Ev işyeri gibi alanlar için üretilen pratik uzaktan kumandalı ve kablosuz bağlantılı alarm sistemi Escan Çilingir’de. Desi Ecolıne kablosuz ev alarmı kolay kurulum ve 2 yıl garanti ile birlikte kullanımızın için hizmetinizde. Eskişehir Desi Alarm ve Güvenlik Sistemleri – DESİ Parmak İzli Kapı Kilitleri Yetkili Servis ve Satış Bayisi ESCAN ÇİLİNGİR.

Eskişehirde Desi alarm ürünlerini temin edebileceğiniz firmamız bu seferde yeni ve değişik bir ürün ile sizlerin hizmetinizde. Pratik kullanıma sahip olan alarm olarakta bilinen Desi HS-103W kablosuz ev ve işyeri alarmı kolay montajı ve uygun fiyatı ile tüm ev ve işyerlerinde uzaktan kumanda ile kullanılmak üzere üretilmiş ve her evde kullanılabilir hale gelmiştir. Üstelik en uygun ve ekonomik ev alarmı Desi Alarm kalite ve güvencesiyle 2 yıl garanti kapsamındadır. Sanayi bakanlığı onaylı ve 2 yıl garantili bu alarm sistemini işyerimizden fatura ve garanti evrakları ile alabilirsiniz.

Ev İş yeri Alarmı

KDV dahil fiyatı ile birlikte FİYAT ALINIZ. Alabileceğiniz en uygun ev ve iş yeri alarmının özellikleri ve ürün içeriği aşağıdaki gibidir.

HS 103W Alarm Ürün İçeriği

 1. Alarm Merkezi
 2. 2 adet Uzaktan Kumanda
 3. 1 adet Kablosuz Manyetik Kontaktör
 4. 1 adet Mıknatıs
 5. Kullanma Kılavuzu
 6. Garanti Belgesi
 7. 2 adet Sticker
 8. Montaj Paketi

Alarm Sisteminin Montajı

Merkez Ünütesinin Montajı

Cihazı 3 şekilde (çift yüzlü bant ile yapıştırara, vida ile monte ederek yada uygun bir yere erleştirerek) kullanabilirsiniz.

 1. Çift Yüzlü Bant İle Montaj: Kuvvetli bir çift yüzlü bant kullanarak cihazı istediğiniz temiz ve pürüzsüz bir yere yapıştırabilirsiniz.
 2. Vidalama İle Montaj: Aralarında 14 cm olacak şekilde duvara 2 adet vida açınız. Merkez ünitenin alt kısmındaki vidayı açınız ve ön kapağını çıkartınız. Cihazın elektronik ünitesine zarar vermeden dubel ve vida kullanarak duvara monte ediniz. Ön kapağı takarak vidalayınız.
 3. Uygun Bir Yere Yerleştirerek Monte: Merkez ünite portatif olarak da kullanılabilir.

Manyetik Kontaktörün Montajı

 1. Çift yüzlü Bant İle Montaj: Dedektörün yapıştırılacağı yüzeyi temizleyiniz. manyetik kontaktörün arkasına ve mıknatısın arkasına, kutuda çıkan çift yüzlü bantı yapıştırınız. Dedektörün yapıştırılacağı yüzeyi temizleyiniz. Dedektörün üzerindeki üçgen şeklin ucu yeri gösterecek şekilde kapının kasasına (sabit kasaya) yapıştırınız. Mıknatısı, kapı kapatıldığında dedektöre paralel olacak şekilde kapının üst kısmına yapıştırınız.
 2. Vida ile Montaj: Dedektörün vidasını söküp üst kapağı açınız. Elektronik devreye zarar vermeden (pili ve kartı kısa devre etmemeye dikkat ederek) kartı alt kapaktan çıkarın. Alt kapağı dedektörün monte edileceği yere (kapının sabit kasasına) düzgün biçimde yerleştirerek ürün paketinden çıkan vida ile sabitleyin. Elektronik devreyi (kartı) yönüne dikkat ederek alt kapağa yerleştirin. Üst kapağı takıp vida ile vidalayın.

Alarm Montajı Esnasında Dikkat Edilecek Hususlar

Merkez ünitenin ön kapağını kapatırken, kapağın sabotaj butonuna takılı olan yayı iterek butonu basılı tutmasına dikkat ediniz. Eğer kapak kapandığında buton basılı olmazsa sürekli alarm çalar.

Bütün sistemin montajı bitmeden ve merkez ünitesinin ön kapağı açıkken, elektrik fişini prize takmayınız. Aksi durumda istenmeyen kazalar olabilir. Manyetik kontaktör ile mıknatıs arasındaki mesafe, kapı kapatıldığında 1 cm’yi geçmemelidir.

Çift yüzlü bantla montaj yapılırken, parçalarını yapıştırıldığı yerin temiz, kuru ve pürüzsüz olmasına dikkat edilmelidir. Sistemin bütün parçaları sudan korunmalıdır.

