Çilingirlerde bulunması gereken özellikler hakkında bilgi sahibimisiniz acaba bilemem ama eger bir çilingire ihtiyacınız var bu durumda ne yapabilirsiniz bir düşünelim. İlk başda sorunu bir şekilde nasıl çözebiliriz diye düşünürken pratik fikirler akla gelir, denenir ama baktınız sonuç alınmıyor bir tanıdıkdan yada bir bilenden yardım almanız gerekir. Gerek komşu gerek arkadaşlar bu konu için seferber olurlar, kimi tanıdığı bir anahtarcıyı çağırır kimi afişlere bakar kimileride cep telefonları ile hemen internet üzerinden çilingir aramak ister bunlar genelde yapılan doğal şeylerdir.  Ama şuna dikkati çekmek isterim… Eğer ki kapıda kaldınız ve çilingir çağırma ihtiyacınız var aman ha diyelim aceleci davranmadan kapı ve kilit güvenliğinizide düşünerek bu işin ehli olan anahtarcı ve çilingirlerden hizmet alınız. Korsan kişilerden hizmet almayınız. Dükkanı olmayan karşınızda muhatab bulamayacağınız kişilere aldanmayın.

Anahtarcılık ve çilingirlik mesleği bir okadar zor ve riskli bir iş olmasından dolayı biz escan çilingir olarak kapı açma işi için gideceğimiz yer hakkında detaylı bilgi edinmek isteriz. Her kişiye kapı açılmayacağı için sorgulama yapmamız gerekir. Yani sizin anlayayacağınız kapı açma konusunda müşterilerimizi seçmek zorunda kalmaktayız, işimizin geregide bu. Bizler nasıl müşteri seçmek zorunda isek sizler de bu işi rastgele önüne gelen kişilere değil seçici olup bu işlerin ustası olan ve dükkan sahibi olup vergi mükellefi olan kişilerden hizmet almalısınız.  Eskişehirde Usta Çilingir Eskişehir Anahtarcı ve Eskişehir çilingir hizmetlerimizde ustalık belgesi sahibi olan elemanlar ile kapı açma ve çilingir hizmetleri vermekteyiz.

Üstelik kanun gereği iç işleri bakanlığının emri üzerine kilitli kapılarda kilit açma tutanağı düzenlemekteyiz. Bu olayı kapıya gitmeden müşterilerimize bildiriyoruz. Kilitli kapılarda kapı açma tutanağı tutulmadan işlem yapmıyoruz…

Çilingir Eskişehir

Çilingir Eskişehir Escan Çilingir

Bir önceki yazımız olan Eskişehir Anahtar Escan Anahtar başlıklı makalemizde anahtarcı, çilingir ve Escan Hırdavat hakkında bilgiler verilmektedir.