Sustalı araç anahtarlarının kap arızaları ve çözümü hakkında bu yazımızda sizlere bilgiler vermek istiyoruz. Fabrikasyon olarak araç üretiminde bazı araçlarda sustalı anahtar sistemi kullanılmıştır. Bu anahtarlar saplı anahtarlara göre kullanım kolaylığı sağlar ve cep delme durumunu ortadan kaldırır. Katlanır olması ve anahtarın kumanda içine gizlenmesi şık bir görüntü sunarken hemde cebimizdeyken anahtarı sizleri rahatsız etmez. Çoğu araç sahibi de sustalı anahtarları bu yüzden tercih eder ve hatta aracında sustalı anahtar sistemi yoksa kendi saplı otomobil anahtarını dönüşüm kapları sayesinde sustalıya dönüştürmek ister.

Zaman içerisinde sustalı anahtarların kapları arızalanabilir ve kumanda kabı yıpranır, kumanda basma tuşları kopar ve sustalı kumanda kabı kırılır. Sustası arıza yapan kumandalarda anahtar kapanmaz ve kullanışlılığını yitirebilir. Biz bu durumsa sizlere sustalı anahtar arızasında kumanda kabı çözümleri sunuyoruz.

Sustalı Anahtar Kabı Arızası ve Çözümü

Sustalı Anahtar Kabı Arızası ve Çözümü

Resimde görülen sustalı kumandalı otomobil anahtar kabının kırıldığını ve anahtar kısmının dağıldığını görmekteyiz. Bu olay bir çok marka aracın sustalı anahtar kabında görülebilir. Biz bu durum ile karşılaşan, Audi, Chevrolet, Citroen, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Kia, Mazda. Mercedes, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Skoda, Suzuki, Toyota, Volkwagen araç sahiplerinin orjinal sustalı anahtarlarında veya sonradan saplı anahtarını sustalıya çevirdikleri modellerde sustalı anahtar kabı değişimi yaparak otomobil anahtarlarınızın kaplarını yeniliyoruz.

Otomobil anahtarlarında sustalı kumanda arızası yaşayanlar için kumanda kabı değişimi dışında elektronik kart üzerinde bulunan swithlerin yenilenmesi ve kumanda pili değişimi yine firmamızda yapılmaktadır.

Sustalı anahtar kabı değişimini yaptığımız araç markalarına oto anahtar kabı sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biz du araçların immobilizer oto anahtarlarını saplı anahtar ve sustalı anahtar olarak çoğaltıyoruz. Yedek otomobil anahtarı ihtiyacınızda aracınıza yeni anahtar yaptırabilirsiniz. Otomobil anahtarı kopyalaması yaptığımız araç marka ve modellerine ise oto anahtarları sayfamızdan ulaşabillirsiniz.

Sustalı anahtar ve kumandaların kap değişimi ile anahtarların yenilenmesi, kumanda buton yenileme, lehim işleri ile kumanda pili değişimi ihtiyacınızda iş yerimize uğrayarak otomobil anahtarlarınızı yeniletebilirsiniz. Şehir dışından ürün siparişi için iletişime geçerek bilgi alınız.

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal paylaşım butonları ile paylaşınız.

Bir önceki yazımız olan Nissan Sustalı Anahtar Dönüşümü başlıklı makalemizde Eskişehir Nissan Micra Anahtarı, Nissan Anahtar Kabı ve Nissan Anahtar Sustalı Kapları hakkında bilgiler verilmektedir.