Dünyada oto pazarında en çok araç satışına sahip olan ülkeler avrupa asya ülkeleri ve amerika ile çin başı çekmektedir. Bu ülkelerde üretilmiş araçlar artık günümüzde kullandığımız araçlar haline gelmiştir. Bu kadar değişik araç markası ve otomobil üretimi yapan ülke bulunmaktayken bu araçların özellikleride kendi aralarında sınıfa ayrılmış durumdadır. Bu ayrılıklardan nasibini alan bir parça da oto kilit ve oto anahtar kısmıdır.

Araç üretimi yapan ülkeler günümüz teknolojisi ile günden güne kalitesini arttırmış ve bunu oto anahtarlarında da uygulamıştır. Bunlara en iyi örnek ise elektronik oto anahtar sistemleri yani immobilizer anahtarlar diyebiliriz. Bukadar çok çeşitde ve markada üretilen araçların anahtar yapısı, immobilizer yazılımları, kapı ve güvenlik sistemleri birbirinden farklı ve değişik özelliklere sahip olarak üretilmişken bu araçlar için yedek oto anahtar çoğaltma işi de bir o kadar önem kazanmıştır.

Bu oto anahtar ve oto kilit sistemleri okadar geniş bir ürün çeşidine sahipdir ki her araçda kullanılan anahtarın yedeğini bulundurmak ve bu araçlar anahtar oluşturmak ve bu araçlarda kapı kilitli ke kapıların açılması için oto çilingir hizmeti almak da kolay değildir. Biz ise geniş ürün yelpazemiz ile birçok araç markası için yedek immobilizer oto anahtarlarının kopyasını çoğaltabilmekteyiz. İmmobilizer sistemleri nin 1995 yılından itibarel birçok araçda kullanılmasından sonra immobilizer anahtarların yedeklerine ihtiyaç duyulmuştur. Yedek olarak elektronik immobilizer anatarların dışında ise hala eski model olup mekanik anahtar sistemleri ile yani 1995 model altı araçlarında kapı ve kontak anatarlarını çoğalmaktayız.

Baştada dediğimiz gibi bukarad çoka araç markası ve araçl çeşidi bulunmaktayken ve bu araçlarda kullanılan kilit sistemleri artık günümüzde hırsızlara karşı geliştirilmişken bu araçların kapı -larının klitlenmesi durumunda da oto çilingir ile iletişime geçip kapınızı hasarsız bir şekilde açtırmanız gerekecektir. Marka ve modeli ne olursa olsun araç kapısı açtırmak istediğinizde yani oto çilingir ihtiyacınızdada firmamız sizlere otomobil kapısı açma konusunda da hizmet vermektedir.

Firmamız mekanik anahtar çoğaltma kapı ve kontak anahtarı oluşturma, elektronik anahtar yedekleme ve markasına göre birçok araçlar için otomobil çilingir hizmetleri vermektedir. İletişim sayfamızdaki numarlarımızdan aryarak destek alabilirsiniz.

Oto Anahtar

Bir önceki yazımız olan Toyota Anahtarlarında Sustalı Anahtar Dönemi başlıklı makalemizde eskişehir anahtar, oto anahtarı ve oto anahtarı kopyalama hakkında bilgiler verilmektedir.