Bu yazımızda sizlere çağın bir adım önünde hareket eden Çilingir yada Anahtarcı hizmeti verdiğini düşünenler için bir takım bilgi mahiyetinde yazı ve görsel paylaşmayı düşünüyoruz. Yeniliklere İmza Atan Acemi Çilingir Anahtarcılar hakkındaki paylaşımımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Eskişehir’de mantar gibi biten ve durmadan çoğalmaya devam eden bu meslek dalı (Anahtarcı – Çilingir) teknolojinin getirdiği yenilikler ile harmanlanıp kullanıcıya değişik fikirler sunuyor. Hal böyle olunca ilklere imza atanlar kendilerini ispatlamış ve müşterilerinin de güvenliğini tehlikeye sokmuş oluyorlar. Günümüzde ise denetimden yoksun olan bu mesleğin daha ne gibi olumsuzluklara gebe olduğunu görüp yaşayacağız.

Bunun sonucunda bu işleri layıkı ile yerine getirmeye çalışan asıl meslek sahipleri ve hizmet almak isteyen müşteriler’de bu durumdan daima olumsuz etkilenmeye devam edecektir.

Daha önceden bu kişiler hakkında bilgilendirme amaçlı paylaşım yaptığımız yazımızda bu olayları farklı bir dilde ele almıştık. Bu paylaşımda bulunduğumuz yazımıza Acemi Çilingir ve Anahtarcılar başlıklı sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Yeniliklere İmza Atmak Önemlidir

İnsan ihtiyaçlarını karşılamak için yapılan araştırma ve geliştirme sonucu ortaya yeni fikir ve ürünler çıkar. Bu çıkan ürünlerin asıl amacı insanlara eskiye göre daha faydalı bir ürün hazırlayıp sunmaktır. Hazırlanan ürün kullanıcıya sunulduğunda olumlu tepkiler alıyorsa ürünün başarılı şekilde tasarlandığı ve insanlığa faydalı olduğu anlaşılır. Bizde bu ürünlerden bir tanesi olan ve kapı kilit güvenliğinde bizim ve sevdiklerimizin güvenliğini arttıran ve hırsızların kapı göbeklerini kırarak evlere girmelerini önleyen hırsızlara karşı çelik rozetli barel koruyucusu’ndan bahsedeceğiz.

Kapı ve kilit güvenliği için üretilmiş olan sistemler, kilit sistemleri, anahtar barelleri ve bunlarla beraber kullanılan aksesuar ürünleri ve koruyucu sistemleridir. Kapı koruma sistemini kullanıcılar güvenliğini arttırmak için taktırır.

Yeniliklere İmza Atan Acemi Çilingir Anahtarcılar

Yeniliklere İmza Atan Acemi Çilingir Anahtarcılar

Buraya kadar her şey normal gözükürken anahtarcı çilingir hizmetini bu işi bilmeyen ve korsan olarak çalışanlardan alan müşteriler almış oldukları hizmetlerde kendilerini ve sevdiklerini tehlikeye atıyorlar. Resimde görüldüğü gibi, hırsızların kapı barelini kırmalarını önleyen çelik kapı rozetinin işi bilmeyen kişiler tarafından kapıya monte edildiğini görüyoruz. Bu montaj hatalı olarak yapıldığı için yani montajı ters olarak yapıldığı için bareli hırsıza karşı koruması gerekirken bu hatalı montaj sonrası hırsızın işini kolaylaştıracak şekilde olduğu anlaşılıyor.

Böyle bir montajda ise kullanılan barel koruyucusunun bir anlamı kalmıyor ve kapıda süs olarak kaldığı görülüyor. Kullanıcılar her ne kadar kapı ve kilit güvenliğini arttırmak için kapılarını koruma altına almak isteseler de  bu yöntemi tercih eden ve ilklere imza atanlar ile çalışmak kendilerine faydadan çok zarar verecektir bunu da hatırlatmak ve bilmek gerekir.

 

Bir önceki yazımız olan Daihatsu Terios Oto Çilingir başlıklı makalemizde araba kapısı açma, Daihatsu Çilingir ve Daihatsu Terios Kilit Açma hakkında bilgiler verilmektedir.