Uzaktan kumanda markalarının üretmiş oldukları kumandalar teknik olarak birbirlerinden farklı şekilde üretilmiş ve değişik özelliklere ve çalışma prensiplerine sahipdir. Bu markalar kimi zaman basit tabir ettiğimiz kumandaların yazılımlarını yaparak kodlanabilir bir kumanda üretirken kimi zaman ise kodlanması mümkün olmayan ve daha değişik bir yazılım ile tasarlanmış olan kumandaları üretmektedirler.

Nedir bundaki amaç diye soracak olursak; Zaman içerisinde firma üretmiş olduğu kumandanın artık güvenilirliğinin kalmamasından dolayı kendilerini geliştirerek daha üst düzey yazılım kullanılarak kumandalarının kodlanabilme şansını en aza indirmeye çalışmak istemesidir diyebiliriz. Yani bugün üretilip piyasaya giren bir uzaktan kumandanın belirli bir süre sonra şifrelerinin kırılarak başka bir kumanda ile kodlanabilmesi o kumandanın kullanıcı açısından cazibeliğini yitirmesine yol açacağı için daha güvenli ve daha kaliteli olana dek ürün üzerinde geliştirme işlemlerine tabi tutulmasından kaynaklanır.

Aynı olay araç anahtarı immobilizer elektronik anahtar sistemlerinde de görülmektedir. Bilirsiniz ki bir dönem araç hırsızlıkları çok yoğun yaşanmakta ve bunlara çare olarak baston kilit dediğimiz oto direksiyon kilidi ile aracın düz kontak yapılsa bile direksiyon kilidi sayesinde çalınmamasını sağlamaktadır. Daha sonralarda ise 2000 li yıllara doğru araç üretimi yapan firmalar aracın anahtar içerisine yazılım ile yerleştirilmiş olan elektronik chip immobilizer sistemleri ile düz kontak yapma olayını devre dışı bırakmışlardır. Zaman içerisinde ilk immobilizer chipli oto anahtarlarının kolaylıkla çoğaltılması bu uzaktan kumanda üreticileri gibi oto anahtarlarının daha zor bil algoritma ile tasarlanarak tekrar yeni bir düzen ve güvenlik sistemleri ile donatılmasına yol açmıştır.

Oto anahtarlarında ve uzaktan kumandalarda model değiştikçe ürün yenilenmekde ve güvenlik arttırılmakda, buna alternatif olarak diğer firmalar ve yan kuruluşlar ise hemen bunu kodlanabilir, şifresi kırılabilir yada kolayca yedeklenebilir hale getirmeleri için hızlı bir şekilde çalışmalar sürdürmektedirler.

Yani kısacası her şeyin alternatifini üretmek ve pazarda bizimde söz söyleme hakkımız var demeye getirmelerinden kaynaklanan bir olay dan ibarettir…

Peki şimdi Uzaktan Kumanda Kopyalama Nasıl Yapılır dendiğinde elinizdeki kumandanın özelliğine göre basit bir uzaktan kumanda ise ona eş olan yine basit değişik modellerde bir kumanda ile kodlamak, orta derecede yani yarı rolink bir kumanda ise uzaktan kumanda kopyalama makinası ile yada tam rolikn sistem bir kumanda ise ancak orjinali ile kumanda kopyalaması yapılmaktadır diyebiliriz…

Uzaktan kumandanız ile geldiğiniz taktirde firmamız sizler için kumanda kopyalama ve yedek kumanda çoğaltma hizmeti vermektedir. Kumanda kopyalama hizmetlerimizden bazıları, marka ve modeli ne olursa olsun…Garaj kapı kumandası, otopark kumandaları, bahçe kapısı kumandası, otomatik kapı kumandaları, kepen kumandası, bariyer kumandası, otomasyon sistemleri kumandaları ve alarm kumandalarını kopyalama ve uzaktan kumanda çoğaltma hizmetleri vermekteyiz. Eskişehir de uzaktan kumanda kopyalama hizmeti veren firmamız Escan Anahtar Çilingir Güvenlik Sistemleri olarak hizmet sunmaktayız.

Uzaktan Kumanda Kopyalama

Uzaktan Kumanda Kopyalama Nasıl Yapılır

Bir önceki yazımız olan Ford Anahtarı Kopyalama başlıklı makalemizde eskişehir anahtar, ford anahtar ve ford anahtarı hakkında bilgiler verilmektedir.