Apartmanlar, Devlet kurumlarının otoparkları kurumsal şirketler ve site giriş kapılarında kullanılan araç giriş çıkışını kontrol altına alan kollu bariyer sistemleri uzaktan kumandalar ile çalışır ve bu kumandaya sahip olmayan kişilerin bina ve otopark alanına girmesini engeller. Bu sistemlerin uzaktan kumandaları ise çoğu zaman bu sistem ile enteğreli çalışan özel kumandalardır. Yani bariyer montajı esnasında takılmış olan motor ve bu motora uyumlu alıcı ile çalışan kumandalardır. Kollu bariyer kumandaları sabit kod ve değişken kod olarak 2 sınıfta yer alır. Çoğu zaman bu kumandaların yedekleri bariyerin yanında motor alıcısına kumanda yükleme ile yapılabilirken uzaktan kumanda kopyalaması ytapan bizler gibi firmalarca işyerimizde kumanda kopyalama makinaları aracılığı ilede çoğaltılabilmektedir.

Kollu bariyer sistemi kumandaları başlıca şunlardır.

Bft kollu bariyer kumandaları

Nice Kollu bariyer kumandaları

Ditec Kollu bariyer kumandası

Somfy bariyer kumandaları

Pujol bariyer kumandası

Scorpion otopark bariyer kumandaları

Elero Nees bariyer kumandaları ve bariyer sistemlerinde kullanılan birçok kumanda çeşitleri ile, desi kumanda, seav kumanda, almatic kumanda, life marter kumanda, cuppon kumanda, corvus kumanda ve birçok yerli ve yabancı kumandalardır. Bu uzaktan kumandalar ihhal ve yerli üretim olduğu gibi rolink, yarırolink ve basit kod yapısına sahip olanlarıda vardır. Kollu bariyerler için kumanda çeşitlerimizi inceleyerek fikir alabileceğiniz sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Kollu bariyer kumandalarına buradan ulaşabilirsiniz

Kollu Bariyer Sistemi Kumandaları

Kollu Bariyer Sistemi Kumandaları

Bir önceki yazımız olan Acemi Çilingir ve Anahtarcılar başlıklı makalemizde Acemi Anahtarcı Kilidi Ters Takar, Arkasında Anahtar Olan Çelik Kapı Nasıl Açılır ve Kilit Montajında Korsana Dikkat hakkında bilgiler verilmektedir.