Bilindiği üzere anahtarcı çilingir alanında faaliyet gösteren firmalar yani bu işi meslek edinmiş olan kuruluşlar elindeki takım ve taklavat ile yani kapı ve kilidin özelliğine göre ona uygun olan bir maymuncuk sistemi ile kapı açmaktadırlar. Niye maymuncuk sistemi ile kayı açarlar diye soracak olursak kapı ve kilidin hasar görmeden aynı anahtar sistemi ile kapınızı açmış gibi olduğu için yani hasarsız kapı açmak istedikleri için maymuncuk kullanılmaktadır. Birçok kişi günümüzde kapı açma işini merak etmiş ve başına geldiğinde ugraşmış olsa da sonuç olarak çilingirlerin kapıyı açmasından başka bir yol olmadığını ögrenmişlerdir.

Çilingir Kapı Açma

Çilingir Kapıyı Nasıl Açar

Yani bir kişi kredi kartı ile kapı açma, röntgen firmi ile kapı açma, pet şişe ile kapı açmak istese de kapı ve kasa arasındaki lastik fitilden dolayı kullanacağı malzeme kapı arasına girmeyecektir, hareket etmeyecektir yada lastik fitilleri bozacak ve kapıya zarar verecektir. Ama çilingirler yüksen ücret ödeyip aldıkları kilit maymuncukları ile hasarsız olarak anahtar yuvasından aynı anahtarla kapı açma işlemi gibi kapılarınızı hasar vermeden layıkı ile açabilmektedirler. Çilingir kapı açma yöntemleri olarak maymuncuk kullanmalıdır.

Bu yazmış olduğumuz Çilingir Kapıyı Nasıl Açar Video başlıklı yazımızı bir kapı açma videosu ile örneklendirmek gerekirse firmamızın oto kapısını hasar vermeden kısa bir sürede nasıl açtığını göreceğiz. Eğer çilingir işini yapıyorsak gerekli takım ve bilgi birikimine sahip olmamız gerektiğini ve gerekli belgeler ile ustalık belgelerini almamız gerektiğini buradan söylemek isterim.

Firmamızda çalışan tüm elemanlarımız anahtarcı çilingir ustalık belgesinden sonra bunun da bir üstü olan usta ögreticilik belgesi sahibidirler ve sabıka kaydı yoktur.

Bir önceki yazımız olan Eskişehir Anahtarcı Sümer Anahtarcı 0542 253 1649 başlıklı makalemizde eskişehir anahtarcı, eskişehir çilingir ve eskişehir sümer de anahtarcı hakkında bilgiler verilmektedir.