Çilingir Kapıyı Nasıl Açar Video

Bilindiği üzere anahtarcı çilingir alanında faaliyet gösteren firmalar yani bu işi meslek edinmiş olan kuruluşlar elindeki takım ve taklavat ile yani kapı ve kilidin özelliğine göre ona uygun olan bir maymuncuk sistemi ile kapı açmaktadırlar. Niye maymuncuk sistemi ile kayı açarlar diye soracak olursak kapı ve kilidin hasar görmeden aynı anahtar sistemi ile kapınızı açmış gibi olduğu için yani hasarsız kapı açmak istedikleri için maymuncuk kullanılmaktadır. Birçok kişi günümüzde kapı açma işini merak etmiş ve başına geldiğinde ugraşmış olsa da sonuç olarak çilingirlerin kapıyı açmasından başka bir yol olmadığını ögrenmişlerdir.

Yani bir kişi kredi kartı ile kapı açma, röntgen firmi ile kapı açma, pet şişe ile kapı açmak istese de kapı ve kasa arasındaki lastik fitilden dolayı kullanacağı malzeme kapı arasına girmeyecektir, hareket etmeyecektir yada lastik fitilleri bozacak ve kapıya zarar verecektir. Ama çilingirler yüksen ücret ödeyip aldıkları kilit maymuncukları ile hasarsız olarak anahtar yuvasından aynı anahtarla kapı açma işlemi gibi kapılarınızı hasar vermeden layıkı ile açabilmektedirler. Çilingir kapı açma yöntemleri olarak maymuncuk kullanmalıdır.

Bu yazmış olduğumuz Çilingir Kapıyı Nasıl Açar Video başlıklı yazımızı bir kapı açma videosu ile örneklendirmek gerekirse firmamızın oto kapısını hasar vermeden kısa bir sürede nasıl açtığını göreceğiz. Eğer çilingir işini yapıyorsak gerekli takım ve bilgi birikimine sahip olmamız gerektiğini ve gerekli belgeler ile ustalık belgelerini almamız gerektiğini buradan söylemek isterim.

Çilingir Kapı Açma
Çilingir Kapıyı Nasıl Açar

Firmamızda çalışan tüm elemanlarımız anahtarcı çilingir ustalık belgesinden sonra bunun da bir üstü olan usta ögreticilik belgesi sahibidirler ve sabıka kaydı yoktur.

 

Bir önceki yazımız olan Eskişehir Anahtarcı Sümer Anahtarcı 0542 253 1649 başlıklı makalemizde eskişehir anahtarcı, eskişehir çilingir ve eskişehir sümer de anahtarcı hakkında bilgiler verilmektedir.

 1. Benimde bir doblo aracım var ama anahtar kapıları açmıyor, sadece kumanda işlem görüyor bu konuda da yardımcı olabilirmisiniz. Anahtar giriyor çeviriyor ama kilit açılmıyor neden olabilir acaba, bu arada güzel video olmuş elinize sağlık

  Cevap
  1. Oto kilidinizde sıkıntı var gibi gözüküyor, bunun için sizin oto kilit işi yapan ustalar ile iletişime geçmeniz gerekecektir. Eğer eskişehirdeyseniz bizi 0505 933 5956 nolu telefonumuzdan ararsanız size oto kilit işi yapan ustalarımıza yönlendirebiliriz, teşekkürler iyi günler dileriz.

   Cevap
 2. Pet şişe ile kapı açmak mümkün mü? Komşumuzun çelik kapısını pet şişe ile açmak istediler ama açılmadı bende çilingir çağarmalarını söyledim. Ben merakımdan soruyorum acaba bütün kapı kilitlerini pet şişe ile açabilirler mi?

  Cevap
  1. Pet şişe ile kapı kilidi açmak aslında sanıldığı gibi kolay ve basit değildir. Kapılar ve kapı kilitleri üretiminde bu tarz olaylar düşünülerek kapı üreticileri bunlara önlem almışlardır. Yani kapı arasına herhangibir cisim girmesin diye demir takviyeler ve fitil contalar ile kapı arası güçlendirilmişdir. İşde bu yüzden siz kapı kilidini pet şişe ile açmak istemeniz durumunda başarısız olur ve sadece elinizi yaralayıp kesmiş olursunuz. Kimi kapılar ise bırakın pet şişeyi tornavida veya levye gibi kırarak hasar vermeye bile karşı korumalı olduğu için zorlama ve kırmaya karşı daha dayanıklı olarak üretilmektedir. Yada siz bu sistemleri kapınıza daha sonradan bize ugrayarak kapı kilidi ve kasasını güçlendirme aparatlarından taktırabilirsiniz. Kapı kilitleri için hırsıza karşı sistem kapı koruma sistmleri için firmamıza ugrayınız.

