Kale Kapı

Kale Kapı

Türkiyenin ilk kapı imalatçılarından olan Kale Kapı yaşam anlanları için üretmiş olduğu kapı çeşitleri ile bizleri güvenmce altına alıyor. Bu kapı çeşitleri arasında dışmekan kapıları ve içmekan kapıları olarak değişik ürünler yer almaktadır. Kale kapı modelleri diğer kapı firmalarına gibi sektöründe öncü olmak adına birçok yeniği ürünlerinde bizlere yansıtmış, arge çalışmaları ile bunları zaman içerisinde güçlendirerek kullanıcılarına sunmuştur. Kale Kapı ürünlerinde modernlik, sağlamlık ve özgünlük görebileceğimiz gibibu ürünlerde kendi üretimleri olan kilit sistemleri kullanılmaktadır. Kale kilit fabrikasında üretilen bu kilitler çoğu zamna öze üretim olup kale kapı çeşitlerinde kullanılır.

Kale Kapı Kilitleri

Standart kilitlerin aksıne kale kapılar için üzertilmiş olan kapı kilitleri ile kapılarınız artık daha güçlü bir yapıya sahiptir. Bunun sebebi ise özel olarak kale kapılar için üretilmiş olan kale kilitler’in sadece bu kapılarda kullanılmasıdır. Bu kilitler günümüzde heryerden temin edilemediği için, özel boy ve özel yapıda kilit sistemleri olmasından dolayı kale kapıları diğer firma kapılarına göre daha güvenli yapar.

Kale kapı çeşitlerini iç mekan kapıları ve dış mekan kapıları olarak 2 şekilde değerlendirmek gerekir. Dış mekan kapısı olan kale çelik kapı modellerinde kapı modeline göre kilitler değiştiği için bu kapıların değişen modellerinde komple kilit yapısıda değişir. Kale kilidin sadece kendi kale marka kapılarında kullanılmak üzere özel ölçü barel boyları kale kapı kilitlerinde standart ve standart dışı olabilir.

Kale Kapı Barel Boyları

Kale Çelik Kapı Barelleri kullanılan kilit sistemine göre değişik ölçülerdedir.

Standart barel boyları;

68 mm barel boyu

90 mm barel boyu

Özel ölçü ve Kale Kapılar için üretilen barel boyları ise aşağıdaki resinde sizlere verilmiştir.

Kale Kapılardaki Özel Barel Ölçüleri

Kale Kapılardaki Özel Barel Ölçüleri

Sarı renkli kısım barelin montajda önde kalan kısmı ve kısa kısmı olarak bilinir. Bu ölçü (A) ile işaretlenmiştir.

Mavi renkli kısım barelin montajda arkada kalan kısmı ve uzun kısmı olarak bilinir. Bu ölçüde (B) ile işaretlenmiştir.

Kırmızı işaretli alan barelin tam botu olarak verilmiş olup (L) ile işaretlenmiştir.

Yukarıdaki resme göre Kale Çelik Kapılarda kullannılan barellerin ölçüsünü görüyorsunuz. Eğer sizde kale kapılarınızda özel ölçü barel almayı düşünürseniz firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

www.escancilingir.com

 

Bir önceki yazımız olan Çilingir Hizmetleri başlıklı makalemizde Anahtarcı Çilingir Hizmetleri, çilingir hizmeti ve escan çilingir hizmeti hakkında bilgiler verilmektedir.