Clio araçlar için yedek kumandalı anahtar ihtiyacınızda firmamıza ugrayarak bizden bu konuda hizmet alabilirsiniz. Araç anahtarınız kaybolduysa, yedek clio anahtarına ihtiyacınız varsa yada kumandalı anahtarınız arızalandıyda çalışmıyorsa bu gibi durumlar için yedek kumandalı veya kumandasız olarak clio oto anatarlarınızı kopyalıyoruz. Renault serisi araçlarda immobilizer çip yazılım sistemi kumanda kartı üzerine bobin olarak entegre edilmiş olduğundan dolayı bu anahtarlarda zamanla yere düşme ve darbe görme gibi durumlarda anahtarları araç tanımaz yani aracınız çalışmaz. Kumanda aracınızı açabilir ama immobilizer devre dışı kaldığından anahtar üzerindeki yazılımı araç tanımaz,  bunun için renault araçlar için kumandalı anahtarlarda anahtar kullanımına dikkat etmek gerekir.

Renault clio araçların eski ve yeni anahtarları tek tuş kumandalı olarak üretilmektedir. Bu anahtarlarında 2001 modelden sonrası firmamız tarafından kopyalanabilmektedir.

1995 model ile 2001 modelleri arası clio araçlarda 33 çip bulunmaktadır. Bu 33 çipli clio araçların kumandaları radyo frekanslı olarak üretildiği için bu tek tuşlu kumandalar kopyalanamamaktadır.

2001 modelden sonraki clio araç anahtarları 46 çipe dönüşmüştür. 46 çip yazılımlı clio anahtarlarının kumandaları kumanda kartı üzerine bobin sargılı olduğu için bu anahtarların kumandaları firmamız tarafından kopyalanabilmektedir. Eğer sizin aracınzda da 46 çipli bir yazılım varsa tek tuşlu clio aracınızın kumandasını firmamız kopyalamaktadır. Yedek kumandalı ve kumandasız immobilizer anahtar ihtiyacınızda firmamızdan bu konuda yardım alabilir, kaybolmuş olan araç anahtarlarınız için yeni yedek anahtar kopyalatabilirsiniz. Bu tek tuşlu kumandalı clio araç anahtarlarını kopyalamak için araca bilgisayarlı program bağlayarak  anahtarları kopyalamaktayız. Kopyaladığımız anahtar ve kumandalar araç üzerinde denenerek size çalışır vaziyetde teslim edilir.

Renault Clio Anahtarı

Bir önceki yazımız olan Clio Kumandasız Yedek Anahtar başlıklı makalemizde Clio Kumandasız Anahtar, Clio Yedek İmmobilizer Anahtar ve Eskişehir Clio Yedek Anahtar hakkında bilgiler verilmektedir.