Günümüzde hayatı kolaylaştıran sistemlerin başında uzaktan kumanda sistemleri ve otomasyon sistemleri yer almaktadır. Bu otomasyon sistemlerini çalışmasını sağlayan yani otomasyon anahtarı yada otomatik kapı anahtarları da dediğimiz sistemin açılıp kapanmasını sağlayan uzaktan kumandalar çok çeşitli olup bu kumandaların kopyalanmasıda marka ve modele göre değişiklik göstermektedir. Her kumanda aynı metod ile kopyalanmaz ve uzaktan kumandalar kendi arasında değişik frekans ve özelliklere sahipdir.

Bu uzaktan kumandaların kopyalanma şekilleri kumandanın yapısına göre kimileri basit kopyalama metodu ile kopyalama, kimileri kumanda kopyalama cihazları ile kopyalama kimileri de hazır orjinal dolu kumandaları alıcı cihaz başında alıcıya tanıtılarak kopyalaması yapılmaktadır. Kumanda kopyalaması yapmadan önce uzaktan kumandaya bire bir eş olan bir kumanda seçilmesi gereklidir.

Biz escan anahtar kilit güvenlik sistemleri olarak uzaktan kumanda kopyalama ve kumanda satışı da yapmaktayız. Müşterilerimizin kumandalarına göre gerekli kumandaların seçimi yapılarak kumanda kopyalamasını kimi zaman işyerimizde kimi zaman kumandanın özelliğine göre garaj başında alıcı cihaz üzerinden kumanda tanıştırması yapıyoruz.

Otomasyan sistemleri olarak; garaj kumandası, kepenk kumandası, kollu bariyer kumanası, mantar bariyer kumandaları, otomatik kapı kumandası, bahçe kapısı kumandaları, otopark kumandası ve alarm kumandaları ile oto anahtar kumandalarıdır.

Kopyalamasını yaptığımız uzaktan kumanda markalarından bazıları ise; bir çok sistemin uzaktan kumandaları, alarm kumandası, sonradan takılan araç kumandaları, orjinal oto anahtar kumandası, nice kumanda, nice smilo kumanda, nice flors kumanda, bft kumanda, bft mitto 2M kumanda, nees kumanda tek buton 2 buton 3 buton ness uzaktan kumanda çeşitleri, elero kumanda, ditec kumanda, ditec gol4 kumanda, desi kumanda, scorpion kumanda, scorpion 2 switch 10 switch model kumandalar, allmatic kumanda, remco kumanda….. ve markalarını sayamadığımız birçok uzaktan kumanda modelleridir.

Uzaktan kumanda kopyalama metodları tüm otomasyon sistemlerinde farklı olabilmektedir. Firmamıza ugrayan müşterilerimizin kumandaları kumanda kopyalama cihazları ile ölçüm yapılarak kodlama yoluna gidilir. Belli başlı markalar için orjinal kumandalar ile kopyalama yapmakta olup markası ne olursa olsun birçok markanın uzaktan kumandalarının kopyalamasını yapmaktayız.  Uzaktan kumanda kopyalaması nasıl yapılır dediğinizde kumandanın özelliğini bilmemiz kumandanın rolink yada yarı rolink olup olmadığını bilmek gereklidir. Bu konuda firmamıza ugrayarak uzaktan kumanda kopyalatabilir yada orjinal kumandanızın yedeğini firmamızdan temin edebilirsiniz.

Eskişehirde kumanda kopyalama merkezi escan çilingir e uyrayınız. Uzaktan kumandaların bitmiş olan pilleri için pil değiştirme ve kumanda pili yenileme hizmetmiz de vardır.

Uzaktan Kumanda Kopyalama

Uzaktan Kumanda Kopyalama Yöntemleri

Bir önceki yazımız olan Eskişehir Çilingir Tepebaşı başlıklı makalemizde eskişehir tepebaşı anahtarcı, eskişehir tepebaşı çilingir ve tepebaşı anahtarcı hakkında bilgiler verilmektedir.