Hırsız Kapıyı Nasıl Açar

Hırsız kapıyı nasıl açar, Çelik kapılar ne kadar dayanıklıdır, hırsızlıkdan korunmak için kapı kilitleme yolları gibi araştırmalar yapıp kapılarınızın ve kilitlerinizin hırsızlar tarafından açılamaz hale getirilmesi için bir sürü zaman ve emek harcadığınız günler olmuştur. Tek sebep ise hırsızların kapılarınızı açmaması ve hırsızlık olayları ile karşılaşmamak için bu gereklidir. Bu olaylarla karşılaşan kişiler hırsızlık işleminden sonra maddi kayıpların dışında bir takım psikolojik sorunlarda yaşayabilmektedirler. İşde bundan dolayı kişiler can ve mal güvenliğini nasıl artırabileceklerini ögrenerek kendilerinin ve sevdiklerinin bu tür durumlar ile karşılaşmalarının önüne geçmek istemişlerdir.

Peki nedir bu işin sırrı diye soracak olursak, yani hırsız kapıyı nasıl açar diye düşünmeden önce bir hırsız eve veya işyerine en kolay nerelerden ve nasıl girebilir onu bilmek gereklidir bu işlemin sonrasında ise kapı ve kilitlerinizin güvenliğini almak daha mantıklı olacaktır diye bir hatırlatmada bulunmak isterim. Eğer ki daireniz alt katda ise veya dairenizin cam veya balkon kapıları yakınında bir yangın merdiveni varsa ilk başda bunları emniyete almanız gerekecektir. Pimapen tarzı pvc pencere ve kapılar esnek elzemelerden üretildiği için sert bir cisin yada zorlamalarda esneyerek kilit kısımlarından kurtulabilmektedir. Bu yüzden kapı ve pencerelerde pvc malzemelerin esnekliğini gidermek için pvc kapı ve pencere menteşesi, veya pvc emniyet kilitleri taktırarak önleminizi alabilirsiniz.

Eğerki daire kapınız eski ve değiştirme imkanınız yoksa bir yere giderken mutlaka ve mutlaka kapı kilitlerinizi kilitlemelisiniz. Unutmayın ki hırsızlar kapı açmak için zaman ile yarışmaktadırlar. Kilitsiz olan bir kapı kısa sürede açılıyorsa siz alt ve üst kilitlerinizi kilitlerseniz kapınızın açılması için ekstra zaman ve ugraş harcaması gerekmektedir. İlk başda bir hırsız kapı açmak için en basit olan ve en kısa sürede açabileceği kilitsiz kapıları tercih edecektir. Siz kapılarınızın alt ve üst kilitlerini kilitleyip bu fırsatı onlara tanımayabilirsiniz. Daha sonra ise kapı ve kilitleriniz için takviyede bulunabilirsiniz. Yani hırsızlar kapı açmaz ama kapı ve kilitlerinizi kırarak içeri girerler. Siz ise kapı ve kilitlerinizin hırsızlar tarafından açılamaması için kilit ve kapı koruma sistemi taktırabilirsiniz.

Firmamız bu konuda sizlere hizmet vermektedir. Ahşap ve çelik kapılar için kapı kilit koruyucu sistemler ile kilit göbeği barel muhafaza altına alınarak dışarıdan gelen zorlama ve darbelere karşı kırılamaz hale getirilir. Diğer bir parçası da kapı kasası ve kapı kanadına takılan 2 parçadan oluşan ve kapı kapandığı zaman iç içe geçen koruyucular takılarak kapı arasına herhangibir cisim sokma şansları kalmaz ve bu durumda kapı kilidi ve kasasına zorlama ile kırma şansları da kalmaz. Firmamızdan hırsızlara karşı kapı kilidi ve kapı koruma sistemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

hırsız kilidi
Hırsız Kapıyı Nasıl Açar

 

 

Bir önceki yazımız olan Eskişehir Anahtarcı Yenidoğan Anahtarcı 0542 253 1649 başlıklı makalemizde anahtarcı, anahtarcı çilingir ve çilingir hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

 1. Hırsızların kapıları kırarak açmaması için bu takmış olduğunuz hırsız kilidini taktırsak bunda 100 % hırsız kapıyı açamaz diyebilirmiyiz. Yani takılması ile takılmaması arasında fark olurmu kısacası bunu sormak istedim cevaplarsanız sevinirim çünkü böyle bir sistem yaptırmayı düşünüyoruz. Artık civarlarımızda hırsızlık olayları artış gösterdi ve tedirginiz. Memnun kalırsak tanıdıklarımızada önereceğim birazda bu yüzden araştırmak istiyorum, şimdiden teşekkürler

  Cevap
  1. Yalçın bey sistemimiz kapı kilidi ve kapı kasası için geliştirilmiş bir sistem olup bunu samimiyetle söylemek gerekirse Escan Hırsız Kilidi olarak takmış olduğumuz kapılara şimdiye kadar hırsız girememişdir, piyasadan, yada istediğiniz yerden bunun araştırmasını yapabilirsiniz. Öncelikle bu sistemin avantajı nedir, niye bu koruma sistemi o kadar iyi ve hırsıza karşı kapıyı açılamaz hale getirir diye soracak olursanız biz eskişehirde anahtarcılık ve çilingirlik işleri de yaptığımız için hırsızlık vakalarında kapı açma ve kilit değiştirme işleri için firmamızı arayarak bizlerden destek alan müşterilerimiz olmuştur. Bizler bu gibi olaylar ile karşılaşan kişilere anahtar ve çilingir alanlarında hizmet sunmak için gittiğimizde hep aynı şey ile karşılaşmışızdır. Hiç bir kilitli kapıda hırsız kapıya zarar vermeden kilitleri ve kapıyı kırmadan içeriye girmemişdir. Yani kapı ve kilitler kırılmış, anahtar göbeği kırılarak kapı açılmış yada kapı arasına levye sokularak kapılar kanırttırılıp kilitler zorlanarak ve kırılarak açıldığını defalarca görmüşüzdür. Niye bu sistem hep böyle çalışır diye düşünürsek kapı 2 şekilde açılabilir, bunlardan biri kapı kilit göbeği yani anahtar yuvası kırılarak kapı kilidi açılır, hırsızlar burada kapı kilidini kırmak zorunda… 2. şekilde ise kapı arasına levye veya tornavida sokularak kapı esnetilir ve yine kapı kilidinin dilleri kırılarak kapı açılmaktadır. Buradada kapı kilidi kırılır yani hırsızlar burada da kapı kilidini kırmak zorundadır… Her 2 işlemdede ortak bir sunuç hırsız kapılarınızı açmak için kapı kilidinizi kırmalı.
   Biz bu sistemlerin önüne geçebilmek için işde bahsetmiş olduğumuz bu Escan Hırsız Kilit Sistemleri ile kapı kilit göbeği ve kapı kilidini hırsızlar tarafından kırılamaması için barel muhafazası yani barel koruyucu ile kilit muhafazası yani kilit koruyucu olarak tüm ahşap ve çelik kapılara gönül rahatlıgı ile uygulamaktayız.
   Takılan bu parçalar ile barel ve kilit koruma altında olduğu için zorlama ve darbelerde ilkbaşda takmış olduğumuz ve çelik, döküm karışımı malzemeden üretilmiş olan koruyucuları kırması ve daha sonra kapı kilit ve göbeklerini kırması gerekecektir. Bu yüzden bir hırsız bu kapıyı açmak istese en azından kapı başında Makine ve takım ile ses çıkartarak 1 – 2 saat kadar ugraşması gerekir diye düşünüyorum. Piyasada birçok marka ve modelde kapı bulunmakta ve fiyatları ise 400 tl ile 4000 tl arasında değişmektedir. Nedir bu 2 çelik kapı arasındaki fark diye düşünürseniz, kullanılan malzeme, göbek koruyucusu ve çelik kapı saç kalınlığı ve aksesuarlar diyebiliriz yani basit çelik kapı kilitlerinde eski sistem ve dayanıksız ürün kullanmaları, kapı sacı kalınlığında birisinde 0.75mm saç kullanılırken diğerinde 2.0mm kalınlıgında saç kullanılması, birinde kilit göbeği çıkıntılı olarak kapıda hırsızların kırabilecek durumda olması yine diğerinde ise kapı göbeği gözükmemesi yani barel muhafaza altına alınmış olması gibi etkenler bu fiyat ve arasındaki kaliteyi sergilemektedir.
   İşde bizim bu koruma sistemimizde de aynı korumayı sağlamakda ve kapı takılırken yaptırmadığınız özellikleri daha sonradan kapı ve kilit koruma olarak taktırabilme imkanını sizlere sunmaktadır. Umarım yazmış olduğum yazı sizlere bir takım bilgi edinme ve bir fikir sahibi olma şansı tanımışdır. Ürün incelemesini firmamızdaki kapı üzerindeki demodan yapabilirsiniz.

