Volkswagen polo anahtarları 1995 yılından itibaren immobilizer yazılımı ile desteklenmiş olup düz kontak yöntemi ile yapılan hırsızlara karşı  oto hırsızlıklarının önüne geçilmiştir. Bu anahtarların içerisinde bulunan elektronik yazılım sayesinde farklı bir çipsiz anahtar yada düz kontak ile bu araçlar çalınamaz ve götürülemez. Volkswagen serisi bir çok modelde bu anahtar yazılım sistemi uygulanmış ve oto hırsızlıklarının önüne geçme yönünde başarılar elde edilmiştir. Gerçi birçok araç sisteminde bulunmayan oto kilit sistemi volkswagen araçlarda uygulanmış ve kapı kilitlerinde çift emniyet uygulaması ile bu araçların güvenliği arttırılmış durumdadır. Diğer araç markalarına uygulanan oto çilingir hizmeti ile volkswagen araçlara uygulanan oto çilingir hizmeti farklılık göstermektedir buda bu araçlarda kullanılmış olan özel çift kilit sisteminden kaynaklanmaktadır. Bu konu Oto Çilingir sayfamızda yer almakta olup incelemelerinizi bu sayfa üzerinden yapabilirsiniz.

Yukarıdaki yazımızda belirttiğimiz üzere volkswagen araçlarda ve polo serisi araçlardaki anahtarlar hırsızlara karşı sizleri koruma altına almaktayken bu anahtarların kaybolması durumunda ise bir takım sıkıntıların sizi beklediğinide unutmamanız gerekir. Polo anahtarları üretidiği yıla göre kumandalı ve kumandasız olarak üretilmiş ve araç kullanıcılarının hizmetine sunulmuştur. Üretim yılına göre anahtar içerisinde bulunan çip yazılımlarıda değişiklik göstermekte olup bu anahtarların kopyalanma işlemi ve kumandaların çoğaltılmasıda yine üretilen yıla ve araç modeline göre değişmektedir.

Volksvagen Polo Anahtarı Kopyalama

Resimde yer alan polo anahtarı 2001 model olup bu anahtarın ayrı olan kumandası ve çip yazılımlı immobilizer anahtarı başarılı bir şekilde sustalı anahtar modeli ile birleştirilerek yedeklenmiştir. Bazı polo anahtarları orjinal fabrikasyon olarak kendinden kumandalı olarak üretilmişken bazı modellerde ise uzaktan kumanda kullanılmamıştır. Araç sahipleri aracında uzaktan kumanda kullanmak istediğinde ise bir oto alarm ve uzaktan kumanda takan ustaya daha sonradan bir aç kapa uzaktan kumanda sistemi taktırmak zorunda kalır. Hal böyle olunca anahtar ve kumanda ayrı ayrı yani sallama kumanda tarzında verilir. Bu anahtar ve kumandaları birleştirilerek sustalı anahtar modeli gibi kullanmak isteyen araç sahipleri bu konuda bize müracaat edip yedek anahtarlarını resimdeki gibi sustalı olarak bizden temin edebilirler.

Polo Sustalı Anahtar Çoğaltma

Oto anahtarı kopyalama ve immobilizer elektronik anahtar çoğaltma hizmetimiz var olup volkswagen polo araçların yedek anahtarlarını bünyemizde kopyalayabilmekteyiz. Kopyalayabildiğimiz polo anahtarları üretilen aracın modeline göre değişmekte olup polo anahtar fiyatı da yine bu üretilen yıla göre değişiklik göstermektedir.

Volkswagen polo anahtarı kopyalama hizmeti almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Oto anahtarlarını kumandasız olara (aracı çalıştıran çipli) yada kumandalı olarak 2 ayrı şekilde çoğaltmaktayız. Yedek polo anahtarı ihtiyacınızda işyerimizdeki elektronik anahtar kopyalama cihazlarımız yardımı ile oto anahtarınızın yedeğini oluşturabiliyoruz. Bu markarın dışında birçok araç markasınında elektronik anahtarlarını kopyalayabilmekteyiz. Oto Anahtarı bölümünden anahtar kopyalamasını yaptığımız diğer modelleri inceleyebilirsiniz.

Oto anahtarlarında zaman içerisinde oluşan anahtar kaplarının yıpranması yada uzaktan kumanda basma tuşlarının aşınması neticesinde araç anahtar ve kumandaları bir dönem sonra kullanılamaz hale gelmektedir. Bu gibi durumlarda ise uzaktan kumandaların çalışmaması ve arızalanması gibi durumlarda müşterilerimizin anahtar ve kumandalarının tamiri, oto anahtar pil değişimi ve hatta yeni anahtar kapları ile eski yıpranmış olan kumanda kaplarını değiştirme gibi konularda da hizmetimiz vardır. Elimizde bulunan oto anahtar kabı çeşitlerimizi inceleyerek aracınız için en uygun kabı seçip araç anahtarınızı yeniletebilirsiniz.

Eskişehirde oto anahtarı kopyalama, anahtar ve kumanda tamiri, kumanda yedekleme ve uzaktan kumanda pil değişimi yada oto çilingir gibi konularda biz escan anahtar çilingir olarak size yardımcı olmaktayız. İşyerimize uyrayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Polo Anahtarı

 

Bir önceki yazımız olan Oto Anahtarı başlıklı makalemizde araç anahtarı, oto anahtar ve oto anahtarı hakkında bilgiler verilmektedir.