Honda motor anahtarı kopyalama ve yine resimde yer alan honda motorsikletler için çipsiz mekanik anahtar satışı yapmaktayız. Yeni nesil honda motorların çipsiz anahtarları bu şekilde üretilmiş olup anahtar kafa kısmı mıknatıslı olarak kullanılmaktadır. Mıknatıslı honda anahtarın özelliği ise anahtar kontağının kilit mekanizmasını açıp kapatmaya yarar. Resimde gördüğünüz anahtar yanındaki küçük mıknatıslar ile anahtarın kafa kısmında yer alan küçük mıknatıs yuvalarına + ve – kutup yönlerine dikkat edilerek yerleştirilmek sureti ile kontak kilidini açacaktır. Üzerinde mıknatıs olmayan boş anahtarlar kontak kilit kapağını açmaz…

Yeni nesil bu mıknatıslı motorsiklet anahtarları honda motorlar için yapılmış olan bir anahtar modelidir. Motor kontağını korumak için koruma kapığını sadece bu mıknatıslı anahtar ile açabilirsiniz. Bu anahtar genelde honda fizy ve honda speysi gibi scooter model motorlarda kullanılmış olup bu anahtarın yedek ihtiyacında honda motor sürücüleri firmamıza ugrayarak yedek anahtar yaptırabilirler.

Honda Mıknatıslı Anahtar

Mıknatıslı Anahtar

Resimdeki honda anahtarları içerisinde küçük mıknatıslar vardır. Bu mıknatıslar yuvalarına + ve – kutuplarına göre koyularak kullanılır hale gelir. Mıknatıssız anahtar kilit kapağını açmayacağı için hiçbir işe yaramaz. Anahtar üzerindeki mıknatısların kilit kapağı içerisinde yine karşı mıknatısları vardır. Bu sayede itme ve çekme kuvveti ile kilit kapak mekanizması açılır ve kapanır. Emniyet için ve herkez tarafından kurcalanmaması ve kilit kontak içerisine herhangibir cisim sokmamaları için hondanın kendi motorsikletlerinde güvenlik olarak bu sistem kullanılmıştır.

Honda Motor Anahtar Çeşitleri

Bu anahtarlar honda motorsikletlerde kullanılır ve kontak kilit kapağı kapatıldıktan sonra sadece kendi anahtarı yardımı ile kontak kapığı açılır. Honda anahtarları kilit yapısına göre değişik kanallarda üretilmektedir. Resimdeki değişik modellerdeki anahtarlardan sizin elinizdeki motor anahtarınıza uygun bir kanalda üretilmiş olan yedek anahtarı çoğaltabiliriz.

Eskişehirde honda mıknatıslı anahtar yedeği ihtiyacınızda firmamıza ugrayınız. Honda speysi ve honda fizy yedek anahtarı escan çilingir‘de

Bir önceki yazımız olan Anahtarcı Dükkanları başlıklı makalemizde Anahtarcı Dükkanı Açmak, Anatarcı Dükkanı ve Çilingir Dükkanı hakkında bilgiler verilmektedir.