   Cevap
  1. Çilingirlerin kapıyı açmak için kullanmış oldukları maymuncuk elemanlarını piyasadan temin ederek alamazsınız. Bu ürünler kayıtlı kişilere evrak karşılığında tutanak tutularak teslim edilmektedir. Bu ürünlere yasal yollarla ulaşmak için işyeri sahibi olmanız gerekli yani işyeri olan ustalık belgesi olan kişiler temin edebilir. Yasa geregi işyeri açmak için ise ustalık bekgesi şart olmakla beraber sicil kayıtlarının da olmaması ve bu işi yapabilecek engelinin bulunmaması gerektiğinide belirtmek isterim. Piyasadan bu tarz ürünleri temin edip bünyenizde bulundurmanız sizi ve bu ürünü satan kişileri zan altında bırakacaktır. Yapılacak olan denetlemeler sonucunda alan ve satan kişiler yasaya karşı suç işledikleri için suçlu durumda olacaklardır.

   Cevap
  1. Kilitli kapı kredi kartı ile hiçbir zaman açılmaz. Kilitli kapılarda kapının açılması için usta bir çilingir ile iletişime geçmeniz gerekir. Biz çilingir olarak kilitli kapılarda kapının anahtarlarının içerde olup olmaması, yeni göbek takılacakmı, ev sahibi kim ve kapıyı açtıracağı kişinin kimlik ve adres bilgileri ile o kişinin nezaretinde açıldığına dair bir tutanak tutarak kilitli kapılarda kapı açma işlemlerini uygulamaktayız

   Cevap
  1. Biz ruhsatlı ve ustalık belgesi sahibi olduğumuz için maymuncuk sistemlerini almaya ve kullanmaya hak kazanmışızdır. Biz çilingir olarak ev kapılarında da bu tarz maymuncukları kullanmakda ve kapı anahtar ve kilitlerine zarar vermeden kapı açma işlemlerini yapmaktayız. Ev kapısı açma çilingir hizmetleri için firmamızdan yardım alabilirsiniz.

   Cevap
  1. Tabiki maymuncuk ekipmanlarımız kapıların açılmasında bizlere fayda sağlamaktadır. Önemli olan kapının hızlı değilde hasar verilmeden açılıp tekrar kullanılabilmesidir. Kapı açma metotları kapıdan kapıya ve kilitden kilide göre değişir. Ona göre açılma süreleride farklılık gösterebilmektedir

   Cevap
  1. Kapı açma sanatı çilingirlerin yaptığı bir sanattır. Bu kapı açma işleminde kullanılan maymuncuk sistemleride yine çilingirlerin kullanması gereken malzemeler arasına girer. Açıktan kaydı olmayan, ustalık belgesi olmayan ve işyeri olmayan çilingir vasfını taşımayanlara maymuncuk satışı yasal değildir… Maymuncuk satışlarında alıcı ve satıcı arasında ürün satışı yapıldığında sözleşme doldurulur. Sözleşmede alıcının adres telefon bilgileri, işyeri ünvanı almış olduğu ürünün özelliği ve bir takım bilgiler yer almaktadır.

   Cevap
  1. “Takım Çalışır El Ögünür” ata sözünden yola çıkarak cevaplarsak bu takımlar bizim için olmazsa olmazlarımızdandır :)

   Cevap
  1. Çilingirin yapması gereken işler olarak soracak olursanız, kapınızı açması için görüştüğünüz çilingirin size o evin kendinizemi ait olup olmadığı, anahtar ve kapının ne konumda olduğu ve anahtarları nerede nasıldı gibi soruları ile size soru sorarak yeterli bilgiyi almak zorundadır. Eğerki kanaatı gelirse ancak bu şekilde hizmet vermelidir. Sonuç itibari ile günümüzde birçok olaylar ile karşılaşan bir çilingirin bu tarz bilgileri bilmesi gereklidir, hal böyle iken bazı kapılarda da tutanak tutması bile gerekir. Nedirbu tutanak ne işe yarar kim nasıl tutar sorularının cevabını yayınladığımız yazımız olan Çilingir Kapı Açma Tutanağı başlıklı yazımızı da inceleyerek bu konudada bilgi sahibi olabilirsiniz…

   Cevap
 3. Çilingirlerin kapı açma yöntemleri hep bu elinizdeki maymuncuklarlamı olur? Eğer öyleyse tüm kapılar kısa sürede ve hasarsız açılabilmektedir.

