Araç sahiplerinin nasılki yaz aylarında yaz lastikleri ile kışı geçiremeyeceği belli iken kış lastikleri ilede yaz aylarında sürüş yapmak kış lastiğinin yıpranmasına, ömrünün kısalmasına ve sürüş kalitesini düşüreceği için yaz lastiği yada dört mevsim lastikler ile yazı geçirmeleri en doğrusudur. En doğrusundan kastım zaman ve iklim bunu gerektirdiği için yapılması gereken de budur. Peki Soğuk Havalarda Kumanda ve Anahtar Sorunu Neden Yaşanır ve sürekli kullanmış olduğunuz Kumanda ve Anahtarlar Kapıları Neden Açmaz bunları düşündünüz mü?

Bu yazımızda bu konulara değinmek istedik ve giriş kısmında konu ile alakalı olduğunu düşündüğümüz için sizlere bir örnekte bulunduk. Örnekte oto lastikleri üzerinden gitmişken asıl konunun yaz ve kış aylarında kullandığınız aracın yazlık ve kışlık bakımlarının yapılması ve yapılmadığı taktirde doğabilecek olan sıkıntılardan bahsetmiştik. Aslında bu başlığımızın açıklamasında kışa girmeden aracımızdaki yapacağımız kışlık bakımlarda oto anahtar ve kumandalarınıda unutmadan hatırlatma mahiyetinde sizlere yapılması gerekenlerden bahsedeceğiz. Sırası ile gelen soruları şu şekilde aşağıda cevaplayabiliriz.

Kış Aylarında Yaşanan Anahtar ve Kumanda Sorunu

Kış Aylarında Yaşanan Anahtar ve Kumanda Sorunu

Soğuk havalarda kumanda ve anahtar sorunu neden daha çok görülür?
Kumanda ile araba kapısı neden açılmıyor acaba?
Kumanda ve anahtarla kapılar açılmıyor sebebi ne olabilir?
Akü bitince araç kapısı niye açılmaz?
Arabamın Kapısı Anahtarla Açılmıyor?
Neden Uzaktan Kumanda Sorunu Kışın Görülür? … gibi belli başlı soruları kapsayan bu yazımızda sizlere bilgilerimiz ve hayat tecrübelerimiz ile yaşadığımız olaylardan alıntı yaparak bu yazımız aracılığı ile sizleri bilgilendirmeyi düşünmekteyiz.

Akü Bitince Araç Kapısı Niye Açılmaz

Kış aylarında en sık karşılaşılan oto problemlerinin başında akü bitmesi gelir. Aküsü biten aracın yazı kışı olmaz akü bittimi biter ama tam anlamı ile bitmediyse yada kullanılmasa bile akü rafta dahi beklesede kullanım ömrünü dolduracağı gibi araç üzerinde de kullanım ömrünü dolduran çoğu aküler kış aylarında artık havaların soğuması ile kendini belli etmeye başlar. Böyle bir durumda aracın marşı bir seferde almaz ve otomatik camı açan cam motorunu bile çalıştırmayacağı için camı açıp kapatmaz. Böyle bir durumda aküsü biten araç kapılarının açılmadığı görülür. Aküsü bitmiş olan otomobiller ama kumanda ile ama anahtar yardımı ile açılmayacağı için çilingir yardımı ile açılmak zorundadır. Aküsü bitmiş olan bu araçların kapı kilitlerini açmak aküsü tam olan yani dolu olan araçlara nazaran daha zor olacaktır. Çoğu zaman çilingir olarak oto açma hizmetinde aracın aküsü bittiği için kapı ve kilit açılmadığından dolayı kaput açılıp akü değişimi yaptığımız dönemlerde oluyor. Kışın araçlara oto kapısı açma hizmeti verdiğimiz marka ve modeller hakkındaki sayfamızı aşağıdaki konu linkinden inceleyerek takip edebilir ve bilgi alabilirsiniz.
Kışın Oto Kapısı Açma

