Kumandalı araç anahtarlarının pilleri araç marka ve modeline göre değişir. Bazı araçların kumandalarında tek pil varken bazılarında ise 2 adet kumanda pili vardır. Pil değimi esnasında kumandanın içerisinden çıkan pilin özelliğinde ve voltajda bir pil kullanılarak kumanda pili değişim yapılması gerekir. Dacia araçların kumanda pil değişimi de bu husus dikkate alınarak yapılmalıdır. Otomobillerin uzaktan kumandalarında bulunan piller kumandaların kullanım sıklığına göre ortalama olarak 1 – 2 sene kadar iş görür ama bitmeye yakın peş peşe basıldığında açmaz yada kapatmaz veya ışıklı model bir kumanda ise ışığını cansız yakar ve bittiğinin sinyalini size verir. Uzaktan kumandaların pilleri genelde soğuk havalarda sorun çıkartırken yaz aylarında sıcakta havalarda da kumanda pilinin bittiği görülür.

Uzaktan kumandaların pilleri ehli kişiler tarafından ve uygun ürün ile değişim yapılmalıdır. Yanlış özellikte pil ile değişim yapmak araç kumandanızın bozulmasına neden olabilir. Bilinmeyen markaların pillerini araç anahtarınızda kullandığınızda ise pilin akması sonucu kumanda işlem yapmaz ve size yeni bir kumanda maliyeti çıkartabilir. Bu konuyu detaylı olarak ele aldığımız yazımız araç kumanda pili değişimi ve pil değişiminde dikkat edilecek hususları hakkındaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Dacia anahtar kumanda pili değişimi için işyerimizden oto anahtarınızın pil değişimini isteyebilirsiniz. Resimde Dacia Duster kumandalı anahtarının pil değişimini görmekteyiz. Araç kumandası üzerinde bulunan pilin özelliği CR2016 3Volt olup yeni bir pil ile değişim yapılmıştır. Renault ve Dacia otomobillerde kullanılan uzaktan kumanda pilleri ve bu araçların pil çeşitleri elimizde mevcuttur.

Renault: Clio, Fluence, Laguna, Megane, Modus, Safrane, Scenic, Symbol, Twingo, Master, Trafic Renault oto anahtar ve kumanda pilleri,

Dacia: Lodgy, Logan, Nova, Sandero, Solenzo, ve Duster Otomobil ve hafif ticari araçların uzaktan kumanda pil değişimi firmamızda yapılmaktadır. Uzaktan kumanda pil değişimi için işyerimize uğrayınız.

Dacia Anahtar Kumanda Pili Değişimi

Dacia Anahtar Kumanda Pili Değişimi

 

Bir önceki yazımız olan Oto Kumanda ve Anahtar Sorunu başlıklı makalemizde Akü bitti kapılar açılmıyor, Araba Kumandası Açmıyor ve Kumanda İle Kapılar Niye Açılmaz hakkında bilgiler verilmektedir.