   Cevap
 2. Çelik kapımızı güvenli hale getirmek istiyoruz bunun için kapımıza hırsızların kapıyı açmaması için üretmiş olduğunuz ürünleri taktırsak fayda sağlarmı. Bu ürünlerde hırsızlar tarafından açılabilir mi acaba. Bu konu bizim için çook önemli olduğu için cevaplarsanz sevinirim lütfen.

  Cevap
  1. Hırsızların kapılarınızı açmaması için geliştirilmiş olan düzenekler kapınıza takılırsa hırsızın kapı kilidini veya anahtar yuvasını kırması engellenmiş olunur. Bu ürünün takılmış olduğu kapılarda bu güne kadar herhangibir hırsızlık olayına rastlanmamıştır. Böyle bir ürünü biz çilingirler bile bırakın kilitli olmasını çekili bile olsa arasına takım malzeme sokma şansımız olmadığı için ugraşarak, takım taklavat kullanarak veya malzeme değiştirerek yarım saat kadar ugraştıkdan sonra açabilmekteyiz. Hırsızın kapı kilitlerinizi açmaması için çalışma alanlarını kısıtlayıp kapıya ve kilidi takviye sağlamakla kapınızı kırılamaz ve açılamaz hale getiriyoruz. Ürünün demo uygulaması firmamızdaki kapı maketi üzerinde mevcut olup bu ürünü tüm ahşap ve çelik kapılar için uyarlayabilmekteyiz. Kapı ve kilit güvenliğinizi arttırmak için firmamızdan kapılarınıza hırsız kilidi ürünü taktırabilirsiniz.

   Cevap
  1. Biz anahtarcı ve çilingirler ustalık belgesi sahibi ve işyeri sahibi olduğumuz için kapı açma işleminde maymuncuk aparatlarını alıp kullanabilme hakkına sahibiz. Kilitli kapı açmak için kullandığımız maymuncuk malzemelerinin satış ve kullanımını ikinci şahıslara yapmak yasaktır. Bu yüzden bu malzemelerin temininde kapı açma malzemeleri alacak olan kişilerin ürünleri alırken tutanak ile almalası ve karşılığında işyeri ve ustalık belgelerini göstermesi gerekmektedir. Bu ürünlerin satışı firmamız tarafından yapılmamakta olup bu tarz ürünler piyasada kolaylıkla temin edilmemeli ve herkeze verilmemelidir. Biz dahi çilingir olarak gittiğimiz yerlerde kapı açma işleminde tutanak düzenleyerek kişilerin kapılarını açmak zorundayız

   Cevap
  2. Kapı açma aparatları, maymuncuk sistemleri ve çilngir malzemelerinin satışının kayıtlı olmayanlara yapılması, bu ürünlerin kayıtsız kişiler tarafından bulundurulması ve kullanılması suç dur. Zaten anahtarcı çilingir hizmeti veren kuruluşlar bu ürünleri temin edebilmektedir ama bu ürünlere yine kendilerinin sahip çıkamaması yada ustalık belgesi olmayan ruhsatı olmayan ve dükkanı bulunmayan ikinci şahıslara satışı yasaktır, yasakda olmalıdr. Böyle bir hassas konunun da emniyet birimleri tarafından kontrol edilip denetleme altına alınması şarttır.

   Cevap
 3. Her kapıyı açan anahtar varmı bu anahtarların satışını herkeze yapıyormusunuz. Hırsızlık yapmak isteyen bir kişi böyle bir anahtar ile herkezin evine girebilir mi?

  Cevap
  1. Her kapıyı açan anahtar diye bir şey yoktur, yani fabrikalar her kilit için ayrı bir şifre dizayn eder ve bu şifreler birbirlerini açmaz. Yani üretilen her partideki kilit anahtarlarının şifreleri birbirinden farklı olarak üretildiği için bu çok zor bir ihtimaldir. Bazı özel sistemler için üretilmiş olan kilitlerde sadece tek anahtar tüm sistemi açabilmektedir bunuda kilit yapım aşamasında özel olarak ürettirip temin edebilirsiniz. Bunun dışında fabrika kilit üretiminde aynı şifreden anahtar üretmez çünkü bu riskli bir olay ve bunun sonucunda herkez birbirinin kapısını kendi anahtar ile açarken kendi evini de başkası açabilir. Neyse böyle bir üretim olmadığı için böyle bir ürünün satışıda mümkün olmayacaktır. Siz kapı anahtarınıza sahip olduktak sonra kimse başka bir anahtar ile sizin kapı kilidinizi açamaz

   Cevap
 4. Hırsız nasıl kapıyı levyeyle nasıl açar. Karşı komşumuza hırsız girmiş gelen polisler eve levye gibi bir cisimle kapı kilidinin kırılarak girildiğini söylemiş buna bir çözüm yokmu?

  Cevap
  1. Başta söylemek istiyorum Hırsız Kapıyı Açmaz, Kapıyı Kırarak İçeriye Girer kapınızı kırdığı için de evinize girerek hırsızlık işini gerçekleştirmiş olur. Kapı ve kilitlere hasar vererek kilidi ve anahtar göbeğini kırarak birçok yerde kapı ve kilitleri kırma yolu ile evlere girmektedirler. Hırsız ile çilingir arasındaki fark işde burada ortaya çıkar Çilingir kapıyı açar kapıyı açarken kapı kilidi ve anahtar yuvasına zarar vermez, bu işlem biraz zaman alır… Hırsız kapı ve kilidi kırar kırarak açtığı için kısa sürede açılır fakat bu işlemden sonra kapı anahtar ve kilitleri değişir bazen de kapıyı bile değiştirmek zorunda kalırsınız.
   Peki nasıl olacak bu hırsızlıklara karşı kapılarımızı nasıl güvence altına alırız ve nedir bunun çözünü diyecek olursanız… Sizde bizim gibi Hırsıza Dur Demenin Zamanı Geldi diyorsanız kapınıza koruma sistemleri ile kapınızın hırsızlar tarafından kırılmaması ve kilitlerinizin açılamaması için kilit koruma sistemlerini taktırarak kapı ve kilitlerinizi güvence altına alıp kapılarınızı hırsızın açamadığı kapı haline getirebilirsiniz. Bu ürünleri biz eskişehirde birçok ahşap ve çelik kapılara takmış olup kullanıcılarının güvenliğini arttırmış oluyoruz. Bu ürünleri incelemek için işyerimize ugrayabilir yada telefon ile bilgi alabilirsiniz. HIRSIZA KARŞI ÇÖZÜM bizde…

