Biz çilingir hizmetleri veren bir firma olarak tüm araçlar için oto kapısı açma ve audi otomobil çilingir hizmetleri vermekteyiz. Araçlar üretim esnasında değişik donanımsal özelliğe sahip olarak üretilmişdir. Günümüz şartlarında kullanmış olduğumuz araçlarda, otomobil, minibüs ve kamyonet vasfındaki araçların kapı kilit mekanizmaları değişik özelliklerde üretilmektedir. Oto çilingir hizmeti verirkende bu araçların marka ve modeline göre uygun takım ve meymuncuk seçimi yaparak araç kapısı açmaktayız. Aracın markası ve modeli kapı kilit mekanizmalarının kalitesini bize söylemektedir diyebiliriz, şöyle ki;

Araç hırsızlıgı için bundan 13- 15 yıl kadar önce immobilizer sistem denilen bir çip yazılım motodu ile oto hırsızlıklarının önüne geçilmeye başlanmıştır. Yani size verilen immobilizer yazılımlı anahtar dışında farklı bir anahtarın veya düzkontak yöntemi ile aracı çalıştırmanın ve çalmanın önüne geçilmişdir.  Bu sistemde araç hırsızlıkları ve otomobillerin çalınması % 90 kadar azalmışdır diyebiliriz.

Yukarıdaki yazımızda oto hırsızlıklarının önüne geçmek için immobilizer sistem geliştirilmiş ve başarılıda olunmuşdur demişdik. Oto kapılarının açılıpda oto içerisinden çanta, laptop ve buna benzer değerli eşyaların çalındığı haberini duydunuz veya böyle bir olayla karşılaştığınız olmuşdur birazda bu konu hakkında bahsetmek gerekirse…

Araç kapı kilit sistemleri değişik özelliklerde üretilmektedir, biz oto çilingirler olarak ise bu kapı kilitlerini açarken marka ve modele önem vermekteyiz. Bunun sebebi ise bazı araçlarda “bu araçlar içerisine Audi dahil” Yüksek Güvenlikli Kilit Sistemi mevcuttur. Yani dışarıdan hangi metotla veya hangi aparatla ugraşılırsa ugraşılsın bu metotlar ile kapı ve kilitler kesinlikle açılmaz. Bu kilitler sadece anahtar yuvasından maymuncuk sistemleri ile açılabilen yüksek güvenlikli kilit sistemidir. Sonuç olarak hırsızlar için geliştirilmiş olan bu oto kilit sistemleri sadece araç anahtarı ile veya kilit göbeğinden maymuncuk ile açılabilmektedir. Çoğu araç kapı kilitleri kilitli kaldığında diğer açma yöntemleri ile kısa sürede açılabilirken hırsıza karşı yapılmış olan güvenlik sistemli araç kilitleri için hiçbiryöntem dedenmeden yedek anahtarıda yoksa oto çilingir çağırmadan kapınız asla açılmaz. Gelen çilingirlerinde elindeki maymuncuk ekipmanı ile 1 saate kadar ugraştığı görülmektedir.

Audi araçlara çilingirlik hizmeti sunan firmamız audi araçların tümü için oto kapısı açma ve otomobil çilingir hizmeti vermektedir. Eğer sizinde bir audi marka aracınız var ve yedek anahtarı yoksa, araç kapınız kilitli kaldı veya anahtarınızı aracın içerisinde yada bagajında unuttunuz, bu gibi olaylarda çilingir ihtiyacınızda bizi çağırarak maymuncukla kapı açtırabilirsiniz.

Oto Çilingir

 

Bir önceki yazımız olan Parmak İzi İle Açılan Kapı başlıklı makalemizde desi parmak izi, parmak izi kapı ve parmak izi kilidi hakkında bilgiler verilmektedir.