Hırsız Kapıyı Nasıl Açar

Hırsız kapıyı nasıl açar, Çelik kapılar ne kadar dayanıklıdır, hırsızlıkdan korunmak için kapı kilitleme yolları gibi araştırmalar yapıp kapılarınızın ve kilitlerinizin hırsızlar tarafından açılamaz hale getirilmesi için bir sürü zaman ve emek harcadığınız günler olmuştur. Tek sebep ise hırsızların kapılarınızı açmaması ve hırsızlık olayları ile karşılaşmamak için bu gereklidir. Bu olaylarla karşılaşan kişiler hırsızlık işleminden sonra maddi kayıpların dışında bir takım psikolojik sorunlarda yaşayabilmektedirler. İşde bundan dolayı kişiler can ve mal güvenliğini nasıl artırabileceklerini ögrenerek kendilerinin ve sevdiklerinin bu tür durumlar ile karşılaşmalarının önüne geçmek istemişlerdir.

Peki nedir bu işin sırrı diye soracak olursak, yani hırsız kapıyı nasıl açar diye düşünmeden önce bir hırsız eve veya işyerine en kolay nerelerden ve nasıl girebilir onu bilmek gereklidir bu işlemin sonrasında ise kapı ve kilitlerinizin güvenliğini almak daha mantıklı olacaktır diye bir hatırlatmada bulunmak isterim. Eğer ki daireniz alt katda ise veya dairenizin cam veya balkon kapıları yakınında bir yangın merdiveni varsa ilk başda bunları emniyete almanız gerekecektir. Pimapen tarzı pvc pencere ve kapılar esnek elzemelerden üretildiği için sert bir cisin yada zorlamalarda esneyerek kilit kısımlarından kurtulabilmektedir. Bu yüzden kapı ve pencerelerde pvc malzemelerin esnekliğini gidermek için pvc kapı ve pencere menteşesi, veya pvc emniyet kilitleri taktırarak önleminizi alabilirsiniz.

Eğerki daire kapınız eski ve değiştirme imkanınız yoksa bir yere giderken mutlaka ve mutlaka kapı kilitlerinizi kilitlemelisiniz. Unutmayın ki hırsızlar kapı açmak için zaman ile yarışmaktadırlar. Kilitsiz olan bir kapı kısa sürede açılıyorsa siz alt ve üst kilitlerinizi kilitlerseniz kapınızın açılması için ekstra zaman ve ugraş harcaması gerekmektedir. İlk başda bir hırsız kapı açmak için en basit olan ve en kısa sürede açabileceği kilitsiz kapıları tercih edecektir. Siz kapılarınızın alt ve üst kilitlerini kilitleyip bu fırsatı onlara tanımayabilirsiniz. Daha sonra ise kapı ve kilitleriniz için takviyede bulunabilirsiniz. Yani hırsızlar kapı açmaz ama kapı ve kilitlerinizi kırarak içeri girerler. Siz ise kapı ve kilitlerinizin hırsızlar tarafından açılamaması için kilit ve kapı koruma sistemi taktırabilirsiniz.

Firmamız bu konuda sizlere hizmet vermektedir. Ahşap ve çelik kapılar için kapı kilit koruyucu sistemler ile kilit göbeği barel muhafaza altına alınarak dışarıdan gelen zorlama ve darbelere karşı kırılamaz hale getirilir. Diğer bir parçası da kapı kasası ve kapı kanadına takılan 2 parçadan oluşan ve kapı kapandığı zaman iç içe geçen koruyucular takılarak kapı arasına herhangibir cisim sokma şansları kalmaz ve bu durumda kapı kilidi ve kasasına zorlama ile kırma şansları da kalmaz. Firmamızdan hırsızlara karşı kapı kilidi ve kapı koruma sistemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

hırsız kilidi
Hırsız Kapıyı Nasıl Açar

 

 

Bir önceki yazımız olan Eskişehir Anahtarcı Yenidoğan Anahtarcı 0542 253 1649 başlıklı makalemizde anahtarcı, anahtarcı çilingir ve çilingir hakkında bilgiler verilmektedir.

 1. Bu hırsızlar için bir sistem geliştirilse fena olmaz. Bunlar her kapıyı açıp giriyor pes yani. Daha 2 gün önce komşumuzun kapı kilidini patlatmışlar.

  Cevap
  1. O zaman sezgin bey sizin Hırsıza Dur Diyer Kapı Kilit Koruma Sistemi ile tanışma zamanın gelmiş. Bu sistemin takılı olduğu hiçbir evde daha hırsızlık olayı olmamış olup sistemin takılı olmadığı kapılarda alt komşularına, üst komşularına ve karşı komşularına hırsızların girdiğine şahit olduk. Sizde kapı kilidinize hırsızların ulaşarak kırmalarını ve zorlayarak kapıları patlatarak açmalarını istemiyorsanız Hırsıza Dur Diyer ESCAN Kapı Kilit Koruma Sistemlerini kapınıza taktırınız. Bu sayede aklınız kapınızda kalmasın..

