Bu yıl yenisi düzenlenen çilingir fuarı heryıl olduğu gibi İstanbul Barcelo Eresin Toptakapı Hotel de 25 26 27 Nisan tarihleri arasında türkiye genelinde bulunan anahtarcı ve çilingircilerin büyük bir katılımı ile düzenlenmiştir. Anahtarcılar Çilingirciler ve Kilitçiler eğitim teknoloji seminerleri türkiyede bulunan birçok ürün tedarikçileri ile anahtarcılık mesleğini sürdüren ustaları bir araya getirmektedir. Bu seminer ve çilingir fuarlarının ana temelinde ise farklı illerden katılım göstermiş olan anahtarcıların arasındaki işbirliğini güçlendirmek ve alınan eğitimler ile birlikte ustaların mesleki faaliyetlerini güçlendirerek kendilerini mesleki anlamda daha ileriye taşımaya fayda sağlamaktadır. Bu yılki düzenlenmiş olan eğitim seminerlerine eskişehirden katılımcı firma Escan Anahtar Güvenlik Sistemleri olarak bizde katılım göstererek yenilikler ve ürünler ile ilgili eğitimleri alarak bilgi sahibi olduk.

İstanbul Anahtarcılar Çilingirciler Odası ve Anahtarcılar Çilingirciler ve Kilitçiler Federasyonu ile katılımcı firmaların işbirliği ile düzenlenmiş olan bu eğitim seminerlerine giriş için hazırlanmış olan davetiye ile seminere katılım gerçekleştirilmiştir. Çilingir fuarı ve anahtarcılar eğitim seminerleri için giriş davetiyeleri ise işyeri olan ve ustalık belgesine sahip olan anahtarcılara iletilerek fuar girişi hakkı verilmektedir. Fuarda anahtarcı belgesi ve işyeri bilgileri alınarak bu sayede katılımcılar bu fuara giriş yapmaktadırlar.

Anahtarcı Çilingir Eğitim Fuarı

Anahtarcı Çilingir Ustalık Belgesi Şartı

Anahtarcı çilingir fuarlarında ürün tanıtımının yanı sıra mesleğin sorunlarıda ele alınmıştır. Bu yıl bir yenisi düzenlenmiş olan çilingir anahtarcı eğitim seminerinde konuşan İstanbul Anahtarcılar Odası Başkanı Sayın Sinan Bakkal meslekte yaşanan sıkıntılara değinerek “Türkiye de 8 bin 500 anahtarcı ve kilitçi esnafının olduğunu söyleyerek bu esnafların içerisinde ustalık belgesi olanların sayısının çok az olduğunu belirtmektedir. İstanbul’daki anahtarcılar odasında 850 civarı kayıtlı üye olduğunu ve istanbul genelinde ise 3 bin 500 anahtarcı ve çilingir in bulunduğunu söylüyor. Ustalık belgesi düzenlemesinin yasalarda da var olduğunu belirterek yetkililerin kurs ve eğitimleri alan ustalar ile korsan iş yapanların da ayrıştırılması gerektiğini dile getiriyor.”

Anahtarcı ve çilingir mesleğinin yapılabilmesi ve bir anahtarcı dükkanının açılabilmesi için anahtarcı çilingir kurslarına katılım gösterilerek belge alınması gerekir. Fakat günümüzde farklı branşlarda açılan işyerlerinde farklı ruhsat kullanılarak anahtarcı çilingir işi yapılmaktadır. Bu işi tam layıkı ile yapan ve uzun yıllar süren bir eğitim sonucunda çilingir belgesi alan ve işyerini açan bir ustanın diğer belgesiz yada korsan kişilerden etkilenerek mesleğinde para kazanamaz hale geldiğinide belirtmek isteriz.

Çilingir Belgesi Nasıl Alınır, günümüzde anahtarcılık kursları ve çilingirlik mesleği gibi konuların ele alındığı eğitici yazımızda sizlere Çilingir Belgesi Nasıl Alınır hakkında bilgiler verilmiştir. Merak edenler bu sayfa üzerinden bilgi sahibi olabilirler.

Hırsızlığa Son Verecek Olan Kilit Sistemleri

Günümüzde hırsızlık olaylarının artış gösterdiği bu günlerde kapı ve kilit sistemlerinin önemi burada ortaya çıkmatadır. Hatta bu yaz aylarının gelmesi ve tatilcilerin evlerini terk ederek tatile gittikleri yaz aylarında ise yaşanan hırsızlık olaylarında artış görüldüğü gözlemlenmektedir. Hırsızlık girişimlerinin büyük bir çoğunluğu daire kapılarında yaşanmaktadır. Ahşap yada çelik kapıların açılarak ve kilitlerin patlatılarak hırsızlar tarafından evlere girildiği bilinmektedir. Bu gibi bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız sizde kapı ve kilit güvenliğinizi arttırıcı önlemler alarak kendinizin ve sevdiklerinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Hırsızlara karşı geliştirilmiş olan kapı ve kilit koruma sistemleri ile ev ve işyerlerine takılabilen alarm sistemleri sayesinde artık evleriniz daha güvenli ve kapılarınız hırsızlar tarafından açılamaz hale getirilebilmektedir. Bizler çilingir olarak gitmiş olduğumuz evlerde hırsızlık olayları ile karşılaşmakta ve bu kapılardaki eksiklikleri müşterilerimize aktarmaktayız. Kilitli olan kapı kilitlerini bile hırsızlar zorlayarak ve kırarak açabilmektedirler. Boşta kalan kapı barelleri (kabı göbeği) hırsızların zorlanmadan kırarak evlere girmelerini sağlamaktadır. Bu konuda sizlere Çelik Kapılarda Barel Seçimi Nasıl Olmalı başlığı ile hazırladığımız konu gerekli bilgiyi sağlamaktadır inceleyebilirsiniz…

Korsan Anahtarcı Çilingire Hayır

Eğitim Şart

Her alanda eğitim almanın şart ve gerekli olduğunu bilen ve bunu hep destekleyen bir firma olarak her ne olursa olsun yapılacak olan işte eğitim alınması gerektiğini belirtmek isteriz. Biz eskişehirde alanında öncü firma olma yolunda ilerleyen bir firma olarak bünyemizde çalıştırdığımız anahtarcı çilingir elemanlarımızda ustalık belgesi alma şartını koşan bir firmayız. Bunun doğrultusunda bünyemizde çalıştırdığımız elemanların adli sicil kayıtları bulunmamakla birlikte ustalık belgesine sahip olan usta anahtarcı çilingir elemanlarımız ile yolumuza devam etmekteyiz. Bu sayede müşteri memnuniyetini yakalamayı hedeflemekteyiz.

Bu yazımız ile bu sene gerçekleştirilmiş olan anahtarcılık ve çilingirlik fuarında katılım gösteren meslektaşlarımıza, bu fuar ve eğitim seminerlerini hazırlayan tüm katılımcı firmalara ve İstanbul Anahtarcılar ve Çilingirciler Odasının tüm çalışanlarına teşekkür eder ve başarılarının devamızı dileriz.
Escan Anahtar Kilit Güvenlik Sistemleri

Bir önceki yazımız olan Kilitli Kapı Nasıl Açılır başlıklı makalemizde Çelik Kapı Açma Yöntemleri, Çelik Kapı Nasıl Açılır ve çilingir kapıyı nasıl açar hakkında bilgiler verilmektedir.