   Cevap
 5. Göbek kırma yoluyla evden hırsızlık yaptıklarını duymuşdum geçenlerde de bir yakınımızın başına gelmiş, Kapı göbeklerini kırarak hırsızlık yapan bir şebeke olduğunu söylediler ve bu şebeke bizim yakınımızın kapısınıda bu yöntemle kırarak girmiş buna çözüm yok mu ? Kapımızı güçlendirmek için ne yapabiliriz

  Cevap
  1. Kapılarınızı hırsızlara karşı güçlendirerek kapınızın ve kilitlerinizin hırsızlar tarafından kırılamaması ve kilitlerinizin açılmaması için önlem alabilirsiniz. Bu ürünleri biz eskişehirde montaj yapmakta olup hırsıza karşı kapı koruma sistemi olarak müşterilerimizin ev ve işyerlerinde ahşap ve çelik kapıların çoğuna takmaktayız. Ürünü incelemek için işyerimize ugrayarak maketler üzerinden görebilirsiniz

   Cevap
  1. Hırsızlar kapıları genelde anahtar ile değil kapı kilidi ve kasasını kırarak açmaktadırlar. Eğer anahtarlarınızdan şüpeniz varsa hırsızlık adına değiştirmeniz en doğrusu olacaktır. Anahtar ile kapı açma işi için elinizdeki anahtarın bir yedeğinin hırsızda olması gereklidir. Yani tek bir anahtar ile hırsızın birçok kapıyı açması imkansızdır. Kilit üreticileri anahtar ve kilit üretirken şifre dizaynı yaparla bu şifreler yapılırken anahtarların birbirini açmaması için değişik şifreler üzerinden ürün üreterek piyasaya sürerler. Yani kimse kimsenin kapısını açmasın kimsenin anahtarı başka kişilerin kapı kilidini açmasın diye değişik şifreler ile üretim yapılarak piyasaya sürülmektedir. Hiçbir anahtar başka bir kapı kilidini açmaz üretimde bu dikkate alınıp bu şekilde kilit anahtar üretimi yapılır

   Cevap
  1. Sonuç olarak kapı açma işlemi gerçekleşmiş olsada hiçbir hırsız kapıyı açarken kapı çizilecek, kilit hasar görecek ve anahtarlar birdaha kullanılmayabilir diye düşünmez, zaten düşünmekdikleri için kapı kilidi ve anahtarlarını kırarak hırsızlık girişiminde bulunurlar. Çilingir kapı açmaya gittiğinde kapını bırakın kilit ve anahtarlarını bozmayı kapının çizilmesini bile istemez. Her iki kişide kapıyı açar ama aradaki fark kapı ve kilidin hasar veririlerek ve hasar verilmeden açılmasıdır. (HIRSIZIN AÇTIĞI BAZI KAPILARI DEĞİŞTİRMEK GEREKİR)

   Cevap
  1. Ahşap kapılara ikinci kilit olarak yedek emniyet kapı kilitleri takmaktayız. Bu kilitlerin takılabilmesi için kapıda ve kasa kısmında kapı kilidi ve dil karşılıklarının geçebilmesi için kapıyı yani ahşabı oyarak yuva açmamız gerekir. Yeni bir kilit montajı yapmak için bu şarttır. Emniyet kilidi montajında ise kapının oyulup yeni kilidin takılabilmesi ortalama olarak 1,5 2 saat kadar zaman alabilmektedir. İkinci bir kilidin takılması yani sonradan ahşap kapıya emniyet kilidi takımı mümkündür

   Cevap
 6. Kapı kilit göbeği kırma yolu ile kapıları açıyorlarmış, buna bir çare yokmu. Hırsızda bizim kapının göbeğini kırabilirmi, önlem olarak ne yapmalıyız bilgilendirirseniz sevinirim

  Cevap
  1. Genelde hırsızların kullandığı yöntemdir barel kırarak evlere girmesi, buna karşı üretilmiş olan Barel Kilit Çeşitleri nden tuzaklı barelleri kapınıza takabilirsiniz. Bu barellerin ucunun 2 parçalı olması hırsızın kapı barelini kırmak istediğinde bareli kırmak için zorladığında ucundaki parçanın kırılarak geride kalan parçaların kapı içinde sağlam kalması ile hırsızın kapı kilidine ulaşamayıp kapıyı açamamasını sağlar. Kapınıza önlem olarak Tuzaklı Barel yani hırsızlar tarafından kırılsada açılmayan kapı barellerinden taktırabilirsiniz.

   Cevap
 7. Hırsızlar kilitli kapıyı nasıl olurda kapıya ve kilide hem alt kilitli hemde üst kilitliyken açabilir. Kapıya hiç hasar vermeden kilitleri kırmadan 1 saat gibi kısa süre içerisinde açıp eve girmişler bizde eve gelince farkettik, bu işlemi nasıl yapmış olabilirler acaba bilgi almak için soruyorum, teşekkürler

  Cevap
  1. Bülent bey kapınız hem altdan kilitli hemde üstden kilitli ise hırsız bu kapıyı açmak için anahtar yuvasından hiçbirzaman ugraşarak kapıyı açmaz. Hırsız kilitli kapılarda kapı göbeğini kırar, kapı kilitlerinin arasına levye ve tornavida gibi cisimlerle kapı ve kasayı esneterek yani kapı ve kilitleri kırdırarak içeri girer. Bu durumda eğer kağınızın alt ve üst kilitleri kilitli iken kapınız hasar verilmeden açılmış ise bu kapıyı açanda sizin evin anahtarının olma ihtimali çok yüksek. Bir hırsız kilitli kapıyı açmak için kapı ve kilidi kırıp zarar verip eve girerken kapı kilidini bozmadan, kırmadan zedelemeden eve girmesi imkansızdır. Bu işlem için sadece sizin evinizin anahtarı ile girmesi lazım, ki durum o şekilde olmuş gibi gözüküyor.

   Cevap
  1. Tuzaklı barel çeşitlerinden herhangibir markayı taktırarak kapı barel güvenliğinizi alabilirsiniz. Kilit bareli kırarak kapı açan hırsızlar bu ürünleri yarısından değil ucundan kırdıkları için kapı kilidinin içerisine herhangibir cisim sokarak kapı kilitlerini açamazlar. Kilidin ucunun kopması yada kırılması bu kilide has bir özellik olup hırsızlara karşı kapıyı ve kilidi korunaklı hale getirmektedir. Bu tuzaklı kapı barellerinin çeşitleri elimizde mevcuttur, adres vererek kapılarınıza takılması için bizden anahtarcı hizmeti alabilirsiniz

   Cevap
  1. Hırsız pimapen cam pimapen balkon kapılarını esneterek ve kilitlerini kırarak evlere girebilir. Hırsızlık olayları artık gece değil gündüz kişiler evde olmadıkları zaman gerçekleşmektedir. Ahşap ve çelik kapıların kilitlerini zorlayarak ve göbek patlatarak evlere girmektedirler. Siz eğer kapı göbeğinizi koruma altına aldıysanız ve en önemlisi kapınızı kilitlediyseniz hırsızın o kapıyı açması için uzun zamanının olması ve kararlı olması gerekir. Kapılarınızı yaptırırken kapı kasası içine beton döktürerek kasa kısmını sağlamlaştırmanız sizin avantajınızadır. Zorlamalara karşı mukavemet gösteren kapı hırsızın o eve girmesini engeller.