  Cevap
  1. Maymuncuk kullanmak bizim işimizi kolaylaştırmaktadır fakat tüm kapılar bu tarz bir sistem ile açılmıyor kimisi başka metotlarla kimisi delinerek veya kapı kilidinin özelliğine bağlı olarak değişik uygulamalar ile açılmaktadır. Ama maymuncuk olsada tüm kapıları bu kadar kısa sürede açma şansımız olmuyor. Elimizdeki maymuncuklarımız ile ugraşarak en kısa sürede açmak bizim amacımızdır. Bunun içinde kendimizi sürekli yeniliğe açık tutarak değişik ürünleri kullanarak bu konuda firmalardan destek almaktayız.

   Cevap
 4. Tüm kapıların kilit sistemi değişikken kapı kilidi nasıl açılır. Bunun ahşap kapı için olanı farklı çelik kapı için olanı farklı. Hal böyle olunca çilingir kapıyı açarken hiç zorlanmaz mı

  Cevap
  1. Tabiki her kapının açılması kilidin yapısı ve kapının özelliğine göre değişiklik göstermektedir. Burada önemli olan çilingirin kapıyı ne kadar sürede açması değil önemli olan açılmış olan kapının zarar görmemesi ve kilidin tekrar kullanılabilir olmasıdır. Çilingirler kapı kilidini açarken kapıda var olan kilidi bilip ona göre uygun malzemeler ile çalışması gerekir. Bunu bilen bir çilingir ise elindeki ÇİLİNGİR MALZEMELERİ yardımı ile kapıları ve kilitleri kolaylıkla hasarsızca açabilmektedir.

   Cevap
  1. Maymuncuk kullanarak birçok değişik özelliğe sahip olan ahşap kapı çelik kapı ve demir kapı kilitlerini açmak mümkündür. Biz çilingirlerin bu kapıları açarken maymuncukla açması bizim işimizi kolaylaştırmanın yanısıra açılacak olan kilide zarar vermemesi en önemli unsurdur. Bu sayfada bu sorular hakkında gerekli bilgiler yayınlanmıştır. Sorunuza cevap alabileceğiniz ve kapı açma metotlarını video eşliğinde paylaştığımız Kilitli Kapı Nasıl Açılır başlıklı yazımızı inceleyabilirsiniz. Bu yazımızda değişik kapı açma uygulaması sırası ile videolu ve anlatımlı olarak size sunulmuştur. Sorunuza cevap ve bilgi almak için Video anlatımlı KİLİTLİ KAPI NASIL AÇILIR yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

   Cevap
  1. Anahtar sistemine sahip olan ne marka kilit olursa olsun çilingir maymuncuğu yardımı ile o anahtar yuvasından çalışmak sureti ile her türlü kapıyı açabilir. Nasıl ki çelik kapı kilitleri, çelik para kasası kilitleri ve otomobil kapı kilitleri birbirlerinden farklı yapıda ve anahtar sistemine sahipse ve çilingir bu kilitlerin tümünü ustalık ile açabiliyorsa sizinde bahsettiğiniz gibi demir kapı kilitlerinide ustalık ile açabilir. Bunun için yapmanız gereken tek şey sizin sadece usta çilingir den yardım almanız gerekir, iyi günler..

   Cevap
  1. Aynen dediğiniz gibi özellikle yeni kapı modellerinde “Pet Şişe İle Kapı Açmak” artık hiç kolay olmuyor. Yeni kapı modellerinde kapı arasına lastik fitil ve demir parça konulduğu için artık eski kapılar gibi araya kredi kartı pet şişe sokma şansları ortadan kalkıyor. Yapılan işlemler kapıya ve kilide zarar veriyor ve lastiğin parçalanmasını sağlıyor. Bu yüzden yeni kapı modellerinin çoğunda plastik kart ve şişe ile kapılar eskisi kadar kolay açılmıyor

   Cevap

Mesaj Yorum