Teknolojinin gelişimi beraberinde insan hayatına pek çok yeniliği de getirmiş oldu. Bu yeniliklerin çoğu insan hayatını kolaylaştırmak üzere üretildiğini görüyoruz. Bunlardan bir tanesi de uzaktan kumandalı sistemlerdir. Yerimizden kalkmadan uzaktan kumanda aracılığı ile pek çok işimizi görebildiğimiz gibi bu uzaktan kumandalar ile: ev veya iş yerimizin kapı kilitlerini açıp kapatabiliyor, panjur ve kepenklerini kontrol edebiliyor, otopark kapılarımızı tek bir dokunuş yardımı ile açıp kapatabiliyor ve hatta aracımızı otoparka bile pak edebiliyoruz. Evet yanlış okumadınız. Aracımızı uzaktan kumanda yardımı ile park edebiliyoruz. Park sıkıntısı yaşayan kişilerin araçtan inerek araca tanımlı uzaktan kumanda yardımı ile araç içerisinde kimde olmadan aracın park edilebilme imkanını Bmw 7 serisi artık bizlere sunuyor.

Uzaktan Kumanda İle Park Edilen Araç Üretildi

Uzaktan Kumanda İle Park Edilen Araç Üretildi

Alman otomobil üreticisinin yepyeni bir otomatik park sistemi üzerinde çalıştığı biliniyordu ve bu sistemi Bmw’nin 7 serisinde görmek artık mümkün. Bu yeni park sistemi, BMW 7 serisinin akıllı anahtarı ile birleşerek harika bir teknolojiye imza atmış durumda. Araca tanımlı olan akıllı uzaktan kumandanın pek çok özelliği bulunmaktadır. Daha önce uzaktan kumanda ile araç çalıştırma özelliğini Türkiye’de gören ve kullanan araç sahipleri olmuştu. Şimdi ise uzaktan kumanda ile park özelliğine sahip olan araçları kullanırken zorlanmayacakları tahmin ediliyor.

Uzaktan kumanda ile park edilebilme özelliğene sahip yeni nesil Bmw 7 serisi aracın, akıllı uzaktan kumandası yardımı ile garaja park edilişini aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz, iyi seyirler..

 

Bir önceki yazımız olan Uzaktan Kumanda Tarih Mi Oluyor başlıklı makalemizde Akıllı Kumanda, Akıllı Telefon İle Kapı Açma ve anahtarsız kapı açılır mı hakkında bilgiler verilmektedir.