Kale İkaz Silindiri kapının dış kısmında anahtarınızı silindire takılı unuttuğunuzda sizi daha kapıdan uzaklaşmadan sesli olarak uyararak, anahtarın kapı üzerinde kalmasını engeller. Böylece anahtarınızın çalınması veya unutulması önlenir.
Silindirin bir diğer özelliği, 164 KTB ürünlerinde olduğu gibi ön tarafın Kale Tuzaklı Silindir formunda üretilmiş olmasıdır. Bu sayede çok sık karşılaşılan silindir kırılarak yapılan kapı açma hırsızlık girişimi engellenmiş olmakta ve ekstra güvenlik sağlanmaktadır.
Kale ikaz silindiri 164KİS topuz montajı kapı kalınlığına göre yapılabilen, mekanik tuzaklı silindirle birleştirilmiş, elektronik ikaz modülünden oluşur. Diğer bir yenilik ise Topuz sabitleme noktasının kapı kalınlığına göre ayarlanabilir olmasıdır. Bu sayede kullanıcıya istediği boyda ayar imkanı verilerek esneklik sağlanmıştır.
Ürün Kale Kilit’in en son çıkarttığı barel modeli olup, 164 KİS modeli anahtar barel üzerinde unutulduğunda ikaz eder ve sizi uyarır.

Kale İkaz Silindiri "KİS"

Anahtarı Kapıda Unutmaya Son Kale Kilit

Kale 164 KİS Kullanımı

Sistem; Anahtarınızı silindire tam olarak taktıktan sonra 8 (fabrika ayarlı) veya 12 saniye sonraanahtar hala kapı üzerinde ise sesli olarak uyarı verir. Bu sayede anahtarınızın kapıda unutulmasının önüne geçmiş olur. Bahsedilen süre sizin kapınızı açıp anahtarınızı çıkarmanız için bırakılan süredir. Silindirin fabrika ayarlarındaki sesli ikazın devreye girme süresi 8 saniyedir. İstenildiğinde bu süre değiştirilebilir. Sesli ikaz 30 dskiks süre boyunca devrede kalacaktır. Anahtarınız bu süre sonunda silindir içindeyken sesli ikaz sona erecektir.

Anahtarınızı özellikle kapının üzerinde sesli uyarı olmadan bırakabilmeniz için yapmanız gereken, anahtarı silindirinize yarım şekilde, yani sonuna kadar sokmadan takmaktır. Bu durumda anahtarınız kapının üzerinde kalsa da ikaz sistemi devreye girmeyecektir.

Kale 164 KİS – Kale İkaz Sistemli Bareller 9 Volt alkalin pil ile çalışmaktadır. Piliniz azaldığında, ürününüz pilin bitmek üzere olduğunu size yanıp sönen uyarı ışığı ile belirtecektir. Bu uyarıyı aldıktan sonra en kısa zamanda pilinizi alkalin tip yeni bir pil ile değiştirmeniz gerekecektir.

 

164 KİS (Kale İkaz Silindiri) Teknik Özellikler

Ölçüler            : 26 + 10 + 19

Gövde              : MS 58 Pirinç, Kırılmaya karşı tuzaklı

Anahtar            : 5 Adet pirinç, plastik kafalı

Dayanım          : EN1303 Class 6

Pil Tipi              : 9V Alkalin, değiştirilebilen

Ses Seviyesi    : 100dBA (İkaz ünitesinden 10 cm mesafeden)

IP                      : IP40

Sesli İkaz Süresi : 30 dakika (anahtar silindir üzerinde iken)

Kaplama           : Nikel veya parlatılmış

Örnek Sipariş   : 164 KİS Nikel + Silindir Boyu

Pil Değişiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kullanım ömrü bitmiş pillerinizi geri dönüşümü sağlanan atık pil kutularına atınız.

Kale ikaz silindiriniz için mutlaka “Alkalin” tip 9V pil kullanınınız.

Çinko – Karbon tip pil kullanmayınız, akma yaparak ürününüze ve çevre sağlığına zarar verebilir.

Ürününüzde şarj edilebilir pil kullanmayınız

Diğerlerini unutacaksınız ama onu asla !

Kale 164 Kis Barel

Kale 164 Kis Barel

Anahtarı Unutma Derdine Son

Anahtarı Unutma Derdine Son

 

 

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Çilingir Hizmetleri başlıklı makalemizde Anahtarcı Çilingir Hizmetleri, çilingir hizmeti ve escan çilingir hizmeti hakkında bilgiler verilmektedir.