Bu sayfada anlatacağımız çelik kapı alarmı bilinen alarm sistemlerine göre biraz daha değişik bir alarm olup bu alarmın özelliği kaset tipi oluşu ve kapıya kilit gibi monte olmasının dışında alarm kurulu iken hırsızlar tarafından kapıyı yapılan bir zorlama anında devreye girip çalma özelliğinin oluşudur. Desi steely kapı alarmı bu özelliği ile kapınızı zorlayan bir hırsıza kapı açılmadan dur diyen bir özelliğe sahip olduğunu bilmeniz gerekir.

Desi Steely Çelik Kapı Alarmının özelliğinden bahsetmeden önce çelik kapılarda kullanabileceğiniz bazı alarm sistemlerinden bahsetmek isteriz. Kapı alarmlarının görevi siz evde olmadığınız zamanlarda kapıya gelen hırsızın kapınızı açtığında alarmın devreye girerek ötmesi ve çevredekileri uyararak o bölgeye emniyet birimlerinin ve yakın komşuların gelmesini sağlamaktır. Bu esnada siz dahi alarmın sesini duyduğunuzda kapınızın sizin yetkiniz dışında farklı kişilerce açıldığını anlayabilirsiniz. Hırsız kapı alarmları genelde kapı açıldığında öter ve hırsızı bu alarm sesi ile oradan kaçırmayı hedefler. Bu alarmlar ev ve iş yeri alarmları olarak pek çok sınıfta yer almakta olup çelik kapılara da uyarlanabilir. Ev ve iş yeri alarmları genelde bir ünite, manyetik kontak ve pır dedektör den oluşur. Bu paket alarmlar kendi arasında kablolu bağlantı ve kablosuz yani radyo frekansı ile sinyal gönderme yöntemi ile çalışmaktadır. Kablolu ve kablosuz bağlantıya sahip olan ev ve iş yerinizi koruma altına alan alarm modellerini Hırsız Alarmı başlıklı kategorimiz den inceleyebilirsiniz.

Hırsız Alarmı

Darbe Sensörlü Çelik Kapı Alarmı Desi Steely Alarm

Darbe Sensörlü Hırsız Kapı Alarmı olarakda bilinen resimdeki ürünümüz çelik kapılara kilit gibi takılan kaset tipi alarm özelliğine sahip bir alarm modelidir. Bu ürünü diğer kapı alarmından ayıran en büyük özellik ise takılı olduğu kapıda alarm devredeyken dışarıdan gelen zorlama ve darbe anında alarmın çalma özelliğinin oluşudur. Yani hırsız kapınızı açmadan alarm çalacak ve hırsızlık girişimi bu sayede başlamadan bitecektir. Bu durumda alarm üzerindeki tuş takımından belirlenmiş olan şifre girilmediğinde veya uzaktan kumandası ile alarm devre dışı bırakılmadığı süre içerisinde alarm çalmaya devam edecektir. Bunun dışında kapı açıldığında da alarm kurulu ise çalmaya başlayacak ve kapı kapatılsa dahi alarm susmayacaktır.

 

 

Desi Darbe Sensörlü Kapı Alarmı Özellikleri

  • Kaset tipi alarm diye bilinen Desi Steely çelik kapı alarmı tuş takımı ile devreye alınıp devreden çıkartılır. Bu işlem için kapı kapatma ve kapı açıldığında şifre girmek için ve alarmı devre dışı çıkartmak için 8 saniyeniz vardır. NOT: Ürün fabrikasyon şifresi 1111 olup montaj sonrasında kendi şifreniz ile değişim yapmanız önerilir.
  • Desi steely alarm üzerindeki tuş takımı dışında kutu içeriğinden çıkan uzaktan kumandanın açma ve kapatma tuşlarını kullanarak da devreye alıp alarmı devreden çıkartabilirsiniz. NOT: Ürün içeriğinden 1 adet uzaktan kumanda çıkar, isteyen cihaza sonradan 5 tane daha yani toplamda 6 kumandaya kadar kumanda yükleyebilir.
  • Alarm kaset tipi olup kapı kesilerek kilit gibi kapıya monte olur.
  • Cihaz üzerinden çıkan 2 adet AA pil ile çalışır. Alarm pili bitmesine yakın alarm devreye alınırken size uyarı tonu ile pilin biteceğini haber verir.
  • Alarm kurulu iken kapı açıldığında 8 saniyelik sürenin geri sayımı başlar. Bu sürede alarm tuş takımından yada uzaktan kumandası ile devre dışı bırakılmadan kapı kapatılırsa 8 saniyenin bitiminde alarm çalmaya başlar. Tuş takımından şifre girilmeden veya uzaktan kumandası ile devre dışı bırakılmadığı sürece alarmın çalması devam eder.
  • Ürünün en büyük özelliği ve diğer alarmlarda olmayan en büyük artısı kapı açılmadan da ötebilmesidir. Yani içerisindeki darbeye duyarlı sensörler kapıda oluşabilecek olan şiddetli darbe ve zorlamalarda devreye girip kapınız açılmadan sizleri hırsızlara karşı korur.

Desi steely çelik kapı alarmının pek çok özelliği bulunmakla birlikte sizin ve sevdiklerinizin kapısını hırsıza karşı koruyacak olması bu üründen bekleneni size sağlayacaktır. Kısacası desi steely çelik kapı alarmı kapınızda  güvenebileceğiniz bir alarm modelidir. Ürünün bir müşterimizin çelik kapısına montaj sonunda hazırladığımız tanıtım videomuzu da izlemenizi tavsiye ederiz.

Çelik Kapı Alarmı Montajı ve Kullanım Ayarları Videosu

Kaset tipi çelik kapı alarmı montajı ve montaj sonrasında bilinmesi gerekenler hakkındaki kısa bir videomuz..

Bir önceki yazımız olan Eskişehir Anahtarcı Yenidoğan Anahtarcı 0542 253 1649 başlıklı makalemizde anahtarcı, anahtarcı çilingir ve çilingir hakkında bilgiler verilmektedir.