   Cevap
 2. Hırsızların kapı açma mantığı yazınızda da dediğiniz gibi hep aynı ya kilit göbeği kırıyorlar yada kilit dillerini levye gibi cisimler ile zorlayarak kilidin dilini bozarak kapıyı açıyorlar. Bu işlemi ahşap ev kapıları, pimapen ve aliminyum iş yeri kapıları ile içi boş olan yani beton dökülmemiş ince saç çelik kapılarda uyguluyorlar. Bu durum ile karşılaşmış olan mağdurlar bunu iyi bilir. Bizler de çilingir olarak gittiğimiz kapılarda hırsızlık girişimi sonrası kilit açma ve kilit değişimi için gittiğimizden dolayı iyi biliriz. Bu yöntemlerin önüne geçen mekanik koruma sistemimiz sayesinde çok şükür artık bu olayları müşterilerimiz yaşamıyor. Kapı ve kilit güvenliğiniz için sizde kilit koruma sistemlerini tercih ediniz.

  Cevap
  1. Hırsıza karşı kilit olmaz demeyin önleminizi alarak hırsızla kapınızda uğraşma şansı tanımayın. Değerli yazınız için teşekkürler..

   Cevap
   1. Hırsız kapıyı hep anahtar kullanarak açıyor sanıyordum ama bu bahsetiklerini ve bir kaç yorumu okuduktan sonra kapıların kilitlerini kırdıklarını ve anahtar yuvasını patlattıklarını öğrendim. Önemli olan demek ki kapının ve kilidin sağlam seçilmesiymiş. Verdiğiniz bu bilgilerden sonra bu konuda daha dikkatli olacağımı söyleyebilirim teşekkürler ustacım

    Cevap
    1. Kemal bey hırsızlar kapı kilitlerini çoğu zaman anahtar ayarlama yoluna gitmeden kırma yöntemi yada bozma yöntemi ile açıyorlar. Anahtarları bir şekilde yedeklerini veya aslını ele geçirdiklerinde de kapı kilitlerini açabilirler ama bunun için sürekli sizin açığınızı bulup anahtarınıza sahip olmaları gerekir. Genelde yaşanan hırsızlık olaylarında evde kimsenin olmadığı bir gün ve saatte kapı kilitli değişse 2 dakikada kapı kilitliyse her kilit için kapının ve kilidin özelliğine bağlı olarak 3 ila 10 dakika arasında yani toplamda 2 kilit için 10 dakika veya yarım saat gibi bir sürede kilitli kapıyı kilit ve anahtar göbeğini kırma işlemi ile açtıkları oluyor. Bu yüzden hırsızlar anahtar kullanmadan çoğu kez kilitleri kırarak kapıyı açtıkları oluyor. Sizde kapı ve kilit güvenliğinizi alarak hırsızın kilidi kırmasının ve göbeği kırmasının önüne geçerek hırsızların kapıyı açmalarının önüne geçebilirsiniz.

     Cevap
 3. Hırsızlar kapıları nasıl açar çoğu kez videodan izleme şansım olmuştu ama dün gece alt komşumuzun kapısını da kırarak kilidi parçalayıp bir hırsızlık girişimi oldu. Alt komşu tatildeydi ve evde kimse yoktu. Biz sesi duymamız üzerine aşağı daireye indik o sırada kapının göbeğini patlatmışlar kapıyı açmaya çalışıyorlardı. Sesimizi duyunca apar topar merdivenden kaçarak gözden kayboldular. Yazınızda da bahsettiğiniz üzere hırsızlar kapıya anahtar uydurmak yerine kilit göbeğini kırarak yani kilidi patlatarak kapıyı açmak istemişlerdi. Bende bu yaşanan olayı aktararak yazınıza katkıda bulunmak istedim, teşekkürler..

  Cevap
  1. İskender bey bizler de sizlerin şahit olduğu olayları çok sıkça yaşıyor ve karşılıyoruz. Bu hırsızların anahtar uydurma şansları zaten olmaz. Anahtarı uydurmak yerine ele geçirebilirler ama bunun dışında günümüz şartlarında üretilen pek çok markanın kilidine anahtar uydurma şansları yoktur. Bunun dışında kapı göbekleri de çok kez kırıldığı ve kapıların açıldığına şahit olduk. Bu yüzden Hırsız Kapıyı Nasıl Açar Kilitli Kapıyı Hırsız Nasıl Açar diye merak edenlerin yazımızı okumalarını ve varsa başlarından buna benzer geçen olayları yazarak diğer okurlarında faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

   Cevap

Mesaj Yorum