Renault marka araçların clio modelleri için yedek anahtar oluşturma, clio için immobilizerli elektronik kontak anahtarı çoğaltma hizmetimiz vardır. Bilindiği üzere bu araçlar oto hırsızlıklarının önüne geçmek adına otomobil üretimleri esnasında anahtar ve kontak alıcısına immobilizer çip yazılımı yüklenerek piyasaya sürülmüşdür. Hal böyle olunca hırsızlıkların önüne bir hayli geçilmiş ve oto hırsızlıklarında immobilizer çip yazılımı sayesinde %90 ve % 95 lere kadar bir gerileme olmuştur.

Hırsızlıkların önüne geçmek adına yapılmış olan bu elektronik anahtar sistemleri araçta hırsızlık adına büyük katkı sağlamışken bu araçların anahtarlarının da yedeklenmesi o kadar kolay olmamaktadır. Elektronik immobilizer çip yazılımlarından dolayı kaybolmuş olan bir clio araç anahtarının yedeği yüksek maliyetlerle oluşturulmakta ve zaman almaktadır. Bu araçlarda eğer yedek bir kopya kontak anahtarı ihtiyacınız olursa hiç zaman kaybetmeden yenisini acilen elinizdeki anahtar da kaybolmadan yaptırmalısınız. Renault clio araçlar için;

  • 1995 model ile 2001 modelleri arasında 33 çip kullanılmış,
  • 2001 modelden sonra ise 46 çip kullanılmıştır.

Yukarıda belirttiğimiz modellerdeki clio araç anahtarları 2 ayrı şekilde kopyalanmaktadır. Bu modeldeki clio oto anahtarları içerisinde bulunan çip yazılımları da farklılık göstermekte olup 2001 modelden sonraki 46 çipli olarak üretilmiş olan clio anahtarlarındaki tek tuşlu kumandalı anahtarlarda yine firmamız tarafından yedeklenerek kopyalanmaktadır. Kumandalı ve kumandasız olarak 2 şekilde de clio oto anahtar kopyalama hizmetimiz vardır. Eğer sizinde bir clio marka aracınız var ve yedek anahtarına ihtiyacınız varsa firmamıza ugrayarak yedek immobilizer anahtar kopyalatarak anahtarlarınızı yedekletebilirsiniz. Araç anahtarınız kaybolduğunda daha fazla masraf çıkartacağını unutmayın ve tek anahtarın risk olduğunu da aklınızdan çıkartmayınız…

Eskişehirde clio yedek anahtar kopyalama hizmeti veren firmamız oto çilingir hizmetleri, oto kumanda pil değişimi ve kumanda kaplarının yenilenmesi işlerinde de sizlere hizmet sunmakta olup reno serisi araçlarda otomobil anahtarlarının yedeklerini kısa sürede çalışır vaziyetde kopyalayarak sizlere teslim etmekteyiz. Yedek kumandalı ve kumandasız clio immobilizerli kontak anahtarı için firmamıza ugrayınız.

Renault Clio Anahtarları

Bir önceki yazımız olan Honda City Sustalı Anahtar başlıklı makalemizde Eskişehir Honda Anahtarı, Honda City Uzaktan Kumanda ve Honda Kumandalı Anahtar hakkında bilgiler verilmektedir.