Elektronik anahtar teknolojisinin gelişmiş olması araç sahiplerinin oto hırsızlıklarından artık eskisi kadar etkilenmemesini sağlamıştır. İmmobilizer sistem ile tasarlanmış olan araç anahtarları sayesinde anahtar içerisinde yer alan immobilizer yazılım ile sadece aracın o anahtarı tanıyıp çalışması sağlanır. Farklı bir anahtar yada düz kontak ile araç çalıştırma imkanı ortadan kalktığı içinde eskiye oranla oto hırsızlığı bitmiş denilecek kadar azalmıştır. Citroen oto anahtarları da bu yapıya sahip olan elektronik anahtar immobilizer yazılımlı çipli anahtarlar sınıfında yerini almıştır.

Citroen araçların marka ve modeline göre yedek anahtarları üretildiği yıla göre değişiklik göstermektedir. Ortalama olarak 1998 yılından itibarel üretilen tüm modellerde immobilizer anahtar sistemine rastlamak mümkündür. Citroen immobilizer anahtar yedeği için iletişim sayfamızdaki adresimize uğrayarak aracınızın markasına göre üretilmiş olan çipli oto anahtarınız için yedek anahtar ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Eskişehirde Citroen Anahtarı ihtiyacınızda firmamız sizlere (şimdilik) kumandasız olarak yedek immobilizer elektronik anahtar çoğaltabilmektedir. İmmobilizer yazılımları araç marka ve modeline göre değişik şekilde kodlanarak üretildiği için üretim yılına göre araçlarda bulunan anahtarlarda farklılık göstermektedir. Buna bağlı olarak 1998 yılından son modele kadar bütün oto anahtarlarını kopyalamak mümkün değildir. Citroen oto anahtarlarının büyük bir çoğunluğunu aracınızı çalıştıracak şekilde çip yazılımı yüklenerek yedekleyebilirken yedeğini oluşturamadığımız bazı serileride mevcuttur.

Citroen araç anahtarınızın bir yedeğine ihtiyacınız varsa isterseniz manuel kapıları açan olsun isterseniz elektronik olan ve aracınızı çalıştırmaya yarayan modeli olsun bu anahtarların çoğu firmamız tarafından kopyalanmaktadır. Yedek elektronik anahtar ihtiyacınızda iletişim numaralarımızdan arayarak yada işyerimize uğrayarak elinizdeki citroen anahtarınızın yedeğinin yapılıp yapılamayacağı yada elektronik citroen anahtarınızın yedeğinin nekadara çıkacağı hakkında bilgileri alabilirsiniz.

NOT: Elektronik oto anahtarlarının kaybolması durumunda kayıptan yani sıfırdan anahtar oluşturmanın zamandan ziyade maliyeti çok yüksek olduğu için muhakkak yedek bir anahtarınız ile aracınızı kullanınız…

Citroen Anahtarı

 

Bir önceki yazımız olan Elektronik Anahtar başlıklı makalemizde Elektronik Anahtar, immobilizer anahtar ve Teknolojik Anahtarlar hakkında bilgiler verilmektedir.