   Cevap
 8. anahtarlarımı içerde unuttuğum için çilingir çağırdım tel gibibişeyle açmaya çalıştı açamadım deyip kilidimi kırdı banada piyasada 55 tl olan kilidi 120 tl ye sattı şimdi yasal işlem başlatacağım.çilingirin kilit kırma hakkı varmıdır

  Cevap
  1. Naci bey kapınızın pozisyonu hakkında herhangibir bilgi sahibi değilim fakat kilitli olmayan kapılar için genelde kilit değişmeden kapı açılabilmektedir. Eğer kapınızda değişik bir sistem kullanılmış ve dışarıdan müdahele edilmesi kısıtlanmışsa anahtar yuvasından maymuncuk ile çalışılarak kapı kilitleri açılabilmektedir.

   Biz ustalık belgesi sahibi olduğumuz için kilitli ve çekili kapı kilitlerini açmaya gittiğimizde yüksek ücretler vererek almış olduğumuz maymuncuk sistemlerini kullanarak kapıları açmaktayız. Eğer ki değişmesi gereken bir malzeme varsa, kilitde arıza varsa açılmıyorsa, kilit değiştirmek şart olduysa müşterinin rızası ile kilit kırılır kapı açılır ve kilitleri değiştirilir.

   Çağırmış olduğunuz çilingirin acaba çilingirlik yapabilecek yetkiye sahip olup olmadığı, işyerinin olup olmadığı, ruhsatının anahtarcılık ve çilingirlik faaliyetine uygun olup olmadığı ve en önemlisi korsan mı yoksa ustalık belgesi ile mi bu işleri sürdürdüğü sizin hakkınızı aramak adına araştırma ve sorgulama yapmanız gereken bir konudur. Resmi makamlar ile iletişime geçip kişinin bilgilerinin sorgulanması talebinde bulunma hakkınız vardır. (Emniyet, Belediye, Bağlı Bulunduğu Oda, Siğorta)

   Sonuç olarak kilitli olmayan kapıda kapı göbeği kırılmış ve söylemiş olduğunuz değerdeki barel kapınıza takılmış, böyle bir işleme maruz kaldığınız için yasal mercilerde hakkınızı arayabilirsiniz.

   Biz anahtarcı çilingir faaliyeti gösteren firmalar olarak bu tarz piyasada faiş fiyatlarla iş yapan ve her kapıda kapı kilit ve göbeğini kıran bu işi fırsata çeviren kişilerle aynı ünvanı taşıyarak aynı kefede yer aldığımız için üzülüyoruz. Sizler ise işinizi gördürebilmek adına çağırmış olduğunuz kişileri iş yaptırdıktan sonra tanıyorsunuz. Bu hizmetlerde alınan ücretler ise kişilerin insafınakalmış bir iş değildir. Alınacak olan ücretler bağlı bulunduğu odanın (eğer kişi kayıtlı ise) belirlemiş olduğu Çilingirler İçin Azami Fiyat Listesine göre uygulanması gerekmektedir.

   Bu Fiyat Listesinde geçen konular hakkında bilgi
   http://www.escancilingir.com/index.php/eskisehir-cilingir-fiyatlari.html
   http://www.eskisehircilingir.biz/eskisehir-cilingir-fiyatlari.html
   sayfalarında anlatılmışdır.

   Cevap
  1. Kapı kilitlerinizi güvence altına almak sizi hırsza karşı koruyacaktır. Günümüzde birçok markada çelik kapı üreticisi vardır ve bu markaların kendini ispatlamış olanları zaten kapı imalatında kapı kilitlerini koruma altına almaktadır. Kapı montajında da kapının içerisine beton döküp doldurmakta ve kapıların sertliğini arttırmaktadırlar. Kapı yaptıracaksanız bunları araştırmalısınız. Ama mevcut sistem için düşünüyorsanız mevcut kapınız için kapı ve kilit koruyucu sitemleri taktırarak kilitlerinizi koruma altına alabilirsibiz. Bu işlem firmamız tarafından yapılmakta olup firmamıza ugrayarak destek alabilirsiniz

   Cevap
  1. Tek kilitli ahşap kapılara ilave olarak ikinci bir emniyet kilidi takılabilmektedir. Bu emniyet kilitlerinin kapıya uygun olan modeli seçilip onagöre yuva açılıp karşılığınında oyulması ile yeni yerine monte edilebilmektedir. Yanlız bu işlemde kilit yuvası için kapı oyulacağından işciliği biraz uzun sürmektedir. İletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Cevap
  1. Hırsıza karşı kapı sistemini firmamız takmaktadır. Yaklaşık 1,5 – 2 saat kadar zaman almakta ve hırsıza karşı koruma sağlamaktadır. Bu sistem kapınızda takılı ise bir Cilingir bu kapıyı açmak için maymuncuk sistemleri ve 2 – 3 takım çantası ile gelerek kapıda uzun süre ugraşıp kapıyı açabilmektedir, kapı klilitli olmasa bile

   Cevap
  1. Her kapıyı açan anahtar kavramı yanlış dır. Her kapıyı açan anahtar diye birşey olmaz, sizin anahtarlarınız kilitle baraber size taslim edilir ve sadece sizdeki anahtar o kapıyı açmaya yarar. Ne sizin anahtarınız başkasının kapısını nede başkasının anahtarı sizin kapınızı açar. Bu üretim esnasında şifre dizilim hesabı anahtrarlar birbirini açmasın diye yapılarak ayarlanmaktadır. Hırsızlar ise anahtarla değil kapı ve kilitleri kırarak kapıları açarlar. Kapı güvenliğinizi arttırmak için hırsıza karpı kapı koruması sistemi taktırınız.

   Cevap
  1. Çilingirler kapı açma işleminde kapı ve kilide zarar vermeden kapıları açmaktadır, daha sonra aynı anahtar ve kilidi kullanasınız diye :) Kapınız ahşap veya çelik, kilitlerinizde ne marka olursa olsun eğer kapınız kilitli değilse hemen açılır ortalama 1dk. diyelim… Kapınız kilitli ise bundada kilit ve göbege zarar verilmemesi gerektiği için maymuncukla açmak gerekir, kilitli kapılarda kapı açma zaman alır. Maymuncuk kullanıyoruz diye de anahtarla açma süresi aklınıza gelmesin. Mesela alt ve üst kilitli ise ortalama 15dk ila 1 saat arasında değişebilir. Sonuç olarak kapı açılır ve siz aynı anahtar ve kilidinizi kullanabilirsiniz. Mesela ustamızın maymuncukla nasıl araba kapısını açtığını izlemek isterseniz oto kapısı açma video sayfamıza bakabilirsiniz.

   Cevap
  1. Murat bey hırsıza karşı mekanik koruma sağlayan bu kapı ve kilit koruma sistemleri, pro kilidin fiyatını size e-mail yolu ile gönderdik. Eskişehirde bu ürünü taktırmak istiyorsanız iletişime geçerek randuvu alabilirsiniz. Montajı bir kapı için ortalama 1 – 1,5 saat kadar sürmektedir. Pro kilit fiyatı için mailinizi kontrol edebilirsiniz.

