Elektronik oto anahtarları günümüzde artık tüm model araçların hepsinde vardır. İmmobilizer chip’in dışında çoğu oto anahtarları üretimleri esnasında uzaktan kumandalı model olarak üretilmektedir. Uzaktan kumandalı oto anahtarları zaman içerisinde kullanıma bağlı olarak çalışmamakda, kumandası basmamakda, yada yere düşürülmesi sebebi kumanda etmemektedir.

Bu gibi durumlarda biz escan çilingir olarak kumandalı oto anahtarlarının uzaktan kumanda tamirini yapmaktayız. Oto kumandalarında sıkça görülen arızalardan biri olan uzaktan kumandanın basma tuşlarının aşınması ve oto kumanda kabının tuşlarının yırtıldıktan sonra kumanda switch lerinin kopması ve kumandanın çalışmaması gibi arızalar diyebiliriz.

Aşınmış olan oto anahtar kaplarının değişimini yaparak uzaktan kumanda pillerini yenilemekteyiz. Kumandalı anahtar yada sustalı kumanda modelleri fark etmez. Firmamızda oto kumanda kasası değişiminin yanında uzaktan kumanda butonu tamiri yine firmamaız tarafından yapılmaktadır.

Oto Kumanda Tamiri

Oto anahtarı ve Uzaktan Kumanda Tamiri

Bir önceki yazımız olan Oto Anahtar Pili başlıklı makalemizde eskişehir kumanda pili, eskişehir oto anahtar pilleri ve kumanda pili hakkında bilgiler verilmektedir.