Çilingir malzemeleri hırdavatçılardan yada büyük yapı marketlerden temin edebileceğiniz el takımları değildir. Bu el aletleri kullanılacağı alan ve sisteme göre değişik yapıya ve kullanıma sahiptir. Bir çilingir kapı açma işlemi için verilen adrese gittiğinde çantasında muhahhak bu çilingir malzemeleri nin en çok kullanılanını yanında götürmelidir. Çoğu çilingirin takım çantasında hiç yoksa bu malzemelerden biri yada birkaçı bulunur. Yapacağı işe ve açacağı kapı ve kilidin özelliğine göre en doğru seçimi yaparak müşterisinin kapı ve kilidini bozmadan ve hasar vermeden işlemini tamamlar. Zaten çilingirliğin bir sebebide budur. Çilingir olarak gitmiş olduğunuz bir kapıda kilidi kırıp kapıyı parçalarsanız bunu dışarıda yapabilecek sade vatandaştan farkınız kalmaz. Usta çilingirler kapı açmaya gidenler kullandıkları çilingir malzemeleri ile müşterilerine profesyonel çözümler sunarak başarıyı yakalarlar…

Çilingirlerin kullandıkları birçok değişik marka ve yapıda kullanılan pekçok aparat vardır. Bu kullanılan teknik el aletleri çilingirlerin işini kolaylaştırmakla beraber müşterilerine ek bir maliyet çıkartmadan kapılarının ve kilitlerinin açılmasını sağlar. Daha öncedende bilgilendirme amacı ile yazmış olduğumuz çilingir aletleri yazımızda bu aletler hakkında bilgiler verilmektedir. Bu aletler nelerdir, sınıfları hakkında bilgiler ve nerelerde kullanıldığı açıklanmıştır.

Bu yazımızda ise çilingir malzemelerinin çeşitlerinden ziyade anahtar çilingir malzemeleri, bu malzemelerin kimlere ve nasıl satılması gerektiği ile çilingir malzemeleri satışı hakkındaki soruları cevaplamak isteriz.

Anahtar Çilingir Malzemeleri

Adındanda anlaşılacağı gibi anahtar ve kilit işinde kullanılan yardımcı eleman olduğunu belirtmek isterim. Bu çilingir malzemeleri usta kişiler tarafından kapı açma işleminde kullanılır. Kapı açma işlemi derken hasarsız kapı açma işlemi demek daha doğru olur. Kapılar ve kilitler biz çilingirlerin bildiği gibi her tür yöntemle açılabilirken buradaki amacımızın malzeme kullanımıyla yapılması ve kilitlerin zarar görmemesidir. Bu işlem için usta bir çilingir yeterlidir. Neden böyle dediğimi merak ederseniz, usta çilingirden kastım bu çilingir el aletini de ustaca kullanması gerekirde ondan. Tek başına maymuncuk ve çilingir aparatları iş yapmayacağı için bunu kullanabilecek bir ustanında olması gerekir. Eline bir maymuncuk geçiren herhangibirisi nekadar uğraşırsa uğraşsın işin işleyişi ve çalışma prensibi hakkında hiçbir bilgisi yoksa elinde malzemede olsa o kapıyı açamaz…

Çilingir Malzemeleri Satışı

Bilindiği üzere çilingirlik bir meslektir ve bu mesleği icra etmek için bir ustaya ihtiyaç duyulur. Çilingir ustası olabilmek öyle kolay bir iş değilken bu mesleğin ustalık belgesi alma sürecide epey bir zaman almaktadır. Anahtarcı Çilingir Meslek Kursları sayfamız bu konuda size detaylı bilgiyi sağlamıştır, inceleyiniz.

Günümüz internet çağı olmuşken tüm alışverişlerimizi web siteleri aracılığı ile yaparken, gezilecek yerler, yemek tarifleri ve şehirlerin özellikleri gibi birtakım bilgiler bir tık ötemizdeyken bu çilingir malzemelerine sahip olabileceğiniz birçok site ve kuruluş bulunmaktadır. Çilingir malzemesi satışı yapan yerli sitelerin en büyük özelliği ise ustalık belgesi olmayan korsan kişilere ürün satışı yapmamasıdır. Bu ibareyi sitelerine girdiğinizde zaten kendinizde göreceksiniz. Konunun başındada belirttiğim gibi hırdavatçı ve yapı market tarzı mağazalardan temin edemeyişinizinde bir sebebi işte budur. Bu ürünlerin satışı kayıt altına alınması gerektiği için ve ustalık belgesi ile işyeri olmayan kişilerin bu tarz çilingir malzemelerine kolaylıkla ulaşamamaları için alınan bir önlemdir.

Sonuç olarak ilanlarını sürekli gördüğümüz, satılık çilingir malzemeleri yada ….sitesinden iş değişikliği nedeni ile acil satılık oto çilingir malzemeleri tarzındaki ilanlarda bile alıcı ve satıcının bu işi yapan ehli kişiler olduğuna dikkat edilmesi gerekir. Bu ürünleri almak isteyen usta çilingir anahtarcılar zaten bu ürünlere bir şekilde toptancıları veya pazarlama elemanları aracılığı ile işyerleri olduğu ve çilingir ustası olarak iş yaptıkları için temin etmekte sıkıntı yaşamıyorlar. Tabiki bu işlemde kayıt altında olmak şartı ile… 🙂

Çilingir Malzemeleri Satışı

Bir önceki yazımız olan Çilingir Hizmetleri başlıklı makalemizde Anahtarcı Çilingir Hizmetleri, çilingir hizmeti ve escan çilingir hizmeti hakkında bilgiler verilmektedir.