   Cevap
 9. insanın basına gelmeden insan sahiden hırsızlıga karsı alınacak tedbirleri almıyor hatta düşünmüyor bile ben uzak bi ilde çalışıyorum ailem se eskişehirde bugün sabah saatlerinde ev boşken kilit göbeğini kırarak evime hırsız girdi allahın sevdiği kuluymuşuzki aksam hırsızlık yapan bir kişi yakalandı maddi taraf bir yana işin piskolojik tarafı beni daha çok düşündürüyor. numaranızı aldım ama adresinizde sizi en yakın zamanda ziyaret edip kurdugunuz sistemleri gözümle görüp ikna olmak istiyorum en yakın zamanda görüşmek üzere

  Cevap
  1. Ahmet bey öncelikle geçmiş oldun demek isteriz. Malesef bu tarz olaylar eskişehirde gün içinde birçok yerde gerçekleşiyor fakat hepsinden haberimiz olmuyor. Biz çilingirler olarak bu tarz olaylarda kapı açma çilingirlik hizmetlerine gittiğimiz için bu olayları daha çok görme ve yaşama durumunda kalıyoruz. Bu gün sizin başınıza gelebilen bir olay bir diğer gün başkasının başına ve hatta bizlerin bile başına gelebilmekte…
   Hırsızlara karşı geliştirilen bu sistemi gelip firmamızda inceleme, kapı maketi üzerinden kontrol etme şansınız vardır. Şahsen ben Çilingir olarak kendi kapıma güvenliğimi arttırmak adına taktım ve kullanmaktayım. Firmamıza ugramanız durumunda biz size bu kapı ve kilit koruma sisteminin özelliklerini bahsedebiliriz. Kapı güvenliğiniz için bu tarz koruyucuları kapınıza taktırmanız avantajınızadır diyorum. Yaşadığınız olay için tekrar geçmiş olsun iyi akşamlar

   Cevap
  1. Hırsızlar anahtar yuvasından başka bir anahtarla yada maymuncukla kapı açmazlar. Sizin kapı kilitleriniz ne marka olursa olsun eğer dışarı çıktığınızda kapınızı kilitlemediyseniz çok kısa sürede açılabilmektedir. Bunun dışında kilitlerinizi kiitleyip çıktıysanız bu gibi durumda ise kapının açılması için hırsız kapı göbek ve kilidini kırarak açmaktadır. Kapı kilitlerinizin kırılmaması için ise kapılarınıza kilit koruyucu taktırmalısınız…

   Cevap
  1. Boşta kalan kapı göbekleri ne marka olursa olsun yada nasıl bir malzemeden üretilmiş olursa olsun ugraşıldığı taktirde kırılabilmektedir. Bunun için ya kapı göbeklerini muhafaza altına almanız yada tuzaklı bareller ile göbeğinizi değiştirmeniz gerekir. Kırılmayan göbek çeşitlerini piyasada bulabilirsiniz ama buna alternetif olarak kırılsada ucu kırılan tuzaklı modelleride kullanabilirsiniz.

   Cevap
  1. Hırsızlar anahtar yuvasından kapı açmaz hırsız kilitsiz kapıyı açar kilitlilerde ise ya kapı göbeğini kırar yada kilidin arasına levye sokarak kilidi kırar. Bu işlemlere maruz kalmamak adına kapı göbeğinizi tuzaklı bareller, kırılsada açılmayan bareller ile değiştirmeniz gerekir. Yada göbek muhafazası, koruyucusu taktırarak hırsızın ulaşmasını engellemelisiniz. Ama birde kapının arasına levye sokması ve kilidi kırması gibi bir durum var bunun içinde komple set olarak takılan (GÖBEK KORUYUCU İLE KAPI ARASINA LEVYE GİRMEMESİ İÇİN KAPI VE KASAYA TAKILAN KORUYUCULAR) hırsıza karşı koruma sistemlerini taktırmak en doğrusudur.

   Cevap
 10. Kapımız çelik kapı hem altta hem üstte kilit var. Birde sadece içten kilitlenebilen en üstte bir kilit daha var. O kilide ne isim veriliyo bilmiyorum açıkçası. Sanırım anladınız içten kilitleniyor ve demir yuvasına giriyor ve kilitleniyor. O kilit devredeyken kapı yarım açılabiliyor ve dışarıyı görebiliyosunuz. Ben evde yatmadan önce genelde bu kilidi kilitliyorum. Sizce bu güvenli midir ve hırsız bu kilidi nasıl açabilir? Açması için bu kilide zarar vemesi mi gerekir yoksa hiç el değmemiş gibi açabilir mi?

  Cevap
  1. Merhabalar, bahsetmiş olduğunuz ürünü anladım bu ürünler 2 şekilde ahşap ve çelik kapılarda kullanılmaktadır. Birincisi evin iç kısmında olup kanca şeklinde kapı kapatıldığı zaman oynar parçayı sabir parçanın üzerine getirmek sureti ile kapı açıldığında belli bir mesafe kadar açılıp gelen kişiyi görmenize olanak tanır. Biz bunlara emniyet kancası diyoruz ahşap ve çelik kapılarda uzun süredir kullanılmaktadır. Birde kapı ve kasa arasında olan modeli vardır. Bu modelde ise içeriden sürgü kolunu hareker ettirerek kilitleme yapabilirsiniz. Bu sadece kapı açıldığında fark edilir. Sizin bahsettiğiniz sanırım bu model. Her 2 ürünüde kullanmak avantajınızadır, şöyleki bir kişi bunu içeriden kullanıyorsa kapı hırsız tarafından açılsa bile içeride herhangibirilerinin olduğu anlaşılır. Hırsızda bu durumda içeridekilerle yüz yüze gelmemek için oradan ayrılır. Bunların açılması ilk bahsedilen üründe biz çilingirler tarafından mümkündür ama diğer modelleri yeni kapılarda kullanıldığı için şuana kadar karşımıza çıkmadı. Gece yatarken kapınızı 1 tur kilitlemeniz size emniyet sağlayacaktır, iyi günler

   Cevap
 11. Benim 2 hafta önce evim soyuldu. Çelikkapımın iki kilidide kale marka idi. İki kilitte kilitliydi. 2 kişi sadece 20 dakikada apartmana girip çıkmışlar. İki kilidide kırmışlar ve kapıda en ufak tornavida izi bile yok. Bu nasıl oluyor ?

  Cevap
  1. Öncelikle geçmiş olsun diyerek konuyu sizlere açmak isterim. Boşta kalan yani koruması olmayan ve kapıda çıkıntılı olarak duran anahtar barelleri marka ve model ne olursa olsun hırsızlar tarafından kırılarak evlere girilmektedir. Çıkıntılı kapı göbekleri riskli olduğu için ve hırsızlar bu barelleri kırabildikleri için yeni nesil tuzaklı yani çukıntı kısmı ekli olan, ucu kırılsada kilit mekanizması açılamayan bareller tercih edilmektedir. Ellerinde bu barelleri kırmak için kullandıkları aparatlar bu tarz barelleri kırsada kilit iç mekanizmasını açmalarını önler. Yeni takılacak olan barelleri tuzaklı bareller ile değiştirmeniz yada barel muhafaza parçalarını taktırmanız birdaha aynı yöntem ile kapıyı açmak isteyenlerin işini zorlaştıracak ve kapınızın eski sistem ile açılmamasını sağlayacaktır. Bu sayfadan tuzaklı barelleri inceleyebilir, bu sayfadanda kapı koruma sistemlerini inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz

   Cevap
  1. Yazıdada bahsettiğimiz üzere hırsızların yöntemleri hep aynı ya açık cam veya balkonlardan yada daire kapı göbeklerini kırarak kapıya hasar vererek evlere girmektedirler. Daireniz yüksek kat ise yangın merdiveni v.s. ile balkon ve camlara ulaşılma şansı yoksa dış kapınızı ve kilidinizi sağlamlaştırmanız yeterli olacaktır. Bunun için kapınıza alarm çeşitlerimizi öneririz bu hırsızın dairenize girmemesi için caydırıcı bir önlem olabilir. Bunun dışında mekanik kapı ve kilit koruması sağlayan sistemler yani hırsız kilitlerini incelemeniz ve taktırmanız size avantaj sağlar. Diğer kapı sistemleri bu tarz özelliklerde değilse sizin şansınız diğerlerine göre daha fazladır.

   Cevap
 12. Hırsızların kapıları açma işlemi için kapının ve kilidin kırıldığını anlatmışsınız.Kapı kilitli değil ve biz evin içerisindeyiz bu durumda da bu hırsızlar biz evin içerisindeyken evlere girebilirler mi? Cevaplarsanız sevinirim.

