Elektronik anahtar sistemine sahip olan araçların yedek anahtarları da immobilizerli olarak kopyalanır. Araçtaki immobilizer ile anahtardaki yazılım uyuşmazsa araç çalışmaz. Renault Clio 3 modellerinde de sistem aynıdır. Renault araçların yeni modelleri ile clio 3 modellerinde ID46 çip kullanılmış olup çipler kumanda kartına enteğre ile bağlıdır. Bu yüzden Renault araçların bu modellerinde kartın arıza yapması sonucu aracınız çalışmayacak, kumanda etmeyecektir. Bu gibi durumlarla karşılaşan araç sahipleri aracını çalıştıramayacağı için yolda kalır. Yedek Clio 3 kontak anahtarı sahibi değilseniz bu esnada yolda kalırsınız. Clio 3 anahtarları ister kumandalı isterseniz kumandasız olarak aracı çalıştıracak şekilde çoğaltılabilir. Mekanik kapı anahtarı veya immobilizer yedek anahtar ihtiyacınızda iletişime geçerek ürün hakkında bilgi alabilir ve firmamıza aracınız ile gelerek yedek clio 3 anahtarı yaptırabilirsiniz. Yukarıda yazdığımız nedenlerden dolayı Renault Anahtar arızası yaşıyor olabilirsiniz. Bu durumda aracınızın yedek anahtarını kullanarak sorununuzun çözümü için firmamıza uğrayabilirsiniz.

Renault Clio 3 İmmobilizer Anahtar Çoğaltma

Renault Clio 3 Yedek Kontak Anahtarı

Clio 3 Kontak Anahtarı Tamiri

Renault clio kontak anahtarı çoğaltma işlemleri dışında firmamız arızalanan kumandaların tamirini yapıyor. Genel bir arıza olan kumanda basma tuşlarının özelliğini yitirmesi ve kumandaya bastığınızda kapıyı açıp kapatmaması sorunu zamanla aşınan kumandalı clio 3 anahtarlarında görülür. Bu gibi kumanda arızalarında firmamız arızalı olan tuşun değişimini yaparak yeni buton takma işlemi yapıyor. Buton değişimi dışında kapıların açılmamasının bir sebebi ise kumanda pilinin bitmesidir. Kumanda pil biten clio 3 araçların kumanda pil değişimini yapıyoruz.

Kumanda Pil Değişimi ve Anahtar Yenileme

Kumanda pili biten Clio 3 araçların pil değişiminde anahtar üzerinden çıkan pilin özelliğine uygun piller kullanılarak yapılır. Renault clio oto anahtar pilleri dışında zamanla yaşanılan anahtar sorunlarında sizlere çözüm üretmek için çalışıyoruz. Anahtarların kırılması sonucu mekanik anahtar çekimi yaparak anahtarınızı yeniliyoruz. Kumanda basma tuşlarının delinerek kopması ise kumanda kabı sorunu olarak algılanır. Kumanda kap aşınması ve kırılması durumlarında araç anahtarlarına uyumlu muadil kumanda kapları ile anahtar kabınızı değiştirerek anahtarlarınız yenilenir.

Renault Clio 3 otomobillerin anahtarları diğer eski model clio anahtarlarına göre farklılık gösterir. İsterseniz eski model clio anahtarı ihtiyacınızda isterseniz yeni model clio 3 anahtar ihtiyacınız olsun araç ile çalıştıran anahtar ve kumandalar ile gelmeniz gerekir. Clio 3 anahtarı yedekleme işleminde araca getirdiğiniz kumanda ve anahtarlar tekrar yüklenecektir. DİKKAT Gelmeyen kayıp anahtar veya getirmediğiniz anahtar ve kumanda hafızadan otomatik silinir. Renault clio 3 anahtar ve kumanda hakkındaki detaylı bilgiye iletişim numaramızı arayarak ulaşabilir, aşağıdaki kısımdan sorularınızı iletip cevap alabilirsin

Bir önceki yazımız olan Renault Trafic Kumandalı Anahtar başlıklı makalemizde eskişehir renault anahtarı, Eskişehir Trafic Anahtarı ve Renaul Kumanda Pili hakkında bilgiler verilmektedir.