Son zamanlarda sitemizde yayınlamış olduğumuz yazılarda gördüğüm kadarı ile merek edilen bir konu olduğunu düşündüğüm Arkasında Anahtar Unutulan Çelik Kapı Kilidi Açılır mı adlı yazımızda bize sıkça sorulan Kapıda kaldım çelik kapı nasıl açılır, Çelik kapı açma yöntemleri, Kilitli çelik kapı nasıl açılır, Çelik kapı açma teknikleri nelerdir ve kilitli kapıyı nasıl açarlar gibi sorulara karşı sizlere bu detaylı yazımızı yazma gereği duydum. Bu tanıtım yazımızda da sizlere faydalı olacağımızı umuyor ve sizlerin bu konuda takıldığı noktaları yazımızın altında yer alan Yorum kısmından bizlere soracağınızı umuyorum…

Kapıda kaldım çelik kapı nasıl açılır diye sorduğunuzda size kapınızın kilitli olarakmı yoksa kilitsiz (çekili) olarakmı kaldığınız sormamız gerekir. Eğer kapınız kilitli değilse ve arkasında anahtar unutulmuşsa üst linkde belirttiğimiz yazıda bu konu hakkında detaylı bilgi verilmişdir. Eğer kapınız çekili değil ve anahtar ile kapıyı kilitleyip çıktınız ve anahtarlarınız kayboldu, el çantanız kapkaçcılar veya yan kesiciler tarafından çalındı bu gibi durumlarda kapı ve kilide göre çelik kapı açma teknikleri kullanılarak kapı açma hizmeti vermekteyiz. Eğerki kapınız kilitli ise bu durumda kapınızı o anahtardan başkası açamayacağı için sizin bu durumda işinin ehli usta bir çilingir ile iletişime geçip bu konuda hizmet almanız gerekecektir.

Biz çilingirler çelik kapı açma yöntemleri‘nde kilitli olan kapılarda kapı kilidi ve göbeğine zarar vermemek için maymuncuk sistemleri ile çalışarak eski anahtar ve kilidin tekrar kullanılabilmesi için çalışır ve bu şekilde kapı açma yoluna gideriz. Ama anahtarlarınız kayıp ise ve içeride herhangibir kullanabileceğiniz yedek bir anahtar da yoksa bu gibi durumsa sizin o kapı kilidini açıp kapatabilmek ve kullanabilmeniz için eski göbeği iptal edip kapınızı açıyor ve yerine yeni anahtarlı yeni bir göbek takarak kapı kilitlerinizi değiştirerek size teslim ediyoruz.

Günümüzde birçok eve hırsız girmekde bunun bir şekilde haberini alıyor ve tanıdıklarımızdan duyuyoruz. Bu evlere girilen kapıların büyük bir çoğunluğunda ilk olarak kilitli olmayan kapılar tercih edilir. Kapınız kilitli değilse bu kapının ve kilidin ne kadar pahalı ve ne kadar kaliteli bir markadan oluşu hiç bir şeyi değiştirmez hırsız kendi evi gibi elini kolunu sallayarak sizin o kapı kilidinizi 5sn de açar ve içeriye girer. Peki kapıyı kilitlediniz, bu durumda kilitli çelik kapı nasıl açılır diye soracak olursanız burada işde sizin kapı ve kilitlerinizin kalitesi ortaya çıkıyor diyebiliriz. Son zamanlarda kapı üretici firmalar bu türlü hırsızlık olaylarını düşünerek kapı kilit ve barellerini güçlendirmekte ve korumalı hale getirmektedirler. Eğer sizin kapınızda kapı ve kilit koruyucu varsa ve kapınızda kilitli ise işde hırsız bu kapıyı açmak için kapı başında elinde çekiç veya levye ile kapıda saatlerce ugraşması gerekecektir.

Hırsız bu kapıyı açamadı ama siz kilitli kapıyı nasıl açarsınız gibi bir soruyada şu şekilde cevap verebilirim. Tabiki bizlerde bu tarz korumalı kapı ve markalı kilitleri açarken zorlandığımız olur ve bu gibi durumlarda gerekli eğitim ve seminerleri alarak kendimizi geliştirerek bu işlerin üstesinden ancak gelebilmekteyiz. Sonuç olarak bizlerinde tek başına yapabileceği bir şey olmadığı gibi elimizdeki maymuncuk ve gerekli ekipmanlardan yardım alma ihtiyacımız vardır. Çilingir olarak her türlü kapı kilidi ve kilit sistemleri ile karşılaşabileceğimiz gibi ev kapısı, para kasası kilitleri, oto kapısı açma ve Çelik kapı açma işlerinde Maymuncuk kullanmadan kapı açma şansımız yoktur…

Kilitli Çelik Kapı Nasıl Açılır

Bir önceki yazımız olan Eskişehirde Çilingir www.eskisehirdecilingir.com başlıklı makalemizde çilingir, eskişehir çilingir ve eskişehirde anahtarcı hakkında bilgiler verilmektedir.