  Cevap
  1. Özlem hanım hırsızlar evlere girmeden önce zillere basıp içeride birisi varmı yokmu onu kontrol ederler. Sonuç olarak içeride kaç kişinin olduğunu bilmediği bir eve girmek istemez. Ama siz yine tedbirinizi almak için evin içerisindeyken emniyet kelepçesini kilitleyerek kapının tamamen açılmasını engelleyebilirsiniz. Özlem hanım birde http://www.escancilingir.com/index.php/arkasinda-anahtar-unutulan-celik-kapi-kilidi-acilir-mi.html başlıklı yazımızı okumanız size bir takım gerekli bilgiyi sağlayacaktır, okuyabilirsiniz.

   Cevap
 13. Meraba bizim eve hirsiz girdi kapimizda cok saglamdi vede kilitliydi polis arastirma yapti ve hirsizin maymuncuk kullanarak girdigini soledi bize .sizin sistemi taktiracak olursak maymuncukla acilmayacagina garanti verebilirmisiniz?

  Cevap
  1. Gamze hanım geçmiş olsun, Maymuncuk ile kapı açma metodu 2 şekilde yapılmaktadır. 1- Kilitli kapılarda anahtar yuvasına matkap tarzı ses çıkartarak çalışan bir aparat yardımı ile yapılır, bu yöntem biraz zaman alır ve ses çıkartacaktır. Bu maymuncuğun satışı sadece işyeri olan ve çilingirlik belgesi olan kişilere yapıldığı için hırsızlarda bu maymuncuk bulunmaz. 2- Bu metotda ise biz dışa çıkıntılı barelleri elimizdeki aparat sayesinde kırarak açabilirken hırsız ise çıkıntılı kapı barelini kendi geliştirdiği bir malzeme ile kırarak açabiliyor. Buradaki mantık barelin çıkıntı kısmından zorlama yönteni ile kırılarak kapı kilidinin açılmasıdır. Çelik Kapılarda Barel Seçimi Nasıl Olmalı başlıklı yazımızda koruyuculu ve koruyucusuz (çıkıntılı) bareller arasındaki fark sizlere anlatılmıştır.
   Kapı kilit koruma sistemi takılmış olan kapılar neden açılmaz?
   Bu sistem sayesinde hırsızın kilitle ve barelle ugraşacağı alanlar kapatılmış olduğu için hırsıza burada çalışma alanı bırakılmıyorda ondan. Bu sistemin takılı olduğu kapılarda çilingir hizmeti versek bizde epey uğraşacağız çünkü bizimde çalışma yapabileceğimiz pek fazla alan kalmıyor. Sistemi kısaca anlatmak gerekirse kapı ve kasa arasındaki boşluğu kapatan 2 parça vardır. Bu parçalar kapıya kapı açıkken monte olur kapı kapandığında ise parçalar birbirinin içine geçtiği için kanırtma yöntemi ile kilide ulaşılamaz ve kilit açılamaz. Bir diğer parça ise üst linkde gösterildiği tarzda barel koruyucusudur. Barel koruyucusu olan kapılarda barel kırma olayı olamayacağı için kapılar yine açılamaz. Bu sistem 2 parçadan oluştuğu için hırsızın çalışacağı alanları tamamen kapatıyor. Büyük bir olasılıkla sizin kapınızda barel koruyucusu bulunmuyordu ve hırsız çıkıntılı kapı barelini kırarak kilitli olan kapıyı rahatlıkla açmış olabilir. Çünkü %80 hırsızlık olayları bu yöntemle çıkıntılı barellerin kırılması ile gerçekleşiyor. Bu koruma parçaları varken ne kapı kilidi kanırtılarak nede barel kısmı kırılarak kapılar açılabilir. Kapınızda barel koruyucusu var ve kilide yada kapıya herhangibir zorlama yapılmadan kapı açılmışsa bu ya bir çilingir yardımı ile maymuncuk kullanılarak anahtar yuvasından 10 yada 15 dk sesli bir şekilde uğraşılarak açılmıştır yada o evin başka bir anahtarı ile kapınız açılmış olabilir, bunuda unutmayınız..

   Cevap
 14. Merhaba,

  Bizim kapiya anahtar normal giriyordu. Bir kac saat evde yoktuk ve sonra gelince anahtar kapi kilidine cok zorla giriyor simdi.
  Bunun kendiliginden olabilmesi mümkünmü yoksa zorlanmis olma İhtimali varmidir? O yüzden kaynaklananilirmi? Suan anahtar zorla kilide giriyor, kitlemesi bile zor. Ve ahsap kapiyi nasil bir kilitle daha güvenlikli hale getirebiliriz?

  Tesekkürler simdiden

  Cevap
  1. Selim bey merhabalar, durduk yere bu işin olması pek normal değil. Bazen yeni anahtar yapıldığında yada barelin şifreleri aşındığında takılma yada hafifde olsa bir zorlanma olabilir ve zaman içerisinde açmamaya kadar giden sonuçlar görülebilmektedir. Ama sürekli kullandığınız orjinal bir anahtar varda o ana kadar hep iyi açıp kapatıyor ve sonrasında bu iş meydana geldiyse anahtar barelinizi değiştirmek en mantıklısı. Kapınızda herhangibir oynama olmadıysa bile barelin şifrelerinin aşınması sonucu bu işlem olabili. Kilit göbeği değişimi yaptırarak ilerleyen günlerde bu şekilde kullanmanın sonucu sizi kapıda kalmaktanda kurtaracaktır. Dah önceden yazmış olduğumuz Çelik Kapılarda Barel Seçimi Nasıl Olmalı yazısı sanırım sizi bu konuda aydınlatacaktır. Yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilir ve takılacak olan kapı göbeğinin seçimi hakkında net bir bilgiye sahip olabilirsiniz, iyi günler

   Cevap
 15. Merhabalar.
  Benim bir yazlık evim var. 20 kusur senedir orada yaşıyorum, kışları sadece haftasonu gidiyorum. Son 5 senedir buraya çok rağbet olması sebebiyle nüfus artti ve son 5 senede evime 3 kez hırsız girdi. İlkinde şaşırdık tabi, hırsızın da alacağı bir şey yok tabi; ev boş. Sadece yazın geliyoruz. Dağıtıp dağıtıp çıkıyorlar evden. 2 bahçe kapısının hepsi ikişer adet asma kilit ile kilitli ancak duvardan atlıyorlar. Ön kapım çelik kapı, içi tamamen dolu, bizim anahtarla bile zor açabildiğimiz bir kapı. Bundan sorunum yok ancak bütün hırsızlar teras kapısından girdiler. Teras kapısı PVC kapı ancak demir var ve tirajlı kilitli. Fakat araya levye girdiği içindir sanıyorum, açıyorlar kilidin çubuklarını yamultup. O adayı kapatacağım, başka ne gibi önlemler alabilirim? PVC kapıda ve tüm pencerelerde mandallar var fakat PVC kapıdan girerken, son seferde mandalı kırmışlar. Dandikti biraz da sanırım. Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.

