahtarı, eskişehir çipli oto anahtarı ve eskişehir elektronik oto anahtarı hakkında bilgiler verilmektedir.