Oto Kumanda Pili

Oto Anahtar Kumanda Pilleri

Kumanda İle Araba Kapısı Neden Açılmaz

Nasıl ki bir aracı aldınız ve kış bakımlarını yapma gereği duyarsınız yazın yazlık bakımını yapar kışın kışlık bakımlarını yaptırırsınız ve kış lastiklerini taktırarak yola çıkarsınız, oto uzaktan kumanda kullananlarda uzaktan kumandalarının kışlık bakımlarını yaptırarak araç kapılarını rahatlıkla açıp kapatabilir ve kullanabilirler. Aküsü biten otomobilleri çalıştırmak için akü değişimi yapmak nasıl gerekliyse kışın yada soğuk havalarda veya normal kullanım esnasında kumanda pili biten araç kumandalarındada kapıların açılması için zamanı gelmeden yani kapıda kalmadan oto kumandanızın aküsünü yani kumanda pilini değiştirmeniz ve uzaktan kumandanızın bakımını yaptırmış olmanız gerekir. Kışın kumanda ile otomobil kapısı açılmıyorsa kumandanın pilinin ömrü bitmiş olabilir. Voltajı düşen kumanda pilleri soğuk havalarda kapıyı açmaz veya kapatmaz. Birkaç kez üst üste aç kapa yaptığınızda pili biten oto kumandaları yine aç kapa yapmayacaktır.

Oto kumandası pili veya anahtar pili değişimi araçtan araca değiştiği için pillerin sınıfları ve pil değişimi esnasında dikkat edilecek olan hususları daha önce yazmış olduğumuz Oto Anahtarlarına Pil Takılması sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Arabamın Kapısı Anahtarla Açılmıyor

Araç kapılarının anahtar yardımı ile açılmamasının sebepleri akü bitmesi ve kilit arızası olduğu gibi kullandığınız anahtarın veya kilidin şifresinin bozulması olabileceğini unutmayınız. Kış aylarında görülen bu problemlere değindiğimiz Arabamın Kapısı Anahtarla Açılmıyor sayfamız sizlere bu konuyu geniş bir şekilde ele almış olup aşağıdaki linkden sayfaya ulaşabilirsiniz.
https://www.escancilingir.com/arabamin-kapisi-anahtarla-acilmiyor/

Araç Kumanda Tamiri

Araç Kumanda Tamiri

Neden Uzaktan Kumanda Sorunu Kışın Görülür

Kış ayları araç bakımlarının yoğun bir şekilde yaptırılması gerektiği aylardır. Bu aylarda hava koşulları değiştiği için ve hava ısısı düşeceği için soğuğun getireceği dez avantajları hesaba katarak ona göre bakımlarımızı yaptırmamız gerekecektir. Uzaktan kumandaların kış aylarında daha çok sorun yaşattığı oto kapılarını açmadığı yada kapatmadığını bu olayı yaşayanlar iyi bilir. Genel bir uzaktan kumanda arızası yoksa yani kumanda suya düşmediyse, kumandanın devresinde problem yoksa, lehim veya devresinde problem yoksa buton veya basma tuşlarında sıkıntı yoksa olabilecek olan sıkıntılar bellidir. Bu konu ile alakalı olarak yazmış olduğumuz yazımıza göz atarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Neden uzaktan kumanda sorunu kışın görülür konusuna yazmış olduğumuz yazımıza şu sayfadan ulaşabilirsiniz. Uzaktan kumanda sorunu hakkındaki yazımız

Bu sayfamızda size soğuk havalarda Anahtar ve Kumanda Sorunu hakkında deneyimlerimize dayalı edindiğimiz bilgileri paylaştık. Bu bilgilerin çoğu zamanla edindiğimiz kişisel bilgiler olup anlatılanlar araçtan araca modelden model değişebilmektedir. Genel olarak yazmış olduğumuz bu yazı ve yorumlar sizlere bilgilendirme amaçlı sunulmuş yazılardır. Eğer sizde bu yazımızı beğendiyseniz bu yazı dizimizi diğer sitelerde ve sosyal alanlarda paylaşabilir ve konu ile alakalı olarak alt kısımda yer alan yorumlar kısmına bizim için değerli olan yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Oto Anahtar Kumanda Tamiri başlıklı makalemizde Araç Kumanda Tamiri, Oto Alarm Kumanda Tamiri ve Oto Uzaktan Kumanda Tamiri hakkında bilgiler verilmektedir.