Kış aylarında oto anahtarı kullanımı diğer zamanlara göre birazdaha dikkat edilmesi gereken bir durum haline gelmektedir. Soğuk kış aylarının gelmesi ile birlikde yamur ve kar yağışları ile oto kapı kilitleri ve benzin depo kilitlerinini buzlanması ve donması sonucu araç sahipleri anahtarları ile kapı ve kilitleri açmak için zorlanırlar. Bu gibi durumlarda ise sağlam olan anahtar bile donmuş olan kapı ve depo kilitlerinin de etkisi ile zorlanmadan dolayı kırılmaktadır.

Kış aylarında araç kullanıcıları kırılmış olan otomobil anahtarlarını bizlere getirerek yedekletmek zorunda kalırlar. Bu aylarda çatlamış olan ve zarar görmüş olan araç anahtarları zorlanmadan dolayı kısa sürede yamulup kırılmaktadır. Bu gibi durumlar araç sahibinin başına gelebilecek olan talihsiz olaylar olarak adlandırılmaktadır, öyle ki: bu durumlarla karşılaşan araç sahipleri ya trafikde olmadık bir yerde anahtarının kırıldığını söyler yada kırık olan anahtarın kapı kilidi veya kontak içerisinde kaldığını ve aracını çalıştıramadığını dile getirir.

Oto anahtarı kapı kilidinde kırıldı diye işyerimize birçok müşteri kırılmış olan anahtarlarının yedeğini kopyalatmak üzere gelmektedi. Günümüzde son sistem teknoloji ile üretilmiş olan immobilizer elektronik anahtar sistemlerinde kırık anahtarların yedeklenmesi biraz daha zahmetli olup daha ugraştırıcıdır. Kış aylarında oto anahtarlarına dikkat etmeniz gerektiğini birkezdaha buradan sizlere duyurarak bu gibi olaylarla karşılaşanların eskişehirde anahtarları ile firmamıza gelmesi sonucunda kırık olan oto anahtarlarının yedeğini yapmak için müşterilerimize hizmet sunmaktayız.

Sizde oto anahtarım kilitte kırıldı demek istemiyorsanız yada kış aylarının soğuk ayazında kapıda uğraşmak istemiyorsanız donmuş olan kapı kilidinizi zorlamadan kilitlerin donunun çözülmesini sağladıktan sonra kapı ve depo kilidinizi açmalısınız.

Oto Anahtarım Kilitde Kırıldı

 

Bir önceki yazımız olan Focus Sustalı Anahtar başlıklı makalemizde Eskişehir Ford Focus Sustalı Anahtar, Focus Anahtarı ve Focus Sustalı Anahtar Yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.