Araç anahtarları ve kumandaları günümüz teknolojisi ile üretilmiş çip yazılımına sahip olan yarı mekanik yarı elektronik ürünlerdir. “Opel Anahtar” ve “Opel Kumandaları” da bu sistem ile üretilmiş olan araç anahtarlarından dır. Bilindiği üzere artık çoğu araç anahtarı immobilizer yazılımı ile kodlanarak hırsızlıklara karşı korumalı hale getirilmişken oto kumandaları ise aracına ve özelliğine göre değişik özelliklerde tasarlanarak kullanıcıları için tasarlanmış ve hizmete sunulmuştur.

Birçok markanın bayiden alınan sıfır kilometre araçlarında 2 anahtar verilir. Yedek olarak size verilmiş olan anahtar çoğu zaman kumandasız ve aracı çalıştıran anahtar modelidir. Bu anahtar kumandasız anahtardan tek farkı kumandasız olarak kullanılmasıdır. Bu anahtar manuel olarak araç kapısını açıp aracınızın çalışmasını sağlar. Tabi bu birazda üretici firmanın anahtar ve kumanda üzerinde yapmış olduğu sisteme bağlıdır. Bazı araçlarda kumanda ile araç kapısı açılmadığı taktirde aracınız çalışmayacağı için bu modellerde ise yedek anahtarlar da kumandalı olarak size teslim edilir.

Kullanmış olduğunuz oto anahtarınız kumandalı modelse bu aracınızın kumanda kabı yıpranmış ve sustalı bir anahtar kullanıyorsanız ve sustası çalışmıyor yani arızalı ise biz bu anahtar ve kumandaların boş kapları ile elinizdeki anahtarı yenileyebiliyoruz. Resimde yer alan opel kumandalı anahtarın boş kabı elimizde mevcuttur. Aslında opel markasındaki birçok modelin boş anahtar kumanda kapları elimizde mevcut olup bu ürünlere opel kumanda kapları sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Eğer sizde bir opel araç kullanıcısı iseniz ve anahtarınız aşınmış ve basma tuşları yıpranmışsa yukarıdaki linki tıklayarak ürünlerimize ulaşabilir ve aracınız için uygun olan anahtar kabı ile değişim yaptırarak anahtarınızı yeniletebilirsiniz.

Birçok markada olduğu gibi yine opel araçlarda yedek immobilizer anahtar ihtiyacı duyabilirsiniz. Aracınızın anahtarı kaybolmuş olabilir yada yedek bir kumandasız aracı çalıştıran anahtara ihtiyacınız olabilir. Bunun için ise yedeklemesini yaptığımız opel anahtar modelleri sayfamızdan aracınız için yedek yaptırabileceğiniz anahtarları inceleyebilirsiniz.

Opel Astra Kumanda Tamiri

Resimde yer alan opel kumandası gibi bir kumandalı anahtarınız varsa biz bu kumandalı anahtarların tamir işlemini de yapıyoruz. Kumandalı araç anahtarlarında kumanda arızası, kumanda tamiri, elektronik kart buton tamiri gibi oto kumandası tamir işlerinde de sizlere hizmet vermekteyiz. Opel araçlarda en çok görülen kumanda arızası pil yatağının kart üzerinden kopmasıdır. Bu gibi durumda aracınız ile gelerek kumanda tamiri yaptırabilir ve kumandanızı tamir sonrası araç üzerinde test ederek alabilirsiniz.

Opel Kumanda Pil Değişimi

Bu konuların dışında bir önemli husus ise kumanda pili biten araçlarda pil değişimi dir. Opel araçlarda kumanda pili değişimi diğer araçlardan bir hayli farklıdır. Oto anahtarlarına pil takılma işlemi hakkında yazmış olduğumuz yazı size araç anahtarlarında pil değişimi esnasında dikkat edilecek hususları ele almıştır. Yazımızı ve yazı altına yapılmış olan yorumları okuyarak gerekli teknik bilgiye ulaşabilirsiniz. https://www.escancilingir.com/oto-anahtarlarina-pil-takilmasi/

“Opel Kumanda Tamiri” için oto anartarı, otomobil kumandası, garaj bariyer ve kepenk kumandaları kopyalama merkezimiz sizlere kumanda tamiri konusunda hizmet vermektedir. İşyerimize iletişim sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz…Opel Astra Anahtar Tamiri

Bir önceki yazımız olan Oto Alarm Kumandası Nasıl Kopyalanır başlıklı makalemizde Alarm Kumandası, Eskişehir Oto Alarm Kumandası ve Oto Alarm Kumanda Tanıtma hakkında bilgiler verilmektedir.