Çelik kapıların hayatımıza girmesi çokta eskiye dayanmamakla beraber çelik kapı yaptırdıktan sonra neden çelik kapı güçlendirmesi ihtiyacı duyarız? Kapınız hırsıza karşı korumalı değilmi yada çelik kapı korumaları sayesinde hırsız kapımı açamızmı gibi soruları cevaplamak için yazmış olduğumuz bu yazımız ile sizlere kısa bir bilgi sunmak istedik şöyle ki;

Günümüzde çelik kapı artık bir evde olmazsa olmazlardan gibi bir durum haline gelmişken piyasada da çelik kapı fiyatları ortalama olarak 400. tl ila 4.000. tl arasında değişmekteyken bu iki kapının da hırsıza karşı koruması varsa neden pahalı  olanı tercih edelim yada ucuz olan çelik kapı çok dayanıksız mı ki hırsıza karşı bizi korumaz acaba diye soracak olursanız bu kapıların özelliği, kullanıldığı malzeme, ve sağlamlıkla beraber kapı üretiminde kullanılan kilit yapısından tutun da takılmış ve kullanılmakta olan kapı aksesuarlarına kadar hepsi bu fiyatı etkileyen faktörlerdir. Örnek vermek gerekirse kapı kilidi değişimi için çilingir hizmeti alan müşterilerimize gittiğimizde bazı kapıya kapı sacının kalın olmasından dolayı vidalama yapamazken ve zorlanırken bazı kapılarda da vidayı söküp sıktığımızda vida deliğinini yalama olduğuna şahitizdir.

Hırsız Kilitleri

Çelik Kapı Güçlendirme Sistemi

Kapı aldınız yada bir eve taşındınız sizde herkez gibi doğal olarak kapı kilitlerinizi emniyet açısından değiştirmek istersiniz. Böyle bir durumda pek de tecrübeniz yoksa kapı kilit seçiminde dikkat etmeniz gereken hususları anlatan yazımızı okuyarak bilgi alabilirsiniz. Anahtar ve kilit değişiminde dikkat edilecek olan hususlara buradan ulaşabilirsiniz. Peki bu hususlara dikkat ettiniz en iyisinden ve hırsızın açamayacağı bir sistem kilit ile kapınızı güçlendirdiniz ama dahada sağlam ve hırsızlara karşı dayanıklı farklı bir ürün düşünürsenizde bu ürünlerin tanıtımı yapmış olduğumuz hırsızlara karşı kesin çözüm başlıklı yazımızı okuyarak kapı ve kilit koruma sistemleri hakkında gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Kale Alarmlı Silindir başlıklı makalemizde Eskişehir Kale Kilit, Kale Alarmlı Barel ve Kale Alarmlı Kilit hakkında bilgiler verilmektedir.