Faac Uzaktan Kumanda

Faac Kumanda Frekans Tanıştırma

Faac uzaktan kumanda roling atlamalı kod özelliğine sahip olan ve başka marka kumanda çeşitleri ile kopyalanmayan özel bir kumandadır. Bu olay ise faac kumandayı diğer basit kumandalardan ayıran en büyük özelliktir. Bu özellik sayesinde herkes bu kumandaları kodlayamaz ve kodlatamaz.

Faac kumandayı diğer kumandalardan ayıran özellik üretimi esnasında özel kod yapısı kullanılmasıdır. Normal kapı kumandalarının büyük bir çoğu sabit fix kod gönderdiği için diğer markaların farklı frekansları kumandaları bazen alıcıya yüklendiği zaman çalıştırabilir. Bu sayede güven ortadan kalktığı için benzer frekans kumandası olan bir kişi diğer basit kumandaları kısa sürede kopyalamış olur.

Faac kumandanın özel yazılımı sayesinde yakın frekans kumanda kullanarak kumandayı alıcıya yüklemek – kodlamak isteyenler amacına ulaşamaz. Faac kumanda her kumandaya basıldığında alıcısına değişken kod gönderdiği için alıcı bu kodu tanır ve otomasyon sistemini aktif hale getirir. Farklı marka kumandalar ise hafızasına sadece bir tane kod aldığı için değişken rolink kodu hafızasına alamaz. Rolink kod özelliği sürekli değişen bir kod olduğu için her tuşa basıldığında sürekli kod değişir ve alıcıya kod tanıtmayı önler. Bu sayede sürekli değişen kod bu faac kumandaları özel ve kopyalanamaz hale getirir.

Faac Kumanda Kopyalama

Faac kumanda kodlama işlemi sadece kendi faac modeli ile yapılır. Faac kumandalar kendi aralarında rolink ve sabit kodlu olarak değişir. Eski versiyon faac kumandalar bazı markalar kumandalar ile çoğaltılırken resimde yer alan faac modeli sadece kendi model faac uzaktan kumandaları kopyalamakta kullanılır.

Faac Kumandanın Tanıtılması

Rolink kodlu faac kumandaların kopyalanması aynı özellikteki yine orjinal faac marka bir kumanda ile yapılır. Bu kumandalarda yedek oluşturma işleminde orjinal yeni kumanda bilgileri alıcı hafızasına tanıtılmak sureti ile yedeklenmiş olur. Yeni aldığınız bir faac kumanda modeli alıcısına frekans yüklemesi yapılmadan yani tanıtılmadan çalıştırmaz bu sayede kumandayı kullanamazsınız. Bunun için alıcıya kumanda tanıtma prosüdürü işlemi uygulanması gerekir.

Faac kumanda tanıtma alıcıya kumanda öğretme ve faac hafıza kartına kumanda yükleme işlemi için işin ustaları ile iletişime geçmeniz gerekir. Bir çok marka ve modelin orjinal değişken kodlu kapı kumandalarını alıcıya kopyalayan firmamız sizlere faac uzaktan kumanda ihtiyacınızda hizmet veriyor. Orjinal kumandayı alıcıya tanıttığımız yani kopyalamasını yaptığımız Garaj Bariyer Kepenk Otomatik Kapı Otomasyon kumandalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Faac Uzaktan Kumanda Alıcısına Kodlama için firmamızı arayarak hizmet alınız.

www.escancilingir.com

Faac Remote Control

Faac Remote Control

Bir önceki yazımız olan Moovo Uzaktan Kumanda Tanıtma başlıklı makalemizde eskişehir uzaktan kumanda, Garaj Kumandası ve Moovo Kumanda hakkında bilgiler verilmektedir.