Toyota smart anahtarlarda kullanılan özel kumanda pili CR1632 3V bu özel piller toyotanın birçok aracındaki kumandalı anahtarlarda ve smart özelliğe sahip olan kumandalarında kullanılmaktadır. Bu pil diğer araba anahtarları ve kumandalarında kullanılan piller gibi LİTHİUM BATTERY özelliğine sahip oluşundan dolayı uzun ömürlü olarak kullanılan bir pil çeşididir. Birçok araçta ve toyota araçlarda değişik ebat ölçü ve standartlarda pil çeşidi mevcuttur. Bu kumanda pillerinin değişimi ve pil değişimde dikkat edilecek olan hususlar hakkında gerekli bilgiyi sizlere daha önce yazmış olduğumuz bir yazımızda paylaşmıştık.

Oto anahtar ve kumandalarında pil değişimi nasıl yapılır ve oto anahtar pil değişiminde dikkat edilecek olan hususlar ile ilgili Oto Anahtarlarına Pil Takılması başlığı ile açtığımız konumuz gerekli bilgiyi size sağlamaktadır okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kumandaların içerisinde birçok değişik ölçüde ve voltaja sahip değişik markalarda kumanda pilleri mevcuttur. Ama toyotalarda kullanılan smart anahtar kumanda pilleri bu pillerden birazdaha farklı olarak üretilmiştir. Bu özel kumanda piline yani CR 1632 kodlu ve 3Volt olan bu kumanda piline ihtiyacınızda bizimle iletişime geçebilir yada internet üzerinden sipariş de vererek ürünü kargo ile adrese teslim de alabilirsiniz. Bizlere iletişim sayfamız ürerindeki adres ve harita bilgimizden ulaşabilirsiniz.

Birçok aracın kumanda pil çeşidi, garaj kapı kumandalarının pilleri, otomatik sistemlerin kollu bariyerlerin kayar kapıların ve otopark kapısının kumandalarının pilleri elimizde mevcuttur. Toyota smart anahtarların pilleri ve bmw araçlara ait olan kumanda kartına lehimli kendini şarz etme özelliğine sahip bmw anahtar kumanda pilleri de pil çeşitlerimiz arasında mevcuttur. Firmamıza uğrayarak pil değişimi yaptırabilirsiniz.

 cr1632 Smart Anahtar Kumanda Pili

Bir önceki yazımız olan Neden Uzaktan Kumanda Sorunu Kışın Görülür başlıklı makalemizde Kumanda Arızası Neden Olabilir, Kumandanın Çalıştığını Nasıl Anlarız ve Uzaktan Kumanda Çalışmıyor hakkında bilgiler verilmektedir.