Bu videoda bft kumanda kodlama prosüdürü gösterilmektedir. Bft uzaktan kumanda sistemleri orjinal rolling adlamalı frekans koduna sahip olduğu için orjinal kumandası ile alıcı cihazın başında uzaktan kumanda kodlama prosüdürü uygulanarak kodlanmak istenilen uzaktan kumanda alıcı sistemine tanıtılır. Bft uzaktan kumanda alıcıları 2 şekilde olmakla bereber her alıcı kendine has kumanda kodlama prosüdürü uygulanması durumunda kumandayı hafızasına alır bu sayede frekans tanıştırma işlemi yapılmış olur. Tanıtım videomuzda şuanda SW1 ve SW2 butonları bulunan bft kumanda alıcısına bft uzaktan kumandaların tanıtma işlemini görmektesiniz. Bu alıcıların bir diğeride led elektronik ekranlı alıcı modeli olup o alıcı sistemine bft kumanda tanıtma (Frekans Yükleme) işlemini bir sonraki sayfamızdan inceleyebilirsiniz.
SW1 Butonlu bft kumanda alıcısına uzaktan kumanda tanıtma işlemleri aşağıda maddeler halinde gösterilmiştir. Videoda maddeler halinde yazmış olduğumuz işlemler uygulanarak bft kumandanın alıcıya kodlanarak yüklemesi yapılmaktadır.

  • Bft alıcı ünitesinin kapağını açtığınızda anakart üzerinde SW1 ve SW2 butonlarını görüyorsunuz. Bu butonlardan SW1 botonuna basarak uzaktan kumandanın yüklenmesi için sistemi uyandırmış ve yükleme moduna sokmuş oluyorsunuz.
  • SW1 butonuna bastığınızda anakart üzerinde bulunan kırmızı ışık yanıp sönmeye başlayacak, daha sonra ise videoda kumandanın arkasında bulunan küçük deliğe tel sokarak kumandayı tanıştırmaya hazır hale getiriyorlar. Yanlız bizim kumandalarımızın arkasında delik bulunmadığı için kumandanın 2 tuşuna aynı anda basmak sureti ile kumandayı yüklemeye hazır hale getiriyoruz.
  • Bft kumandanın 2 tuşuna aynı anda basdığımızda ise anakart üzerinde yanıp sönen kırmızı ışık sabit yanmaya geçecektir. Bundan sonra ise tanıtmak istediğiniz kumandanın 1 nolu sol tuşuna basarak kumanda yazılım bilgisini alıcı cihazın hafızasına atmış oluyoruz. (Kumandanın tuşuna 2sn basılı tutunuz)
  • Bu esnada sabit yanan ışık ögreteceğiniz 1 nolu sol butonu bıraktığınızda sabit yanmadan yanıp sönme moduna geçecektir. 10 saniye sonra sisteme tanıtmış olduğunuz kodlanmış olan bft uzaktan kumandanızı test edebilirsiniz.

SW1 butonuna sahip olan bft alıcı kartlarına bu kumanda kodlama yöntemi ile uzaktan kumandayı tanıtmak mümkündür. Firmamız Türkiye geneline kargo ile uzaktan kumanda gönderimi yapmakta olup bft uzaktan kumanda ihtiyacınızda firmamızdan ürün talebinde bulunabilirsiniz.bft kumanda kodlama

Bir önceki yazımız olan Eskişehir Elero Kumanda Frekans Yükleme başlıklı makalemizde elero kepenk kumandası, elero kumanda ve elero kumanda programlama hakkında bilgiler verilmektedir.