  Cevap
  1. Ahmet bey yaşadığınız olaydan dolayı size geçmiş olsun demek isterim. Hırsıza karşı çelik kapınızın kanırttırılarak kapı ve kilidin kırılmaması ve açılmaması adına kapının içinin doldurularak sağlamlaştırıldığını yazmıştınız. Pimapen kapınız için ise içeriden emniyet mandalı ile zorlamalara karşı açılmaması için önlem almıştınız. Bu mandalların sayısının arttırılması ve mandallara alternatif olarak çivili kapı menteşelerinden de kullanabilirsiniz. Sayı ne kadar fazla ve sık olursa zorlamaya karşı mukavemet o kadar etkili olacaktır. Bunun dışında sizinde belirttiğiniz üzere pimapen kapınızın önünde bir de demir kapınız vardı ve arasında boşluk olduğu için kapı ve kasa arasına sert bir cisim sokularak kanırtma yapıldığından bahsetmiştiniz. Bu olayın ortadan kaldırılması için kapıyı takan kaynakçı ustadan bu boşluğu kapatmasını talep edebilirsiniz. Dışarıdan boy bir profil yada düz bir lama yardımı ile kapı boyunca kaynak yaptırıp araya cisim girmesini engelleyebilirsiniz. Kapının üst kısmına ek bir ilave kilit taktırmanız gelen kişiyi daha çok uğraştıracaktır. Son olarak çatıya çıkan bir çıkış kapağı varsa bununda önlemini almanız gerekir. Çünkü cam veya kapıdan giremeyen hırsız çatı katı arasındanda dairelere kolaylıkla girebilmektedir. Umarım verdiğimiz bilgiler size fayda sağlar, iyi akşamlar dileriz.

   Cevap
 16. Kilitli kapı nasıl açılır anlamış değilim. Hem altı hem de üstü 2 sefer kilitliyorum ama hırsız kapıyı nasıl açmış hala anlamış değilim. Kapıyı kilitleyip gitmemizde çözüm olmuyor demek ki? Bu konuda bana nasıl yardımcı olabilirsiniz.

  Cevap
  1. Hırsızların kapı kilitlerini levye ile kırması yada kilit barellerini koparıp kapı kilitliyken bile kapıyı açmasının önüne geçen sistemleri taktırmadan problenimizi giderme şansınız yoktur. Hırsızlar malesef kilitliyken bile kilitleri zorlayarak ve kırarak kapılırı açmaktadır. Firmamız bu gibi durumlar için müşterilerine özel çözümler üreterek kapılarının hırsızlar tarafından açılamaması için kilit koruma sistemleri ile kapı ve kilitleri koruma altına almaktadır. Firmamız ile iletişime geçip kapınızın hırsızlar tarafından açılmaması için özel koruma sistemlerini taktırabilirsiniz.

   Cevap
  1. Tüm kapılarda açılıp kapanma yapılabilmesi için menteşe kullanılır. Çilingirler ise kapı açma işleminde kapı üzerindeki kilidin yapısına uygun olan el alatleri ile çalışarak kapı kilitlerini rahatlıkla açabilmektedir. Usta bir çilingir ile iletişime geçip bu konu için yardım alabilirsiniz.

   Cevap
 17. Eve giren hırsız çelik kapıyı kırmış birdaha bu kapıyı kullanabilirmiyiz tamiri olurmu menteşelerini kaynattırabilirmiyiz ACİL YARDIM LÜTFEN!!!

  Cevap
  1. Kırılan kapının eski randımanında çalışmasını beklemeyiniz. Dediğiniz gibi hırsız kapıyı açmamış kırmış ve bu durumda menteşeyi bile kıracak kadar kapıyı zorlamışsa kapının diğer kısımlarıda zarar görmüştür ve teraziside kaçmıştır. Bu konu için ya bir kapıcı ile görüşün yada yeni bir kapı taktırarak hiç ugraşmayın derim.

   Cevap
  1. Hırsızlar çekilip gidilen yani kilitlenmeyen kapıları çok kısa sürede açabilmektedir. Kilitlenen kapılarda ise kapı kilit ve göbeklerine bağlı olarak hırsızın bu kapıyı açabilmesi için ekstra zaman harcaması gerekir. Ama kapınız kilitli ve barelleriniz çıkıntılı ise ve tuzaklı barel kullanmamışsanız bu kilitli kapıda kolaylıkla barel kırılarak hırsızlar tarafından açılabiliyor malesef. Bu konuyu daha iyi anlayabilmeniz adına önceden yayınlamış olduğumuz Çelik Kapılarda Barel Seçimi Nasıl Olmalı başlıklı yazımız sizlere gerekli bilgiyi sağlamaktadır mutlaka okuyunuz!!!

   Cevap
  1. Hırsızlık ile karşılaşılmış olan olayların çoğu gündüz vakti evlerde kimsenin olmadığı zamanlarda görülmektedir. Eskiden insanlar evlerinde uyurken hırsızlar evlere girerek hırsızlıklarını yaparken günümüzde ise artık gündüz vakti herkezin işinde gücünde olduğu zamanlarda ve evlerde kimsenin bulunmadığı anlarda hırsızklık olayları yaşanmaktadır. Hırsız eve ne zaman girer diye sormuş olduğunuz soruya cevap olarak evde kimsenin olmadığı bir anda ve genelde gündüz vakti girerler diyebiliriz.

   Cevap
  1. Çelik kapıların kolay açılıp açılamayacağını kapıda kullanılmış olan sistem belirlerken hırsızların kaç saniyede kapı açacağı değil saatlerini harcasada açamayacağı sistem hırsıza karşı geliştirilmiş ve kesin çözüm sunan hırsız kilidini açamadığını size söylemek isterim. Ürün detayı için >> HIRSIZA KARŞI KESİN ÇÖZÜM

   Cevap
 18. Merhaba yeni aldığım evde üst kilit anahtarı yok ve bareli sökemiyorum bunun kolay bir yolu var mı çilingirsiz halledebilirmiyim biraz uğraştım ama bareli kıramadım bilecikten yazıyorum saygılar

  Cevap
  1. Merhaba, size en yakın bir çilingirden yardım almanız gerekebilir şöyleki; Anahtarı olmayan kapı barelleri anahtarsız kilit yuvasından malesef çıkmaz. Anahtar yardımı ile barelleri söktüğümüz için anahtarsız bu bareli yuvadan çıkartamazsınız. Biz çilingirler ise bu anahtarsız barelleri çıkartmak için barel koparma aparatlarını kullanıyoruz. Barel koparma aparatı sayesinde kilide zarar vermeden bareli kırarak kilitden ayırıyoruz. Bu aparatın dışındaki tüm farklı uğraşlar sağlam olan kapı kilidinizi bozabilir bunuda unutmayınız, İyi akşamlar..

   Cevap
  1. Bu durum yasal bir sürecin parçası buna bizim açıklık getirmemiz imkansız ve bu konuyu adli mercilerle görüşüp ona göre hareket etmek gerekiyor. Çoğu zaman ev sahipleri yada kiracılar bu gibi anlaşmazlıklarda danışılmadan yapmış oldukları işler sonucu haklıyken haksız duruma düşebiliyorlar. Ama kontratınız bitmişse sizin o evle ilişkinizin kalmadığını da bilmeniz gerekir içeride eşya varken de bir ev sahibinin kiracısının kapısını açtırma durumu olmamalıdır. Biz çilingir olarak kilitli kapı açma işlemi için bir yere gitmeden ve kapıyı açmadan önce araştırmamızı yapma geregi duyarız. Sonrasında ise bu kapıyı açtıracak kişinin kimlik bilgileri ile o evin kendisine ait olduğu ve o kapıyı kendi izni doğrultusunda açtırdığını beyan eden bir Kilit Açma Tutanağı doldurmak şartı ile kilitli kapıları açabiliyoruz. Bu durumu avukatınız ile görüşerek netlik kazandırmanız gerekir biz bizlere bu şekilde gelenleri genelde avukatları ile hareket etmeye zorluyoruz. Kilit açma tutanağı ile ilgili yazmış olduğumuz bir diğer yazımızı okumanızı tavsiye ederim. http://www.escancilingir.com/cilingir-kapi-acma-tutanagi/

   Cevap
 19. Hırsızlar kapı kilitlerini zarar vermeden kilitli kapıyı açabilir mi. Daha sonradan da zarar vermeden ve anlaşılmadan kilitleyebilir mi teşekkürler.

