Dünya çapında patentli ve yerli üretim Türk Malı olarak kullanıcısına sunulan, 2 yıl garanti kapsamında olan Desi Ütopic Parmak İzli kilidin ahşap veya çelik kapıya montajı sanıldığından daha kolay bir şekilde yapılmaktadır. Bu yazımızda sizlere kablosuz bağlantılı olan ütopic parmak izi montajı, montaj öncesi ve sonunda yapılması gerekenlerden bahsedeceğiz. Yazı sonunda ise bir kapıya Ütopic parmak izi modelinin montaj işleminin videosu ile sizleri bilgilendirmiş olacağız.

Desi markası adı altında üretilmiş parmak izli kilit teknolojilerinin yeni ismi olan Ütopic modeli ahşap veya çelik kapılardaki kilit sistemlerine uyum sağlama özelliği ile ön plandadır. Ütopic parmak izi sistemi kapı üzerindeki barel (anahtar göbeği) sökülerek radyo frekansı ile çalışan ve montajında kablo bağlantısı gerektirmeyen motorlu silindirin sökülen barel (anahtar göbeği) nin yerine takılması ile aşağıda resimdeki motorlu barelin kapıya montajı sağlanmış olur.

Yetkili Servisi Tarafından Monte Edilen Desi Ütopic Parmak İzi Montajı ve Garantinin Başlatılması

Yetkili Servisi Tarafından Monte Edilen Desi Ütopic Parmak İzi

Ütopic parmak izli ünitenin bir diğer parçası ise parmak izi okuyucusudur. Okuyucu sisteme tanıtılmış olan 99 parmak izini hafızasında tutar. Kayıtlı olan parmak izi ile giriş yapılmak istendiğinde okuyucuya okutulan parmak izi sistemle eşleştiği taktirde moturlu barel ünitesine radyo frekansı göndererek motora açma komutu iletir. Komutu alan motorlu silindir kilidi açma yönüne çevirerek sizin için anahtar kullanmadan parmak iziniz sayesinde kapının açılmasını sağlar.

Desi Ütopic Parmak İzi Okuyucu

Parmak İzi Okuyucu

Yan resimde görülen ütopic parmak izi okuyucusu dış kısımdan veya bina iç kısmından kapıya vidalama yöntemi ile vidalanabildiği gibi çift yüzlü yapışkan bantlar ile kapıya yapıştırma yöntemi ile kapıya monte edilebilmektedir.

Buraya kadar yazılanlar videomuzda sizlere görsel olarak aktarılmıştır. Aşağıdaki videoyu seyrederek Ütüpic parmak izli kilidin montajı ve çalışması hakkında bilgi alabilirsiniz. Videoyu seyrettikten hemen sonra Yetkili servisin ürün montajında yapacağı bilgilerden ve sizlerden istenilenler hakkında bilgiler vereceğiz. Video devamında yazımızı okumaya devam ediniz.

Desi Ütopic yerli üretim olup 2 yıl garanti kapsamında olan ve montajı Yetkili Servisler tarafından yapılması gereken bir üründür. Ürünün montajında yapılması gerekenler ve yetkili servisin ürün montajında sizden istedikleri ve montajda yapacağı bir takım teknik kurulumlar vardır. İşlem sırası aşağıdaki gibidir.

  1. Desi Ütopic parmak izli kilit talebinde bulunduğunuz yetkili servis montaj esnasında evde bulunan kişilerin parmak izlerinin sisteme tanıtılması için hazır olmasını ister. Desi yetkili servisi ütopic parmak izini kapıya monte etmeden önce kapının ilk etapta rahat çalışmasını ve kilidin rahat dönebilmesini sağlar. Hatalı veya arızalı kilitlerin problemi giderildikten sonra montaj işlemi yetkili servis personeli tarafından yapılır. Montaj işlemi yukarıdaki videoda görüldüğü gibi kapıya yapıldıktan sonra kullanıcı parmak izleri sisteme teker teker yüklenir.
  2. Ütüpic parmak izli kilit hafızasına 3 adet yönetici parmağı ile birlikte toplamda 99 parmak izi alır. İlk 3 parmak izi sisteme parmak izi ekleme ve silme yetkisine sahip olacağı için ev sahibi veya sorumlu kişi olarak seçilir. Parmak izi sistemine tanıtılan ilk 3 parmak izi ile yönetici oluşturma işlemi bittikten hemen sonra kullanıcı parmak izleri yöneticinin parmak izi onayı ile birlikte okuyucu hafızasına sırası ile yüklenir. Tüm parmak izleri okuyucuya eklendikten sonra deneme yapılarak hassasiyet testi yapılır. Bayanlarda temizlik ürünleri kullanımı sonucu parmak izleri aşınıp silindiği için birden fazla parmak izi sisteme yüklenerek ileride doğabilecek olan okumama problemleri ortadan kaldırılır.
  3. Parmak izleri tanıtıldıktan sonra kapının sağ veya sol kilitleme ayarları yapılır. Ütopic parmak izi ahşap kapı veya çelik kapı farketmeden takılabildiği gibi sağa açılan sağ kapı modelleri ve sola açılan sol kapı modelleri için motor yönü dönme ayarları yapılır. Bu ayar sonrası kapının kilitleme kapasitesi ayarı yapılır. Tek turlu, 2 turlu ve 3 turlu kilitleme yapan kilit çeşitleri için uygun olan kilitleme ayarı yapıldıktan sonra Desi ütopic parmak izli kilidin kurulum parmak izi yüklemesi ve çalışma ayarları bitmiş olur.
  4. Yetkili servis tarafından yapılan tüm bu ayarlar sonunda ürün üzerinde bulunan seri numarasına göre garanti formu doldurularak ürünün o tarihten itibaren 2 yıl garantisi başlatılır. Garantisi başlayan parmak izi sistemi hakkında merak edilen kısımların açıklamaları Desi Yetkili Servisi tarafından yapıldıktan sonra işlem tamamlanmış olur.

Bağlı bulunduğunuz il ve ilçelerde hizmet alabileceğiniz Desi Yetkili Servislerine desi.com.tr adresinden veya http://www.desi.com.tr/bayiler.html linkini tıklayarak ulaşabilirsiniz. Desi Parmak İzli Kilit ve Ev İşyeri Alarm Sistemleri Eskişehir Yetkili Servisi olan firmamız Eskişehir’deki ihtiyaçlarınızı karşılamak için çalışmaktadır. Ürün ve hizmetler için iletişime geçebilir, merak ettiğiniz konuları aşağıdaki iletişim formu aracılığı ile bizlere iletip cevap alabilirsiniz.

Desi Parmak İzli Kilit ve Ev İşyeri Alarmı Eskişehir Yetkili Servisi Escan Anahtar

Bir önceki yazımız olan Tekay Kapı Hidroliği başlıklı makalemizde eskişehir tekay hidrolik, tekay hidrolik ve tekay hidrolik fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.