Hırsız kapıyı nasıl açar, Çelik kapılar ne kadar dayanıklıdır, hırsızlıkdan korunmak için kapı kilitleme yolları gibi araştırmalar yapıp kapılarınızın ve kilitlerinizin hırsızlar tarafından açılamaz hale getirilmesi için bir sürü zaman ve emek harcadığınız günler olmuştur. Tek sebep ise hırsızların kapılarınızı açmaması ve hırsızlık olayları ile karşılaşmamak için bu gereklidir. Bu olaylarla karşılaşan kişiler hırsızlık işleminden sonra maddi kayıpların dışında bir takım psikolojik sorunlarda yaşayabilmektedirler. İşde bundan dolayı kişiler can ve mal güvenliğini nasıl artırabileceklerini ögrenerek kendilerinin ve sevdiklerinin bu tür durumlar ile karşılaşmalarının önüne geçmek istemişlerdir.

Peki nedir bu işin sırrı diye soracak olursak, yani hırsız kapıyı nasıl açar diye düşünmeden önce bir hırsız eve veya işyerine en kolay nerelerden ve nasıl girebilir onu bilmek gereklidir bu işlemin sonrasında ise kapı ve kilitlerinizin güvenliğini almak daha mantıklı olacaktır diye bir hatırlatmada bulunmak isterim. Eğer ki daireniz alt katda ise veya dairenizin cam veya balkon kapıları yakınında bir yangın merdiveni varsa ilk başda bunları emniyete almanız gerekecektir. Pimapen tarzı pvc pencere ve kapılar esnek elzemelerden üretildiği için sert bir cisin yada zorlamalarda esneyerek kilit kısımlarından kurtulabilmektedir. Bu yüzden kapı ve pencerelerde pvc malzemelerin esnekliğini gidermek için pvc kapı ve pencere menteşesi, veya pvc emniyet kilitleri taktırarak önleminizi alabilirsiniz.

Eğerki daire kapınız eski ve değiştirme imkanınız yoksa bir yere giderken mutlaka ve mutlaka kapı kilitlerinizi kilitlemelisiniz. Unutmayın ki hırsızlar kapı açmak için zaman ile yarışmaktadırlar. Kilitsiz olan bir kapı kısa sürede açılıyorsa siz alt ve üst kilitlerinizi kilitlerseniz kapınızın açılması için ekstra zaman ve ugraş harcaması gerekmektedir. İlk başda bir hırsız kapı açmak için en basit olan ve en kısa sürede açabileceği kilitsiz kapıları tercih edecektir. Siz kapılarınızın alt ve üst kilitlerini kilitleyip bu fırsatı onlara tanımayabilirsiniz. Daha sonra ise kapı ve kilitleriniz için takviyede bulunabilirsiniz. Yani hırsızlar kapı açmaz ama kapı ve kilitlerinizi kırarak içeri girerler. Siz ise kapı ve kilitlerinizin hırsızlar tarafından açılamaması için kilit ve kapı koruma sistemi taktırabilirsiniz.

Firmamız bu konuda sizlere hizmet vermektedir. Ahşap ve çelik kapılar için kapı kilit koruyucu sistemler ile kilit göbeği barel muhafaza altına alınarak dışarıdan gelen zorlama ve darbelere karşı kırılamaz hale getirilir. Diğer bir parçası da kapı kasası ve kapı kanadına takılan 2 parçadan oluşan ve kapı kapandığı zaman iç içe geçen koruyucular takılarak kapı arasına herhangibir cisim sokma şansları kalmaz ve bu durumda kapı kilidi ve kasasına zorlama ile kırma şansları da kalmaz. Firmamızdan hırsızlara karşı kapı kilidi ve kapı koruma sistemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

hırsız kilidi

Hırsız Kapıyı Nasıl Açar

 

 

Bir önceki yazımız olan Eskişehir Anahtarcı Yenidoğan Anahtarcı 0542 253 1649 başlıklı makalemizde anahtarcı, anahtarcı çilingir ve çilingir hakkında bilgiler verilmektedir.