  Cevap
  1. Kilitli bir kapının hırsızlar tarafından kilitlerinin açılması ve daha sonra tekrar kilitlenmesi ve bu durumun ev sahibi tarafından anlaşılmaması normal bir hırsızlık olayında görülen bir durum değildir. Kilitli bir kapıyı hırsız açarken çilingirler gibi maymuncuk kullanarak uzun süre kapıya ve kilide zarar vermemek için hassas çalışmayacaktır. Hırsız kilitli bir kapıyı açmak için ya kilidi kıracak yada anahtar göbeğini patlatacaktır. Hal böyle olunca kapıya gelen ev sahibi durumun farkında olacaktır. Kilitli bir kapının hırsız tarafından açılması ve daha sonra hırsızlık girişiminden sonrada kilitlenmesi için o hırsızda o kapının anahtarlarının bulunması gerekir. Böyle bir imkanın olacağı söz konusu değilse diyebiliriz ki; kilitli bir kapıyı hırsız hasar vermeden açıp daha sonra kilitleyemez…

   Cevap
  1. Çelik kapı maymuncukları, ahşap kapı maymuncukları, oto kapısı açma maymuncuğu ve para kasası maymuncukları birbirinden çok farklı ve kullanımıda hepsinde ayrıdır. Bu yüzden her kapı ve kilitte farklı modelde maymuncuk kullanmak gerekir.

   Cevap
  1. Anahtarcının kapı açma tarifesi açılacak olan kapının kilitli yada kilitsiz olmasına kilit açma işleminden sonra eğer var ise bir parça değişimi değişecek parçanın marka ve modeline göre ve açılacak olan kapının ustaya olan mesafesine göre değişebilmektedir. Birde bu fiyatları etkilene en büyük faktör ise açılacak olan kapının gece veya gündüz açılma saatleride etkileyecektir. Bu yüzden kapı açma ücretleri hakkında en doğru sonuca ulaşmanız adına bir çilingirin iletişim numarasında arayıp fiyat sormanız gerekecektir. Fiyat sormaya ücret alınmıyor unutmayınız.. :)

   Cevap
  1. Hırsız kapıyı arkasında anahtar var iken açamaz mantığı yanlıştır. Arkasında anahtar var iken kapıyı sadece siz veya sizin yakınlarınız yani elinde o evin anahtarı olan bir kişi sadece o kilidi açamaz. Çünkü arkasında anahtar takılı ise ön taraftan anahtar kısmı devre dışı kalır. Peki arkasında anahtar var iken hırsız kapıyı nasıl açabilir? Kapı kilitli değilse hırsız kapıyı açabilir. Kapı kilitli ise kilidi kırarak kapıyı açabilir. Bu yüzden hırsız kapıyı kilitli yada kilitsiz açması için kırması göbeği parçalaması yada levye ile zorlaması gerekir. Hırsızlar kapıyı anahtar yuvasından açmadıkları için arkasında anahtarın olup olmaması hırsızlar için çokta önemli değildir..

   Cevap
 20. merhaba, siteniz çok faydalı teşekkür ederim, fakat pvc camlarla ilgili bişeyden bahsetmemişsiniz, ya da soran olmamış, pvc camlar için en güvenilir nedir, nasıl bir emniyet kilidi kullanmalıyız, en iyisi hangisidir, cevap verirseniz sevinirim, teşekkürler…

  Cevap
  1. Pvc malzemeden yapılmış olan cam ve kapı sistemlerinde kullanılmak üzere özel bir koruma sistemi olarak emniyet mandallarını ve menteşelerini önerebiliriz. Pimaapen kapı kilitleri diğer kapıların kilit sistemlerinden biraz daha farklıdır. Aynı zamanda malzeme olarakta yumuşak ve esnek bir malzeme olduğu için bizlerin bu malzemeleri zorlamalara karşı mukavemetli hale getirmemiz gerekir. Ev hırsızlıklarının bir çoğunun pvc kapıların ve camların zorlanarak yani esnetilerek kilitlerinin açılması yöntemi ile gerçekleştiğini unutmamalıyız. Bu yüzden pvc nin zorlama esnasında esnememesi için iç taraftan kilit dilinin geçtiği bölgelerin yukarısı ve aşağısına emniyet mandalı yada sabitleme menteşesi taktırarak güvenliğinizi arttırmış olursunuz. Dilerseniz sitemizin üst arama çubuğundan da pvc kilit, pimapen kilit sistemi veya pimapen kilidi tarzında arama yaparak çıkan sonuçları inceleyebilirsiniz, iyi günler..

   Cevap
 21. Iyi akdamlar iki gun once bizim üst kilidin yamuk oldugunu fark ettim çerçevesini acıp baktıgımda matkapla gobegin zorlanmıs oldugunu gördüm cerceveyi takıp kacmislar geri gelme ihtimalleri varmıdır

  Cevap
  1. Eğer ki kapı kilidinize matkat ile müdahele etme şansları varsa siz evde yokken gelerek matkapla kapı kilidinizi açma durumu olabilir. Bunun için kapınızı korumalı hale getirmeniz gerekir. Bu gibi bir durumda caydırıcılık için kapınıza alarm yada hırsız kilidi taktırabilirsiniz. Hırsız kilidi hakkındaki bilgilere şuradan ulaşabilirsiniz.

   Cevap
 22. Sagolun kapı göbegine tuzaklı sistem taktırsam ise yararmı yada delinmeye dayanıklı bir kapı göbegi önerirmisiniz evimiz sehire uzak oldugu icin arastırma sansım olmuyor

  Cevap
  1. Alabileceğiniz her bir önlem hırsızın müdahelesini zorlaştıracaktır unutmayınız. Mesela daire kapınızın önüne bir demir kapı daha koydurmanız daire kapınızın açılmasını zorlaştırır. Bu kapı modelleri genelde profilden olup birkaç kilit sistemi takılır. Genelde yazlık yerlerde ve tatil bölgelerinde sık kullanılmayan evlerde ilave kapı olarak kullanılır ve etkilidir. Sizinde dediğiniz gibi delinemez göbek yada tuzaklı kapı bareli ile önlemini alabilirsiniz.

   Cevap
 23. merhaba 2 sorum olucaktı bir hırsızla yüz yüze gelindiğinde ne yapılmalı? hırsızlar bizleri öldürme veya yaralama girişiminde bulunurlarmı? aydınlatırsanız sevinirim.

  Cevap
 24. Hırsızlar Kapı Nasıl Açar sorusuna bir cevapta ben vermek istiyorum.
  1- Hırsız kilitli olmayan kapıyı Evet açar. Kilitli olmayan kapılar herzaman açılabildiği için dışarı çıkarken kapınızı muhakkak kilitleyin.
  2- Hırsızlar kilitli olan kapıları ise Açmaz kırarlar. Kapı kilit ve anahtar sistemi koruma altında olmayan kapılar kilitli dahi olsa kırılarak malesef açılabildiğini görüyoruz. Bu yüzden hem korumalı kapı kilit sistemine sahip olmanız gerekir hemde bu kilitleri evden ayrılırken kilitlemeniz gerekir.

  Cevap
 25. Iyi akdamlar 35tlye tuzaklı sistem alıp kapıma taktim ama emniyet kartı cıkmadı icinden çilingirci bunlarda emniyet kartı yok dedi her silindirin emniyet kartı olması gerekmiyormu?

  Cevap
  1. Sistem bareller 3 anahtarlı olarak piyasaya sürülür ve kale kilidin sistem barellerinde emniyet kartı olmaz. Emniyet kartı sadece 5 anahtarlı modelde vardır.

   Cevap

Mesaj Yorum