Mazda oto anahtarları immobilizer çipli olarak üretilmiş olup mazda 121 modellerinde de immobilizer yazılım sistemi kullanılmış ve bunun sonucunda araçlarda emniyet arttırılmışdır. İmmobilizer sisteme sahip olan oto anahtarları düz anahtar sistemi ile çalıştırılmaz yani düz kontak yaparak aracın çalınmasının önüne geçilmişdir. Zaman içerisinde oto hırsızlıklarında sıkıntı yaşayan araç üreticileri anahtar ve beyin sistemine entegre edilmiş olan yazılımları anahtar çiplerinin içerisine koyarak sadece anahtar ve beyin yazılımlarının doğrulandığı anda aracı çalıştırabilecek olan bir düzenleme ile ancak oto hırsızlıklarında düşüş yaşanmıştır.

Eğer sizinde mazda marka aracınız varsa ve mazda 121 oto anahtar yedeğine ihtiyaç duyarsanız firmamıza ugrayabilirsiniz. Bu araçlarda marka ve model değiştikçe aracın içindeki yazılım sistemide değişmektedir. Mazda 121 modelleri içinde yar alan çip yazılımları ise;

  • 1997 ile 2001 modelleri arası 4c immobilizer çip sistemi kullanılmıştır.

Eğer sizinde 1997 ile 2001 modelleri arası mazda 121 model aracınız var ve yedek bir anahtarına ihtiyaç duyarsanız firmamıza ugrayarak oto anahtarınızın çipli anahtarını firmamızdan temin edebilirsiniz. Eskişehirde mazda 121 oto anahtarı kopyalama ve mazda 121 kontak anahtarı çoğaltma hizmetimiz vardır.

Mazda Anahtar

Bir önceki yazımız olan Mazda 323 Kontak Anahtarı başlıklı makalemizde eskişehir mazda 323 anahtarı, mazda 323 anahtar ve mazda 323 immobilizer anahtar hakkında bilgiler verilmektedir.