Çelik kapı anahtarı çoğaltılabilir mi diye soracak olursanız cevap olarak tabi ki çoğaltılabilir sadece eskiden çelik kapı anahtarı çoğaltma makinaları olmadığı dönemlerde çoğaltılmazken günümüzde çelik kapıların anahtarlarını anahtar kopyalama makinası olan her anahtarcı çoğaltabilir. Çelik kapı anahtarı üzerindeki numaraya göre anahtar çoğaltma veya çelik kapının anahtar güvenlik kartı üzerindeki numaraya göre anahtar çoğaltma işlemi olur mu, Kart numarasına göre çelik kapı anahtarı çoğaltılabilir mi diye soracak olursanız bu kartlar ürünün seri numarasını belirttiği için çelik kapı anahtarı çoğaltma makinaları ile kart üzerindeki seri numaraya bakarak anahtar çoğaltılamaz. Mekanik anahtarın bir adet numunesi ile firmamıza veya uzman bir anahtarcıya uğramanız durumunda çelik kapınızın anahtarının yedeğini kısa sürede çoğaltabilirsiniz.

Çelik Kapı Anahtarı Nasıl Çoğaltılır

Çelik Kapı Anahtarı Çoğaltılabilir Mi

Çelik kapılarda kullanılan standart kapı göbeği markaları kale kilit, ito kilit, daf kilit, hok kilit, yuma kilit, şahsuvar kilit, altın, dmk, inter lock, 3m… gibi markalar olabilir. Bu markaların çelik kapı anahtarları yine bu anahtarlara muadil ham anahtarlar kullanılarak çelik kapı anahtarı çoğaltma makinaları ile anahtarcılarda çoğaltılabiliyor. Standart ürünlerin dışında ekstra özelliğe sahip veya piyasada anahtarı olmayan ürünler ise anahtar ve anahtara uyumlu makinaların olmaması sebebi ile çoğaltılmaz.

Çelik kapının içinde anahtar kırıldığında veya Çelik kapının anahtarını kaybettiğinizde yedek anahtar ihtiyacınız oluşur. Bu durumda anahtarcıdan yedek çelik kapı anahtarı yaptırabilirken almış olduğunuz kapı kilidi üzerinden gelen yedek anahtarları da kullanabilirsiniz. Yani çelik kapı kilit göbeği alırken 3 anahtarlı kapı göbeği yerine tercihinizi piyasada rahatlıkla bulabileceğiniz 5 anahtarlı çelik kapı göbeklerini alarak yedek anahtar ihtiyacınızı giderebilirsiniz

Yeni taşındığınız bir evin yada iş yerinin kapı göbeğini değiştirmek sizin için önemli bir önlem olacaktır unutmayınız. Çelik kapı kilit göbeği değişimi için firmamızdan servis talebinde bulunabilirsiniz. Bu ürünler de kendi arasında pek çok çeşitte olarak ayrılırken kapınız için en güvenilir olanı yani hırsızlara karşı korumalı olan tuzaklı kapı göbeklerini taktırarak kapınızı koruma altına alabilirsiniz. Kapı kilit ve anahtar değişiminde dikkat edilmesi gereken hususlar ve kilit değişiminde nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlattığımız yazımız https://www.escancilingir.com/celik-kapilarda-barel-secimi-nasil-olmali/ da Çelik kapılarda barel seçimi nasıl olmalıdır ve kilit değişiminde nelere dikkat edilmeli hakkındaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Fotoğrafa Göre Anahtar Kopyalama Çok Yakında Türkiye de başlıklı makalemizde anahtar kopyalama, Anahtar Kopyalama Nasıl Yapılır ve Anahtar Kopyalama Uygulaması hakkında bilgiler verilmektedir.