İşimiz her ne kadar çilingir hizmetleri olarak geçsede bizim bilinmeyen bir yönümüzde kapı ve kilit sistemlerinin güvenliği dir. Hatta hırsızlık olaylarıyla karşılaşılan ev yada işyerlerinde kapısı açılmış yada kilitleri parçalanarak kırılmak sureti ile ev ve işyerlerine girilen pekçok yerlerde kişiler kilit değişimi anahtar yenileme işlemleri için bizden yardım alırlar. Bizlerde bu gibi durumlarla karşılaşan müşterilerimizin kapı ve kilit sistemlerini incelediğimizde yaşanan olayları gözlemlediğimizde hep aynı sıkıntıları görmekteyiz. Açılmış olan kilitli yada kilitsiz kapı kilitlerinin açılma ve kırılma olaylarında hep aynı sistem kullanılmış ve en zayıf yerden müdahele ederek hırsızlık girişimleri gerçekleşmiştir. Bizler ise zaman içerisinde birçok olayla ve kapı ile karşılaştığımız için artık kapı ve kilit güvenliklerinin daha ince noktalarını kavrama şansımız olmuştur. Buna ek olarak diyebiliriz ki Çilingir Güvenlik işinde zaman içerinde yaşadığımız olaylar tecrübesi ile artık müşterilerimize verdiğimiz öneriler ve uyguladığımız sistemler ile artık evlerine kapı açarak ve kilit kırarak hırsızlar giremiyor diyebiliriz.

Sizlere zaman içerisinde edindiğimiz deneyimlerden oluşmuş bir takım bilgileri aşağıda vereceğiz. Bir hırsızın kilitli olmayan kapı kilidini çok kısa bir sürede kapı ve kilide hasar vermeden açtığını biliyoruz ve bu yüzden kapılarınızı muhakkak suretle evden çıkarken kilitlemenizi öneriyoruz. Kilitli bir kapıyı açan hırsızın da bu kilidi kapı veya kilit koruması yoksa kırarak kapı kilitliyken bile uğraşarak kilit kırarak açtığını söylemek isterim. Bu gibi durumda ya kapılarınızı korumalı hale getirmek yada kilit koruyucularından kapılarınıza taktırmak zorundasınız. Kapınız eski model bir kapı ise barel koruyucu taktırma şansınız pek olmuyor çünkü kilit yapısı ve kapı çıta mesafesi çoğu zaman buna müsait olmuyor. Bizde bu gibi durumlarla karşılaşan müşterilerimizin kilit ve kapı güvenliklerini attırmak için yeni yeni ürünlerle müşterilerimizin kapılarının açılamaz hale gelmesi için uğraşıyoruz. İşte bu yeni ürünlerden bir tanesi ve herkezin televizyonda reklamını bir süre çokca izlediği ve Dünyada İlk ve Tek üretilmiş bir ürün Kale Alarmlı Silindir Modelinden bahsedeceğiz…

Kale Kilit Alarmlı Barel

Kale Alarmlı Silindir

Hırsızların kapılarda korumasız olarak duran çıkıntılı kilit barellerini kapı kilitliyken bile kırarak açtıklarını biliyoruz. Bu koruması olmayan çıkıntılı yapıya sahip kapı barelleri hırsızlara karşı sizi korumayacaktır. Bunun için piyasada birçok bilindik markanın üretmiş olduğu hırsıza kartı tuzaklı barel serileri geliştirilip kullanıcılarının hizmetine sunulmuştur. Bu ürünlerin bir üst modeli ise tuzak kısmına müdahele edilip kırıldığı anda kapının açılmamasını sağlamakla beraber alarm çalan Kale Alarmlı Tuzaklı Barel serisidir. Ürün detayına Kale Tuzaklı Alarmlı Barel sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kapı Kilitlerinde Barel Seçimi

Çelik Kapılarda Kilit Sistemi

Çıkıntılı kapı kilitleri aslında eski sistem ile üretilmiş olan ucuz çelik kapı kilit sistemlerinde kullanılmaktadır. Hiç bir korumaya sahip olmayan bu sistem çelik kapılarda çok da fazla maliyet getirmeyeceği için ucuz kapı satıcılarının beğendiği ve takmak istediği bir ürün haline gelmiştir. Ama siz kapı koruma sistemine sahip olan bareller ile kendi güvenliğinizi arttırabilirsiniz. Bunun için daha eskiden yazmış olduğumuz bilgilendirici bir yazımız size bu konuda ne yapmanız hakkında gerekli bilgileri sağlamaktadır. Önemli bir konu olduğu için Çelik Kapılarda Barel Seçimi Nasıl Olmalı yazımızı okumanızı tavsite ediyoruz.  2 ayrı resim üzerindeki özellikler herşeyi açıklamaktadır.

Hırsıza Karşı Kapı ve Kilit Koruma Sistemi

Kapı kilitleriniz koruma altında değilse levye v.b. cisimlerle zorlanarak kapılar esnetilerek malesef açılabiliyor. Eski kapıların çoğu ince saç malzemeden üretilmektedir. Bu yüzden çelik kapı taktıranlar kapı seçiminde kapının saç kalınlığına dikkat etmek zorundadır. Seçilen kapı modelini de monte ettirirken kasa kısmına sıvı beton harç döktürerek kasa kısmının sağlamlığını artırmak ve içerisini doldurmak gerekir. Ancak bu yöntemlerle levye yada kriko kullanmak isteyenlere karşı koruma sağlanmış olur. Ama birçok eski kapı modeli ince saç kalınlığı sebebi ile ve içerisinin boş olmasndan dolayı levye ile zorlandığında ezilip bükülebiliyor ve zorlamaya karşı mukavemet gösteremiyor. Biz ise bu tarz kapılar için kapı koruma sistemi takarak kapı kilitlerinizi ve kapılarınızı koruma altına alıyoruz. Bahsettiğimiz bu ürün ve detaylı bilgi için Hırsıza Karşı Kesin Çözüm başlıklı yazımızı da okuyarak bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hırsıza Karşı Kilit Sistemi

Bir önceki yazımız olan Çilingir Ekipmanları başlıklı makalemizde Anahtarcı Çilingir Malzemeleri, Çilingir Aletleri ve Çilingir Malzemeleri hakkında bilgiler verilmektedir.