Dükkan kapısı, sığınak veya depo kapılarında kullanılmasının dışında demir doğrama ve cam kapılarında bir çoğunda kullanılmaktadır. Kapı ve kilit güvenliğine ekstra bir güvenlik katabilmek için asma kilit ve asma kilit çeşitleri kullanılır. Dükkan kapıları ve dış mekan kapıları için üretilmiş estetik görünüme sahip olan asma kilitler tercih edilmekte olup parlak nikelajlı ve sağlam malzemelerden üretilmektedir. Dış mekanlarda yani yamur, toz ve darbelere karşı dayanıklılık göstermeleri için değişik ürünler piyasada sergilenmektedir.

Bilindiği üzere eski tip olan döküm asma kilitler günden güne teknolojinin getirdiği değişiklik ile göz ardı edilmiş olsalarda yine sığınak ve basit yerlerde kullanılmaktadır. Bu asma kilitlerin birde sarı malzemeden üretilmiş olanları vardır. Sarı pirinç asma kilitler döküm asma kilitlere nazaran daha dayanılkı ve küflenmeyen model olarak bilimektedir. Yine şık görüntüsü ve parlak yüzeyleri ile çelik asma kilitler birçok işyeri ve mağaza kapılarında kullanılmakda olup çelik malzemelerden üretilmesinden dolayı dışarıdan gelecek olan darbelere karşı dayanıklılık sağlamaktadır.Asma kilitlerin artık anahtar ile açılmalarının yanı sıra güvenliği arttırmak için tasarlanmış olan alarmlı asma kilit modelleri üretilmişdir. Alarmlı asma kilit çeşitleri ile artık kapı ve kilitler hırsızlar tarafından zorlanmak istendiğinde alarm devreye girecek ve daha hırsızlık girişimine başlanılmadan alarm öteceği için kapılarınız güvence altına alınmış olacak. İlk başda dediğimiz gibi kişilerin ihtiyacına ve kullanımına göre piyasada birçok marka ve model özelliklerinde asma kilit ürünleri çeşit çeşit bulunmakda ve kullanıcıları için daima yenilenmektedir. Yeni model alarmlı asma kilitler için firmamıza ugrayınız.

Asma Kilit

Asma Kilit Çeşitleri

Bir önceki yazımız olan Hırsız Kapıyı Nasıl Açar başlıklı makalemizde çelik kapılar ne kadar dayanıklıdır, hırsız kapıyı nasıl açar ve hırsıza karşı kapı kilidi hakkında bilgiler verilmektedir.