Video oynatma kanallarında bir zamanların en çok izlenilen videoları arasına giren Hırsıza Döner Tekme videosu kapkaç yapan hırsızın ne hale düştüğünü bize gösteriyor. Aldığı döner temke darbesi ile yere düşen ve hareket etmeyen hırsızın yine bazı haberlere göre öldüğü söylenilmektedir 🙂

Bu yazımızda size hırsıza karşı koymak için yapmanız gerekenlerden bahsedeceğiz. Bunlardan bir tanesi videodaki gibi hırsızı yakalarsanız hırsıza döner tekme ile cevap vermek olabilir. Yada bu kadar riske ve maceraya gerek kalmadan ikinci yöntemi de uygulayabilirsiniz. Bura da işe ilk etapta hırsızın kapı ve kilitleri nasıl açtığını ve kırdığını söylemek ile başlamak isterim. Günümüzde pek çok hırsızlık vakası yaşanmaktadır. Bunlardan bir tanesi sizin yada bir yakınınızın başından geçmiş olabilir. Biz 20 yıllık meslek hayatımızda bu hırsızlık olaylarında kırılan kapı kilit sistemlerinin değişimini yaparak hırsızlık işlemi sonunda açılamayan kapıların açılması için müşterilerine çilingir hizmet veren bir firmayız. Bu zaman zarfı içerisindeki edindiğimiz bilgi ve gözlemlerimiz sonucunda fark ettiğimiz nokta kilitsiz kapıların çok kısa bir sürede açılabildiği, kilitli kapıların ise koruma olmadığı için kilit göbeğinin kırılarak ve kapı kilidinin levye gibi sert cisimler ile zorlanarak ve kırılarak açıldığını gördük. Bu nedenle müşterilerimize, “kapılarınıza hırsızların müdahale etmesini önleyin “ diyerek bu yüzden kapılara hırsıza karşı kilit koruma sistemi ile hırsıza karşı alarm sistemlerinin takılması gerektiğini kendilerine söyleriz.

Hırsıza Döner Tekme mi Güvenlik Sistemi mi

Hırsıza Döner Tekme mi Güvenlik Sistemi mi

Nedir Bu Güvenlik Sistemleri

Hırsızlık vakaları eskiden gece insanlar evlerinde uyurken yaşanırmış ama günümüzde artık evde kimsenin olmadığı gündüz saatlerinde gerçekleştiğini bilmek gerekiyor. Bu yüzden okul ve iş için evden ayrıldığınızda evde kimse yokken hırsızın kapınızı zorlayarak çalışmasına fırsat vermemeniz gerekir. Buna en iyi önlem ev alarm sistemleri dir. Hırsız alarm takılı olan bir eve girdiğinde alarmın çalması kendisinin yakalanmasına sebep olacağı için bu evlere girmek istemez. Bunun dışında kilit göbeği (barel) kırmanın ve kapı kasasına levye sokarak çalışmanın da önüne geçebilirsiniz. Bunu da hırsıza karşı geliştirilmiş olan mekanik kapı ve kilit koruyucu Escan Kilit Koruma Sistemi ile yapmanız mümkündür.

Ev ve iş yeri kapılarınızın anahtarlarına sahip çıkmanız ve kayıp olan anahtarların hemen yenisi ile değiştirilmesini sağlamanız gerekir. Yeni taşındığınız bir binanın anahtarlarını da değiştirmek sizin için büyük bir önlem almanızı sağlayacaktır. Buna alternatif olarak anahtar kullanımını ortadan kaldırarak herkesin elinde anahtar olmasının önüne geçebilirsiniz. Bunun için kapınızı anahtar kullanmadan açılabilir hale getirebilir ve parmak izi yöntemi ile kapılarınızın açılmasını sağlayabilirsiniz. Parmak izi sisteminin bir özelliği de evinize girmesini istemediğiniz kişinin parmağını sizin yetkiniz ile silinebilmesidir. Ev sahibinin yani yetkilinin izni olmadan ve yetkilinin parmak izi cihaza gösterilmeden ikinci bir parmak izi eklenemez ve cihazdan silinemez. Bu sistem anahtar kullanımını ortadan kaldıracağı için giren ve çıkanların kontrolü size bırakılmış oluyor.

Bu işlerin yanı sıra günümüz teknolojisinde üretilen pek çok anahtar ve kilit sistemlerinin satış ve servisliği ile hizmet veren firmamız mekanik ve elektronik anahtarların kopyalanması, elektronik immobilizer oto anahtarı çoğaltma, kartlı geçiş göstergeç manyetik kart ve anahtar yedekleme işleri dışında uzaktan kumanda ile açılıp kapatılan bariyer sistemleri kumandalarının satış ve yedeğinin kopyalanması hizmetini sizlere vermekteyiz. Bu konular hakkında bilgi almak için bize iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Eskişehir Anahtarcı Yenidoğan Anahtarcı 0542 253 1649 başlıklı makalemizde anahtarcı, anahtarcı çilingir ve çilingir hakkında bilgiler verilmektedir.