Konfor ve güveni sağlamak adına günümüzde birçok marka çalışmalar yapıyor ve bu çalışmalardan çilingirler de bir şekilde nasibini alıyor. Parmak ile kapı açma sistemleri günümüzde yeni yeni gelişmekte olup kullanıcılarını memnun etme noktasına doğru ilerlemektedir. Kişi kullanmış olduğu kapı kilidini klasik anahtar sistemi dışında artık parmak izi yardımı ile açmaktadır. Bunun yanında bu sistemlerin anahtar kullanımını ortadan kaldırmanın dışında kapı anahtarını almadan dışarıya çıkma yada kapının arkasında veya evin içerisinde anahtar unutma gibi olaylarla karşılaşmanızı önlemektedir.
Bu olay her ne kadar çilingirlerin işine pek gelmesede artık parmak okutmalı kapı kilit sistemleri yavaş yavaş hayatımıza bir yerden girmeye başladı.
Gelelim bir çilingirin parmağı ile kapıyı nasıl açtığına, [burada çilingir diye belirttiğim kişi ben oluyorum yani tanıtım videosunu çeken ve oynayan olarak… 🙂 ] Birazdan size aşagıdaki videoda tanıtımını yapacağımız ürün artık günümüzde ahşap kapı ve çelik kapılara takılabilen kurulumu ve kullanımı çok kolay olan ve taşındığınız yeni bir evin kapı kilidinede uyum sağlayan bu ürün üstelik TÜRK MALI olarak kullanıcısının hizmetine sunulmuşdur.
Parmak izi ile açılan kapı kilitleri hem standart olarak hemde kapı kilit özelliğine göre daha değişik özelliklerde üretilmektedir. Bu ürünler hassas olan parmak izini algılayarak mekanik anahtardan daha fazla emniyet sağlamaktadır. Hafızadaki kullanıcı parmak sayısının fazla olmasıda kişinin birden fazla parmağını tanıtma imkanını bize verir. Sonuç olarak hasar görmü veya tahriş olmuş olan parmak izleri okuyucu tarafından algılanmayacaktır…
Konu ile alakalı yazılmış olan yazımız Parmak İzi İle Açılan Kapı başlıklı yazımızı okuyarak daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz
Şimdi ise Çilingir Kapıyı Parmağıyla Nasıl Açıyor onun videosunu izleyelim;
Parmak İzi Sistemi

Bir önceki yazımız olan Çilingir Anahtarcı başlıklı makalemizde anahtarcı çilingir, çilingir ve Çilingir Anahtarcı hakkında bilgiler verilmektedir.