Günümüzde hırsızlığa karşı birçok proje geliştirilip hırsızlardan korunma anlamında kullanıma sunulmaktadır. Bunlardan birçoğu caydırıcı özelliğe sahip olan sistemler olarak bilinsede hırsızın kapıya müdahele etmesini önleyecek bir sistem değildir. Bu yüzden güvenliğin oluşması için kapı ve kilit sistemlerinizi korunaklı hale getiriyoruz. Biz bu sayede hırsızın evlerinize girmeden daha kapının başındayken nakavt edilmesini sağlayan bu kapı kilit koruma sistemi ile karşınızdayız.

Hırsızlık olaylarının bir çoğu daire giriş kapılarından girilmek sureti ile yaşanmaktadır. Bu olayların başında kapısını kilitlemeden evden çıkmış olan ev sahipleri genelde hırsızlığa maruz kalan kesimlerin en başında gelmektedir. Kilitli olmayan bir kapının hırsızlar tarafından 1 Dakika içerisinde açılabileceğini sakın unutmayınız ve bu önerimizi dikkate alarak bundan sonra evlerinizden ayrılırken muhakkak kapı kilitlerinizi hem alttan hemde üstten kilitleyiniz.

Peki kilitli bir kapı hırsız tarafından nasıl açılır, açılabilirmi diye soracak olursanız burada kapıda kullanılmış olan anahtar ve aksesuar koruyucu sistemler devreye girmektedir. Çelik kapıların günümüzde ahşap kapılara göre tercih edilmesi çelik kapıları çoğu ev kapısında görmemize neden oluyor. Daire giriş kapısında çelik kapı kullanan kullanıcılar kapılarını eski sistem ile taktırdıklarında bu eski sistem ile takılmış yani korumasız kapı kilitleri kapı kilitliyken bile açılabilmektedir. Bu konuya örnek olarak yazmış olduğumuz yazımız size çelik kapılarda kilit seçimi nasıl olmalıdır, korumasız çelik ve ahşap kapı kilitleri nasıl hırsızlar tarafından kilitliyken açılabilir’i anlatmaktadır. Bu konu hakkında detaylı bilgiye ulaşabileceğiniz sayfamız Çelik Kapılarda Kilit Sistemi Seçimi başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Hırsıza Karşı Kilit Sistemi

Ev kapısını kilitledikten sonra eve geldiğinde hırsız tarafından kapı göbeği kırılarak evine girilen pek çok insan vardır. Bu olayı çevrenizde yaşayan yada yaşamış olan yakın arkadaşlarınızda bulunmaktadır. Günümüzde hırsıza karşı önlem amaçlı birçok caydırıcı önlemler alınmaktadır. Bunlardan birkaçı da bina girişine kayıt yapabilen kamera sistemi kurdurmak yada ev alarmı taktırmaktır. Bu alınan önlemler hırsızın kapınızı açıp evinize girmesine mani olmaz sadece yapacağı girişimden caydırmış olur. Kapı göbeğini kırarak eve giren hırsızlara Türkiye’nin bilenen kilit markası KALE KİLİT‘ den büyük bir darbe gelmiştir. Dünyada ilk ve tek olarak üretilen “Kale Alarmlı Barel” hırsızların barel kırarak yapmış oldukları hırsızlıkları önlemektedir. Kapı silindiri (kapı bareli) kırarak açılan kapılar artık Kale Tuzaklı Alarmlı Silindir sayesinde birçok bina koruma altına alınmıştır. Konunun detaylı anlatımı için kale tuzaklı alarmlı silindir, kale alarmlı barel özellikleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Yazımızın başlığında yer alan HIRSIZA KARŞI KESİN ÇÖZÜM sunan kapı koruma sistemimiz ise yukarıda dediğimiz gibi hırsızın evlerinize girmeden daha kapının başındayken nakavt etmenizi sağlayacak bir üründür. Bu ürün bir kilit değildir, kapı bareli (silindir) üzerine ve kapı kasası ile kapı kanadına monta edilen koruyucu aparatlardan oluşan kilit koruma sistemi dir. Hırsızlar ne tür kapı olursa olsun barelleri kırarak veya kapı arasına levye sokarak kilitleri patlatma yöntemi uygulayarak kapıları açmaktadırlar. Bizim bu ürünümüz ise ahşap ve çelik kapılarda kullanılan tüm kapı kilidi ve kapı barelini koruma özelliğine sahip olan bir üründür. Hırsızlığa karşı kilitli tırnak projesi de diyebildiğimiz dıştan takmalı ve içerden özel vidaları yardımı ile monte edilen göbek koruyucu sistemi ile kapı ve kasaya kapı açıkken monte olan kapı kapandığında ise kapı arasındaki levye veya tornavida girecek olan alanı kapatan ve körleyen profil koruyucu çubuklar sayesinde artık kapı kilitleri koruma altına alınmaktadır.

Bu güne kadar hırsıza karşı kilit koruma sistemi takmış olduğumuz hiçbir kapıya hırsız girememiştir…

Hırsızın bu sistemi kapı üzerinde gördükten sonra kapıya müdahele etme şansı yoktur. Fakat bu sistemin hırsızlara karşı kapınızı açılamaz hale getirme gibi bir avantajı varken birde dez avantajı vardır. Eğer ki yanlışlıkla anahtarlarınızı almadan evden ayrılırsanız biz çilingirler bu sistemin takılmış olduğu kapıları malesef diğer kapılara uyguladığımız yöntemleri uygulayarak açamıyoruz. Böyle bir koruyucunun takılı olduğu kapının açılabilmesi için ektra zaman harcayarak birçok malzeme ile çalışmak sureti ile bu kapıları çilingir marifeti ile açabiliyoruz.

Hırsıza karşı kilit olmaz demeyin, kapı kilit güvenliğiniz için sizde bu koruyucu sistemleri kapılarınıza güvenliğiniz adına muhakkak taktırınız…

Hırsızlara Karşı Kilitli Tırnak Projesi

 

Bir önceki yazımız olan Eskişehir Anahtarcı Yenidoğan Anahtarcı 0542 253 1649 başlıklı makalemizde anahtarcı, anahtarcı çilingir ve çilingir hakkında bilgiler verilmektedir.