Desi HS 103 W Alarmın Kullanımı

HS 103W Alarmın Devreye Alınması

Kumandanın 1 nolu butonuna basınız. Tiz bir ses duyulacaktır ve sistem 10sn içinde devreye girecektir. Sistem kurulduğunda, alarm paneli üzerindeki ON/OFF leti 10 sn süre ile yanık kalır ve daha sonra yanıp sönmeye başlar.

HS 103 W Alarmın Devre Dışı Bırakılması

Kumandanın 1 nolu butonuna basınız. Üç defa tiz sesi duyulacak. ve sistem devre dışı kalacaktır.

HS 103 W Panik Alarmı Verme

Hırsızlık, gasp v.b.durumlarda, alarm devre dışı olsa bile panik alarmı vermekmümkündür. Panik alarmı vermek için kumandanın 2 no’lu butonuna basınız. Panik alarmını susturmak için kumandanın 1 no’lu butonuna basınız.

Ev İşyeri Alarm Sisteminin Özellikleri

Uzaktan Kumanda

Çalışma Frekansı: 433,92 Mhz (Telekominikasyon Kurumu Onaylı)

Çalışma Gerilimi: 12V (23A Pil)

Kod Yapısı: Kodlanamayan değişken kod sistemi

Sistemin Tanıyabileceği Toplama Kumanda Sayısı: 6

Diğer: Frekans kaymasınız engelleyen SAW rezonatör teknolojisi

Dahili Besleme

Elektrik kesildiğinde cihaz 24 saat çalışmaya devam eder

Cihazın Bağlantı Özellikleri

Uyumlu Dedektörler: DESİ tarafından üretilen kablosuz dedektörlerin tamamı ile uyumludur (manyetik kontaktör, hareket (PIR) darbe ve duman dedektörleri)

Sistemin Tanıyabileceği Toplam RF Dedektör Sayısı: 8

Desi Ecolıne HS 103W Alarm Sistemi Ayarları

Desi Alarm İlave Uzaktan Kumanda Öğretme

Alarm merkezinin dış kapağını alt kısmındaki vidayı sökerek açınız. Sistem sabotaj alarmı vermeye başlayacaktır. Sabotaj butonuna basınız ve basılı tutunuz. Kumanda ile alarmı susturunuz. (sabotaj butonunu bırakmayınız). Merkez kartın sağ üst köşesindki kırmızı butona 2 saniye basılı tutup bırakınız. Öğretilecek kumandanın 1 nolu butonuna 2 saniye basılı tutunuz. (uzun bir uyarı sesi duyulur). 1 nolu butonuna tekrar basınız. (3 defa uyarı tonu duyulur). Cihazın kapağını kapatınız ve vidayı takınız(Bu işlem esnasında sabotaj alarmı çalabilir. Bu durumda uzaktan kumanda ile alarmı susturunuz)

Desi Alarm ilave Kablosuz (RF) Dedektör Öğretme

Alarm merkezinin dış kapağını alt kısmındaki vidayı sökerek açınız. Sistem sabotaj alarmı vermeye başlayacaktır. Sabotaj butonuna basınız ve basılı tutunuz. Kumanda ile alarmı susturunuz (sabotaj butonunu bırakmayınız). Kumandanın 1 nolu butonuna basarak alarmı devreye alınız. (10 saniye bekleyiniz) Merkez kartın sağ üst köşesindeki kırmızı butona 2 saniye basılı tutup bırakınız.

Öğretilecek dedektöre göre aşağıdaki işlemleri yapınız.

Hareket (PIR) dedektörü için: Sabotaj butonuna basınız.

Manyetik Kontaktör İçin: Mıknatısı dedektöre yaklaştırıp uzaklaştırınız.

Darbe Dedektörü için: Sensörü sinyal gönderecek kadar sarsınız.

Duman Dedektörü İçin: Dedektörün test butonuna basınız.

Sistem alarm vermeye başladığında ilgili dedektör sisteme öğretilmiş demektir. Kumandanın 1 nolu butonuna basarak alarmı devre dışı bırakınız. Cihazın kapağını kapatınız ve vidayı takınız. (Bu işlem esnasında sabotaj alarmı çalabilir. Bu durumda uzaktan kumanda ile alarmı susturunuz).

Desi Alarm Fabrika Ayarlarına Dönme ve Hafızayı Silme

Merkez kartın sağ üst köşesindeki kırmızı butona POWER ledi sönene kadar yaklaşık 10 saniye basarak bekleyiniz.

Desi HS 103 W ECOlıne kablosuz ev ve işyeri alarmı almak için iletişim numaralarımızdan sipariş verebilirsiniz. Türkiye geneline kargo ile ürün gönderiyoruz. Desi Ecolıne 103w Uzaktan Kumandalı Ev İşyeri Alarm Fiyatını arayarak öğrenebilirsiniz. Sizde bu fırsatı kaçırmamak için hemen arayınız.

Bir önceki yazımız olan Eskişehir Anahtarcı Yenidoğan Anahtarcı 0542 253 1649 başlıklı makalemizde anahtarcı, anahtarcı çilingir ve çilingir hakkında bilgiler verilmektedir.